LIVADA , BIHOR

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
radu35
member
Mesaje: 200
Membru din: 10 Feb 2008 23:34
Localitate: satu mare
Contact:

Mesaj de radu35 » 26 Ian 2009 17:07

@Dinu
Stiti cum vad eu problema cu barca pe Livada?Noi venim in casa dvs. si ne descaltam.....mai tirziu vine si Vasilica,Georgica si Radulica si intra incaltati.Ba mai lasa si urme.....Daca dvs nu le cereti sa se descalte,putem da marunt din buze,putem sa nu mai venim sau putem sa intram si noi incaltati.Dvs sinteti cel care trebuie sa luati masuri,chiar sa incuiati usa(sa opriti accesul cu barca),daca asa credeti de cuvinta. Insa sint si masuri intermediare(atentionari,trageri de ureche).........Important insa sa nu ajungem sa pescuim cu parul!
it's nice to be important,but is more important to be nice

dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 26 Ian 2009 18:44

@radu 35
tot ce povestim acum la gura sobei,ar trebui sa aiba la final un rezultat constructiv si multumitor pt marea majoritate a pescarilor,bineinteles ca modificarile in regulament le voi face cunoscute inante de startul sezonului(aprox 1 martie in functie de vreme).In acelasi timp sunt sigur ca vor mai exista comentarii si nemultumiti,dar asta e...nimeni nu-i perfect.

markel
junior member
Mesaje: 67
Membru din: 26 Noi 2007 13:27
Localitate: Oradea

Mesaj de markel » 26 Ian 2009 19:11

Vasilica, Georgica si Radulica au avut, si ei, parinti.
Pentru Unii :!:
Cipi! Cu firul de pe tambur, ocolesti balta :!: Si... nu e "Gata"
Mai urmeaza a se face concurs de PLANTAT la Hu...au(cum cineva spunea anterior) si e totul O.K.
Domnilor! Va luati de cei ce au pescuit o singura data pe Livada, si au dat LECTII :!: FARA PLANTAT :!: si... nu numai EI :!:
Oricum, sunt doar palavrageli, pentru ca nu poti da cu "LINGURA" de pe un mal, pe celalalt :!: fara... ;-)

dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 26 Ian 2009 19:53

@markel
ca nu inteleg nimc din ce insinuezi acolo asta-i una,dar daca tu vii cu un tambur care are atit fir incit sa inconjori balta si nu e gata,eu beau toata apa din lac dintr-o inghititura,desi nu sunt Harap Alb si nici cocosu din Punguta cu Doi Bani.

Avatar utilizator
radu35
member
Mesaje: 200
Membru din: 10 Feb 2008 23:34
Localitate: satu mare
Contact:

Mesaj de radu35 » 26 Ian 2009 20:27

[quote="markel"]Vasilica, Georgica si Radulica au avut, si ei, parinti.

parintii nu n-i alegem!!!!!!

@Dinu
Sint sigur ca ati inteles tot ce am scris in topic!Si am incredere in deciziile pe care le veti lua!!! ;-)
Prietenii stiu de ce!
it's nice to be important,but is more important to be nice

markel
junior member
Mesaje: 67
Membru din: 26 Noi 2007 13:27
Localitate: Oradea

Mesaj de markel » 26 Ian 2009 22:54

Nu am vrut sa insinuez nimic;
cand m-am referit la parinti, am vrut sa spun: cei sapte ani de-acasa.
cand m-am referit la tambur,am vrut sa spun: ca nu sunt de acord cu plantatul pe Livada indiferent de forma(nu ca nu ar fi "tamburi" destul de incapatori care sa nu faca inconjorul baltii ;-) )
cand m-am referit la concurs,am vrut sa spun: ca ar trebui organizat un concurs de plantat pe Husasau ;-)
cand m-am referit la cei ce au pescuit o singura data pe Livada:vezi postarea lui Nick h. despre parerea lui Vladut(pag.36)
cand m-am referit la lingura:nu vad pescuitul la rapitor fara barca pe Livada.
Ca doar suntem la gura sobei ;-)

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 27 Ian 2009 07:26

@ Dinu
Cand se deschide sezonul de pescuit pe Livada ?
Eu as vrea sa vin de vineri pana duminica cu Tudor daca e dezghetat lacul. Crezi ca...? :roll:

dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 27 Ian 2009 08:53

doar in coada este dezghetata,pe joi am sa revin cu amanunte,oricum doar la spining sunt ceva sanse,nu cred ca crapul sa manince.

Avatar utilizator
ochirosii
senior member
Mesaje: 493
Membru din: 28 Oct 2008 22:57
Localitate: pe site.pe balta.....

Mesaj de ochirosii » 27 Ian 2009 17:24

dan-h scrie:Ce sa mai zic ....i-mi cer scuze daca am sarit calul.

le fel si eu ;-) ,scz pt postarea aceea ,iarna-i lunga pt unii scurta pt altii :mrgreen:

friends again? 8)

cipibm
senior member
Mesaje: 333
Membru din: 19 Mai 2007 20:13
Localitate: baia mare
Contact:

Mesaj de cipibm » 27 Ian 2009 19:34

Era cat-peaci sa devi Ochivineti! :lol: :lol: :lol:

Scrie răspuns