Ganeasa

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

coyote
new member
Mesaje: 12
Membru din: 14 Iun 2006 16:45

Ganeasa

Mesaj de coyote » 20 Mai 2007 21:37

M-am intors.....Pe scurt a fost o zi buna
Am fost 3 pescari si am prins aprox 15 kg. Cel mai mare 3.5 Kg - crap salonta si inca vreo 4 buc la 1Kg si vreo 5 buca scapate de cel mai nou pescar din grup, Grecu. Tot el l-a prins si pe asta de 3.5 Kg asa ca microbul de pescar s-a instalat definitiv in el. In rest caras. Tot crapul a fost prins la viermus. La bomba numai caras....E adevarat ceva mai mare (cam la 500 - 700 g). La alta momeala nimic.....nici macar la rama. Ne-a batut vantul de ne-a zapacit si a plouat in averse....dupa cum se spune la meteo....pe la 4 dupa amiaza a iesit soarele si s-a facut foarte frumos afara...s-a oprit si vantul si eram foarte aproape sa remanem si duminica....noroc ca am ramas fara viermusi.....zona e superba si eu unul o sa ma duc din nou acolo.....pt alte intrebari va stau la dispozitie

grecu
new member
Mesaje: 25
Membru din: 15 Iun 2006 08:04
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de grecu » 21 Mai 2007 08:36

confirm cele spuse de coyote
a fost o partida reusita ( microbul este adanc infipt :mrgreen: )
astept cu nerabdare sa revin pe balta :D
merita sa incercati

Avatar utilizator
imarian
new member
Mesaje: 28
Membru din: 12 Apr 2007 08:30
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de imarian » 21 Mai 2007 08:59

V-ati instalat in unul din cele 2 locuri indicate de mine? Cum s-a prezentat drumul dupa reprizele acelea de ploaie?

coyote
new member
Mesaje: 12
Membru din: 14 Iun 2006 16:45

Ganeasa

Mesaj de coyote » 21 Mai 2007 10:47

Nu am intrat pe langa statia aia de pompare. Am intrat pe celelat drum care te duce pe digul dintre balta de 30 ron cred ( desi unii pescari spuneau ca acolo e interzis pescuitul si nici nu am vazut pe nimeni acolo)si cea de 60 ron si am traversat digul am urcat un deal si ne-am dus pe malul celalat opus de sat. Din ce am observat si la vecini mergea bine si s-au prins capturi mari mai aproape de digul de separatie dintre balti indiferent de mal. Si am mai vazut ca si sub plopi a mers bine. Nu erau multi pescari sambata. Drumul era in conditii excelente. Pana pe dig este pietruit asa ca nu sunt probleme daca ploua. Restul e din pamant dar desi a plouat nu era moale. A mai ajutat si vantul ca a mai uscat.

Avatar utilizator
imarian
new member
Mesaje: 28
Membru din: 12 Apr 2007 08:30
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de imarian » 21 Mai 2007 12:52

Imi vine sa imi dau palme ca n-am venit sambata. Am stat acasa pana la urma si am ars-o aiurea. Mi-a fost teama sa vin singur, nu stiam cu e pe acolo si n-aveam chef sa raman impotmolit.

Abia astept sa ajung pe 2 iunie acolo. Din pacate weekendul care vine sunt la mare cu firma in team-building.

Merci de info si felicitari.

coyote
new member
Mesaje: 12
Membru din: 14 Iun 2006 16:45

ganeasa

Mesaj de coyote » 21 Mai 2007 14:04

Peste 2 saptamani cred ca ne vom vedea pe balta...vreau sa ma duc iar.....si de data asta sper sa fie vreme mai buna....cred ca mergea mult mai bine daca nu batea vantul foarte tare.....oricum a fost prima data pe balta asta si la final m-am declarat multumit de rezultate.....sper ca data viitoare sa fie mult mai bine. oricum ideea generala e ca peste este si mare...

Avatar utilizator
imarian
new member
Mesaje: 28
Membru din: 12 Apr 2007 08:30
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de imarian » 25 Iun 2007 14:05

Ceva noutati de pe Ganeasa?

Eu am fost acum 2 sapt si m-am intors acasa cu vreo 5 kg de caras (cel mai mic era ca palma). Din pacate eu nu l-am gasit pe nea' ciortan, paznicul zicea ca erau niste baieti pe balta care aveau cativa ciortani.

Poate ajung din nou in weekend.

grecu
new member
Mesaje: 25
Membru din: 15 Iun 2006 08:04
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de grecu » 28 Apr 2008 11:58

a fost cineva pana acum pe ganeasa ??
taxe ceva informatii daca se poate va rog

Chirita Razvan
junior member
Mesaje: 53
Membru din: 18 Noi 2006 09:54

Mesaj de Chirita Razvan » 28 Apr 2008 13:23

Am fost eu acum o luna, dar nu am luat decat caras la pufulete galben cu viermusi...A mai fost alt prieten de-al meu si el a mai luat cate un ciortan la kil si o salonta la 3,5 kile. Am inteles de la el ca week-end-ul trecut trebuia sa populeze ambele balti , aia de 60 de lei si cealalta de 10 lei, cea din dreapta digului, dar de taxe dupa populare nu mai stiu nimic. Oricum , cand am fost eu sarea crapul in dusmanie, dar nu a vrut sa puna gura, nimeni de pe balta nu a luat decat caras.

grecu
new member
Mesaje: 25
Membru din: 15 Iun 2006 08:04
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de grecu » 28 Apr 2008 16:48

vreau sa ajung si eu miercuri sau joi pe balta
sa speram ca se poate pescui
un nr. de telefon a celor de acolo ai ??
nu vreau sa ajung acolo si sa nu pot da la peste
( mai ales ca probabilitatea de a merge pe jos catre aceasta balta este este de 90% )
mersi pentru raspuns si fir intins

Scrie răspuns