Stolnici

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
alin_pir
junior member
Mesaje: 89
Membru din: 20 Iun 2009 15:24
Localitate: Pitesti

Mesaj de alin_pir » 31 Iul 2011 19:04

Daca tie asa ti se par posturile mele, in care am spus doar adevarul, fara nici o intentie de a lauda... nu mai pot sa-ti zic nimic! Iti spun doar atat: Stolniciul se indreapta intr-o directie buna (parerea este nu numai a mea) nefiind singurul lac in situatia asta, diferenta este ca la Stolnici crapul este greu de prins, toti care au fost acolo stiu asta, nimeni n-a avut partide consecutive in care sa scoata pesti mari sau cantitate, si vorbesc din 2009 incoace. Forumul dovedeste asta. Oricum tu esti cam departe de "sportul" asta, traiesti din amintiri, e usor sa-ti dai cu parerea, dar cam dai cu batzu-n balta. Du-te sa socializezi pe alte site-uri, ca vad ca te simti cam singurel acolo unde esti tu si simti nevoia sa vorbesti, nu neaparat cu cineva sau ceva, doar sa vorbesti... :mrgreen: Sau... :idea: demonstreaza pe balta ceea ce zici, nu mai jigni lumea degeaba.
La pescuit

Avatar utilizator
bogdan ungureanu
veteran
Mesaje: 558
Membru din: 30 Mar 2010 19:23
Localitate: pitesti

Mesaj de bogdan ungureanu » 31 Iul 2011 23:21

Iti spun doar atat: Stolniciul se indreapta intr-o directie buna (parerea este nu numai a mea) nefiind singurul lac in situatia asta, diferenta este ca la Stolnici crapul este greu de prins, toti care au fost acolo stiu asta, nimeni n-a avut partide consecutive in care sa scoata pesti mari sau cantitate, si vorbesc din 2009 incoace.


Eu am avut si nu numai o data si nu numai eu ;-) . o mare parte din pescarii care au fost acolo au fost datorita mie si prietenilor mei.eu nu te cunosc si nici prietenii mei nu cred....intr-adevar pestele de la stolnici nu il prindea oricine,oricand.
vezi ce vorbesti si nu mai dezinforma aiurea.
dupa 2010 s-a stricat totul si iti spun eu care am tot dreptul sa o spun.crede-ma !nu vreau sa mai intru in alte detalii.du-te si pescuieste-ti linistit acolo si lasa pe altii si cearta pe forum si cand o sa ai rezultate,anunta-ne si pe noi...aici public,ca nu ne suparam ;-)
Catch & Release

aedrian
new member
Mesaje: 7
Membru din: 23 Mai 2011 07:35

Mesaj de aedrian » 01 Aug 2011 10:31

Tarifele s-au modificat dupa populare ? Mai e taxa aia de agrement ?

livulik
junior member
Mesaje: 84
Membru din: 15 Iun 2009 10:02
Localitate: bucuresti

Mesaj de livulik » 01 Aug 2011 11:06

nu s-au modificat tarifele!
Orice problema rezolvata genereaza (cel putin) o problema nerezolvata!!!

Avatar utilizator
alin_pir
junior member
Mesaje: 89
Membru din: 20 Iun 2009 15:24
Localitate: Pitesti

Mesaj de alin_pir » 02 Aug 2011 10:32

bogdan ungureanu scrie:Iti spun doar atat: Stolniciul se indreapta intr-o directie buna (parerea este nu numai a mea) nefiind singurul lac in situatia asta, diferenta este ca la Stolnici crapul este greu de prins, toti care au fost acolo stiu asta, nimeni n-a avut partide consecutive in care sa scoata pesti mari sau cantitate, si vorbesc din 2009 incoace.


Eu am avut si nu numai o data si nu numai eu ;-) . o mare parte din pescarii care au fost acolo au fost datorita mie si prietenilor mei.eu nu te cunosc si nici prietenii mei nu cred....intr-adevar pestele de la stolnici nu il prindea oricine,oricand.
vezi ce vorbesti si nu mai dezinforma aiurea.
dupa 2010 s-a stricat totul si iti spun eu care am tot dreptul sa o spun.crede-ma !nu vreau sa mai intru in alte detalii.du-te si pescuieste-ti linistit acolo si lasa pe altii si cearta pe forum si cand o sa ai rezultate,anunta-ne si pe noi...aici public,ca nu ne suparam ;-)
:roll: Salut!

