LIVADA , BIHOR

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
rapy
veteran
Mesaje: 520
Membru din: 02 Iun 2008 16:54
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de rapy » 18 Iul 2010 20:19

..................................
Ultima oară modificat 28 Mai 2013 14:00 de către rapy, modificat 1 dată în total.
Cosmin Nistea
Xtreme Carp Team

Avatar utilizator
Marciuc Vasile
junior member
Mesaje: 34
Membru din: 12 Iul 2009 21:39

Mesaj de Marciuc Vasile » 19 Iul 2010 07:42

Felicitari ! la inceputul lunii August voi fi si eu pentru 2 saptamani pe balta, sper sa repet succesul de anul trecut in tot in aceasta perioada.

Fire intinse !

cipibm
senior member
Mesaje: 333
Membru din: 19 Mai 2007 20:13
Localitate: baia mare
Contact:

Mesaj de cipibm » 19 Iul 2010 15:43

Am inteles ca merge Livada destul de bine.Felicitari si tie si baietilor care au fost in aceeasi perioada cu tine pe balta(o echipa din Cluj).Stiu ca si ei au avut rezultate notabile,doar ca ei nu au pus inca poze.
ciprian szabo
www.nordcrap.ro

Cata
member
Mesaje: 240
Membru din: 04 Apr 2007 20:34
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Cata » 19 Iul 2010 18:26

Buna.
Eu ba din contra am auzit (si incercat pe pielea mea) ca anu asta e cel mai prost pe Livada,cum spune si Rapy a stat 3 zile si in numai una a tras,daca scoti in 3 zile 3-4 crapi ar trebui sa te consideri norocos,cind o sa ajungi pe balta o sa vezi ca nu se mai inghesuie nimeni ca anu trecut ,o sa te bucuri,asta ar trebui sa te avantajeze,dar de fapt ii un semn ca lucrurile nu stau chiar asa de bine ca in unrma cu 1 an sau 2,plus ca numai 2 lansete ,faci socoteala singur :o zi iti trage(daca esti norocos) si ai 2 lansete in apa cite trasaturi ai putea avea?.... Nu vreau sa fiu negativist dar pe prafu asta cind te pregatesti o luna si stringi din dinti sa faci o iesire ii cam nasol sa nu ai norocu de citeva trasaturi....Nu am nimic cu lacu dar mi se pare ca "solutiile"gasite pentru rezultatele slabe de anul trecut pe lacul Livada mai rau au facut decit bine.
Nu am nimic cu nimeni a fost doar parerea mea,fiecare are dreptul la replica..
Fir Intins.
Fir intins!

Avatar utilizator
Levi
veteran
Mesaje: 563
Membru din: 11 Ian 2008 01:35
Contact:

Mesaj de Levi » 19 Iul 2010 18:42

Cata scrie: cind o sa ajungi pe balta o sa vezi ca nu se mai inghesuie nimeni ca anu trecut
ar fi bine sa fie asa cum zici tu, dar de ex. am vb cu paznicul si de la casuta si filagorie pana la dig sunt rezervate toate locurile din sapt. trecuta, are si rezervari ptr 28. august.
si intr-adevar ii cam nasol ca in 3 zile numai atata prinzi. depinde si acesta.

Avatar utilizator
rapy
veteran
Mesaje: 520
Membru din: 02 Iun 2008 16:54
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de rapy » 19 Iul 2010 20:29

Defapt au fost 10 intrari din care 8 au fost scosi pe saltea toti intre 8,100 si 14.750. Oricum tre sa ai noroc sa prinzi o perioada buna in trei zile ca sa manance. La 2 lansete e cam plictiseala :mrgreen: dar au fost si 2 driluri duble.
Cosmin Nistea
Xtreme Carp Team

Avatar utilizator
laurkro
senior member
Mesaje: 403
Membru din: 25 Aug 2007 23:04
Localitate: medias
Contact:

Mesaj de laurkro » 19 Iul 2010 21:32

Felicitari Rapy pentru capturi!

Avatar utilizator
ochirosii
senior member
Mesaje: 493
Membru din: 28 Oct 2008 22:57
Localitate: pe site.pe balta.....

Mesaj de ochirosii » 19 Iul 2010 21:55

Felicitari Rapy, faine exemplare :!:


@cata

a cauta pestele e o arta ;-) ,desigur ,fiecare cu parerea lui dar eu unul nu ma vad sa pescuiesc intr-o balta suprapopulata(gen moara vlasiei 2) in care sa arunci batul si la fiecare 15-20 min sa scot un peste, ala nu se numeste pescuit de placere ci pescuit viteza :mrgreen:,vrei peste mic si mult ai de unde sa alegi in romania daca vrei peste putin si mare dute la livada ;-)

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 22 Iul 2010 11:05

Felicitari Rapy !

Livada are peste mare , mult sau putin e o alta discutie , dar are , adevarul este ca de vineri seara pana duminica dimineata sau pranz , maxim 40 de ore , nu mai ajung ca sa fii sigur de o partida reusita , daca pestele nu papa , are mofturi sau nu il ai in fata in aceasta perioada atunci mortua est ...sa ales praful de partida ta de pescuit si gata ...data viitoare . Cand o sa stea crapii in apa ca pivotii pe rafturi ( vorba unui prieten :lol: ) , lucru valabil pe unele balti , atunci o sa punem ( POATE ! ) pe saltea bucata dupa bucata .

Baietii ...stiti foarte bine ca e nevoie si de o doza de noroc !

KK pe bete la toata suflarea .
Powered by two rods

Avatar utilizator
DODO27
member
Mesaje: 260
Membru din: 12 Feb 2004 14:31
Localitate: Satu Mare
Contact:

Mesaj de DODO27 » 14 Aug 2010 08:28

„Crapul păcălit de bilă” ..... 17,400 kg.
Imagine
Pestele care lupta impotriva curentului, moare electrocutat!

Scrie răspuns