LIVADA , BIHOR

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 15 Feb 2009 20:25

modificare regulament-perioada 30 martie-30 iunie,accesul cu barca pe lac este permis de luni ora 5 pana joi ora 19 in fiecare saptamana.Pana in data de 30 martie este permis accesul cu barca in fiecare zi,iar din 30 iunie,in cazul in care se va efectua o modificare,aceasta va fi anuntata in luna iunie.

Avatar utilizator
dan-h
senior member
Mesaje: 324
Membru din: 20 Oct 2006 19:57
Localitate: Hunedoara

Mesaj de dan-h » 15 Feb 2009 21:27

Dinu
Eu daca vin joi pe balta pun baliza si nadesc locul duminica cum i-mi recuperez baliza ? Nu intra nici nea Petre sa recupereze balizele ? E mai simplu sa intre el decat sa dau eu de o suta de ori cu spodul pana reusesc sa agat baliza sa o aduc la mal . Si mai cred ca totusi era bine sa fi lasat si vineri pana la amiaza macar sa-si duca oamenii balizele cu barca lui nea Petre si atunci nu deranjau pe nimeni si nu mai erau discutii . In rest e ok , va respectam decizia .
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 15 Feb 2009 21:48

@dan
in principiu ideea ar fi ca daca vii joi nu mai optezi pt.nadit balizat etc. cu barca,te multumesti cu ce poti face de pe mal(asta in ideea ca cel putin in perioada de prohibitie vor fi chiar multi pescari pe balta in weekend).Deci faci un pact cu sefu' vii la pescuit de duminica pana joi,recuperezi vineri,sambata, duminica.

Avatar utilizator
dan-h
senior member
Mesaje: 324
Membru din: 20 Oct 2006 19:57
Localitate: Hunedoara

Mesaj de dan-h » 15 Feb 2009 22:17

Dinu
E foarte bine gandita treaba si corecta , dar intrebarea mea ramane totusi in picioare , cred ca sunt multi care nu pot veni in cursul saptamanii si vin abia miercuri sau joi . Stii destul de bine ca sunt oameni care au afaceri , angajati sau mai stiu eu slujbe de la care lipsesc mai greu in cursul saptamanii . Intr-adevar de vineri se aglomereaza balta mai ales in timpul prohibitiei , dar de recuperat balizele cred ca e posibil sa o faca nea Petre si nu ar deranja pe nimeni . Si e bine ca a-ti explicat motivul pt. care interziceti barcile pe balta sa pricepem ca e din cauza aglomeratiei in perioada de prohibitie . Oricum eu vin cand se incalzeste , sper sa nu mai tina frigul asta prea mult , si pt. mine e suficient sa pun baliza si sa nadesc joi si dupa aceea nadim cu cobra si cu racheta sau cu catapulta . Acum m-am linistit vazand ca nu ne vrei raul , vrei doar putina ordine pe balta .... :D
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

zoli1964
senior member
Mesaje: 315
Membru din: 08 Aug 2007 12:13
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de zoli1964 » 16 Feb 2009 09:06

atitea discutii, sunt de acord cu dan din pacate de multe ori nu putem veni decit de vineri incolo, parerea mea este ca ar trebui sa le interziceti de tot (barcile) cu regulamentul de fata o sa fie tot felu de probleme o sa vedeti. Dar orice varianta ramine mie imi convine, oricum era de multe ori ca nu mai intram cu barca nici la nadit nici la balizat.

P.S. abia astept sa ajung pe balta anul asta :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
lucim23
member
Mesaje: 278
Membru din: 16 Apr 2008 16:25
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de lucim23 » 16 Feb 2009 20:14

a mai crescut apa sau tot asa de scazuta e ca si in toamna???
Dam o ........."Bila" ?

dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 16 Feb 2009 22:31

cam 1 metru a crescut fata de toamna,dar dupa cum se arata s-ar putea sa ajunga la cota maxima,asta inseamna 5-6 metri la calugar.

Avatar utilizator
rapy
veteran
Mesaje: 520
Membru din: 02 Iun 2008 16:54
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de rapy » 18 Feb 2009 13:48

S-a dat din nou drumul la apa termala pe canal :?:
Cosmin Nistea
Xtreme Carp Team

dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 18 Feb 2009 15:55

pai aia curge tot timpul,vara, iarna nu conteaza...

dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 18 Feb 2009 16:10

daca mai sunt ceva poze(nu ca n-ar fi destule) de la livada,mai puteti trimite la dinu@solisun.ro.Se lucreaza la site si sper ca va fi foarte util pt. toti,de asemenea ia contur infiintarea unui club,am sa astept sugestiile voastre dar pe privat.
In orice caz criteriile de admitere vor fi drastice,nu atat de mult conteaza optiunea pescarului pt.sistemul C&R(NU va fi exclusiv C&R,respectarea regulamentului primeaza)cat etica si constiinta de care poate da dovada.

Scrie răspuns