Daca vorbesti de prietenii tai Mihai si Madalin, ne cunoastem. Nu am dezinformat cu nimic, daca tie ti s-a parut asta... spune cu ce. Si cu cearta pe forum..iarasi n-ai dreptate, uite-te mai sus cine a inceput si e recalcitrant. Deci...stiu ca tu ,Mihai,Madalin, erati mereu pe Stolnici. Cred ca aveati mutatie pe buletin... :lol: Ai vazut ca am postat ce-am prins, n-am dezinformat cu nimic, crede-ma, asa ca... Atat am avut de zis. Fiecare spune ce vrea, fara sa jigneasca, n-am nici o cearta cu nimeni, eu sper doar sa avem unde pescui in Arges.
La pescuit

Avatar utilizator
mihai_lavazza
veteran
Mesaje: 925
Membru din: 03 Mar 2008 19:29
Localitate: Pitesti

Mesaj de mihai_lavazza » 02 Aug 2011 17:26

alin_pir scrie: Daca vorbesti de prietenii tai Mihai si Madalin, ne cunoastem. Nu am dezinformat cu nimic, daca tie ti s-a parut asta... spune cu ce. Si cu cearta pe forum..iarasi n-ai dreptate, uite-te mai sus cine a inceput si e recalcitrant. Deci...stiu ca tu ,Mihai,Madalin, erati mereu pe Stolnici. Cred ca aveati mutatie pe buletin... :lol: Ai vazut ca am postat ce-am prins, n-am dezinformat cu nimic, crede-ma, asa ca... Atat am avut de zis. Fiecare spune ce vrea, fara sa jigneasca, n-am nici o cearta cu nimeni, eu sper doar sa avem unde pescui in Arges.
Salut Alin. In arges n-o sa avem prea curand ce speri tu...dar o sa avem in clipa in care cineva face sau preia o balta din pasiune...doar sa scoata cheltuielile de administrare, cineva care sa nu traiasca din asta, in rest sa se asigure ca pestele mare 5+ , 10+, 20+ ramane in apa, masinile la parcare, stil UK. Pescarii se selecteaza singuri in felul asta, dar...dar... e greu. E fomika !
Catch & Release

Avatar utilizator
alin_pir
junior member
Mesaje: 89
Membru din: 20 Iun 2009 15:24
Localitate: Pitesti

Mesaj de alin_pir » 03 Aug 2011 10:18

Mare dreptate ai, Mihai!
La pescuit

livulik
junior member
Mesaje: 84
Membru din: 15 Iun 2009 10:02
Localitate: bucuresti

Mesaj de livulik » 14 Aug 2011 18:46

poze de la ultimele doua partide la Stolnici (weekend-ul acesta si acum doua saptamani)...

acum doua saptamani, la ”pompe”:
Imagine
Imagine
Imagine

weekend-ul asta, pe cotul 2:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

ce am remarcat a fost ca pestele a raspuns dupa 8-9 ore de la nadirea grea initiala si s-a mentinut pe vad aproximativ 36h, fiind mai activi in intervalul 03.00-11.00
Orice problema rezolvata genereaza (cel putin) o problema nerezolvata!!!

mirceamrc28
senior member
Mesaje: 312
Membru din: 10 Apr 2010 15:20
Localitate: mioveni

Mesaj de mirceamrc28 » 17 Aug 2011 09:32

la ce a mers mai bine?da-ne si noua mai multe detalii despre partide te rugam!

livulik
junior member
Mesaje: 84
Membru din: 15 Iun 2009 10:02
Localitate: bucuresti

Mesaj de livulik » 17 Aug 2011 09:44

cteno a intrat la 3 boabe de porumb;
crapul la solubile, unul singur a intrat la porumb (artificial)

nadirea initiala am facut-o cu seminte+pelete iar pt. intretinere solubile date cu cobra
Orice problema rezolvata genereaza (cel putin) o problema nerezolvata!!!

Scrie răspuns