LIVADA , BIHOR

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 07 Iun 2008 19:10

Din cate imi aduc aminte, pentru pescuitul cu retinere de peste, taxa este de 100 lei / 24 ore, ai voie sa retii max. 5kg de peste, greutatea maxima a unui peste sa nu depaseasca 3kg.
In acest caz, stationarea cu masina langa apa este interzisa.

Daca cumva gresesc, va rog sa ma corectati.
Razvan Grindean
- carp addicted-

Avatar utilizator
manu
member
Mesaje: 197
Membru din: 18 Feb 2008 20:36
Localitate: arad

Mesaj de manu » 07 Iun 2008 22:59

da-mi si mie te rog nr de tlf.

Avatar utilizator
manu
member
Mesaje: 197
Membru din: 18 Feb 2008 20:36
Localitate: arad

Mesaj de manu » 08 Iun 2008 12:35

mersi mult pt nr.

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 16 Iun 2008 08:06

Topic curatat, cu offtopicul puteti continua aici :

http://www.crap.ro/forum/phpBB2/viewtopic6308.html
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de teacher64 » 16 Iun 2008 22:26

Ati fost careva in ultima saptamana? A mers?
Eu, pe langa ca-s un ghinionist incurabil, nascut in 13 ( a 12-a, ca nu erau 13 luni in an!! :D ), am ratat din cauza vremii o partida planificata pt cateva zile. Nu va spun cat a plouat p-acolo in ziua aia, cand a trebuit sa trecem asimptotic pe langa Livada. :oops: Asa ca ne-am ales cu niste burti ... de bere! :oops: Poate saptamana ce vine! Merem cu palinka, sa ne facem curaj pt orice vreme! :mrgreen:
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

Avatar utilizator
Cucu Ionel
senior member
Mesaje: 470
Membru din: 08 Ian 2006 15:00
Localitate: Timisoara

Mesaj de Cucu Ionel » 17 Iun 2008 17:19

Marian, vezi ca s-au anuntat calduri mari ptr. saptamana viitoare!! Tot berea va fi baza! :lol: :lol:
Fir intins tuturor celor ce-si doresc acest lucru

Avatar utilizator
rapy
veteran
Mesaje: 520
Membru din: 02 Iun 2008 16:54
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de rapy » 17 Iun 2008 19:26

teacher64 scrie:Ati fost careva in ultima saptamana? A mers?
Eu, pe langa ca-s un ghinionist incurabil, nascut in 13 ( a 12-a, ca nu erau 13 luni in an!! :D ), am ratat din cauza vremii o partida planificata pt cateva zile. Nu va spun cat a plouat p-acolo in ziua aia, cand a trebuit sa trecem asimptotic pe langa Livada. :oops: Asa ca ne-am ales cu niste burti ... de bere! :oops: Poate saptamana ce vine! Merem cu palinka, sa ne facem curaj pt orice vreme! :mrgreen:
am fost eu dar doar de sambata ca vineri nu m-am incumetat la ce vreme a fost cod galben s-a zis si asa am intrat tractat de tractor :D
de mers a mers binisor... am lovit unu de 13 kg pe ploiocul ala :D in rest mai micuti
merg iar weekendul ce vine ;)
Cosmin Nistea
Xtreme Carp Team

Avatar utilizator
dan-h
senior member
Mesaje: 324
Membru din: 20 Oct 2006 19:57
Localitate: Hunedoara

Mesaj de dan-h » 17 Iun 2008 21:58

sunt pescari pe balta ca as da si eu o tura pe balta pe sambata , duminica , mai ales ca aduce teacher si o palinca buna ...,eu aduc un Jack Daniels , poate ii imbatam pe pesti , poate vine si Alin de la Deva cu cateva beri , parca am fi cine stie ce betivi , ducem de toate si de baut nu bea nimeni ..il invitam pe dl. Dinu pe la noi poate gusta el un pic si ne mai da si noua cate un sfat ca e profesor in pescuit ......
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de teacher64 » 18 Iun 2008 06:31

dan-h scrie: ducem de toate si de baut nu bea nimeni ...
Pe ce te bazezi?! :D :D :D
Oricum, daca ajung ( nu depinde de mine, ci de nenea cu Jeepu', ca Focusul meu nu cred ca intra), promit un bogracsos ca la ma-sa unguroaica :oops:
dan-h, si cei care mai mergeti in weekend: lasati un nr de tel pe privat, sa ne sincronizam cumva!
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

Avatar utilizator
dan-h
senior member
Mesaje: 324
Membru din: 20 Oct 2006 19:57
Localitate: Hunedoara

Mesaj de dan-h » 18 Iun 2008 18:58

trimit mp. cu nr.-ul meu de tel. teacher 64 si cred ca am sa merg de joi pana vineri la Livada cu toate ca a plouat si nu stiu cum am sa intru cu masina , sper sa fie ok , ne auzim vineri cu vesti proaspete de pe balta .
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

Scrie răspuns