Fantanele Dolj

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
2door
senior member
Mesaje: 495
Membru din: 05 Feb 2009 11:14
Localitate: dragasani

Mesaj de 2door » 17 Iun 2010 23:41

in mintea multora daca platesti o taxa inseamna ca ai voie sa faci ce vrei tu in curtea omului,adica sa te comporti ca prima generatie coborata din copac,nu-i asa ALINE?
adica frate eu am platit taxa acu tre sa iau si peste.stati mai baieti pe fantanele unda va da ala crap din cusca si lasati-ne pe noi sa ne simtim bine pe restul baltilor.daca vreti peste de mancat este la metro,numa ca grija mare ca nici acolo nu-i gratis si daca il furati incep alarmele sa sune si vine militia si va baga la bulau.
da,am auzit si eu de fantanele:peste din joi in pasti cand il scote ala din custi,drum super ca daca te prinde un strop de ploaie acolo te uita D-zeu,...si numa lume buna.
cat despre bulzesti...foarte nasol:liniste,curatenie,peste satifacator,daca ai noroc iei si trofee...acu e adevarat ca daca ai blana pe tine si grohai nu prea poti intra acolo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: +casute decente si curate la un pret accesibil

alynlu
junior member
Mesaje: 48
Membru din: 23 Sep 2005 13:01

Mesaj de alynlu » 17 Iun 2010 23:43

scuze pt ca am postat aceelasi comentriu de mai multe ori dar imi dadea o eroare

2door
senior member
Mesaje: 495
Membru din: 05 Feb 2009 11:14
Localitate: dragasani

Mesaj de 2door » 17 Iun 2010 23:44

...si nu-i singurul de genul asta bulzestiul...daca te lasa sufletul ca pe langa taxa de pescuit sa mai bagi de 100ron benzen poti ajunge la stolnici,dar nici acolo nu intri daca ai blana si grohai sau faci muuuuuuuuu si ai coarne si faci kk in poteca.

2door
senior member
Mesaje: 495
Membru din: 05 Feb 2009 11:14
Localitate: dragasani

Mesaj de 2door » 17 Iun 2010 23:50

aline,in loc sa incerci sa ii civilizezi pe bortosii cu manele care probabil ca si pe tine te-au deranjat pana sa iti ie casti(daca nu cumva esti unul dintre ei) tu le canti in struna ...ce concluzie sa tragem...aiiiiiiiiiiiiiiiii?

alynlu
junior member
Mesaje: 48
Membru din: 23 Sep 2005 13:01

Mesaj de alynlu » 18 Iun 2010 00:03

In locul tau pe bune ma abtineam de la comentariu am vazut in galeria ta ca la STOLNICI tu ii spui METRO si este un mod bun de aprovizionare pt o masa copioasa,iar daca platesti o taxa cred ai voie sa faci un gratar linistit si sa respecti regulile,nu e vina celor ce ascilta muzica ci a patronului ca permite acest lucru,iar despre blana si grohai stai linistit ca nu fac parte din lumea lor.Nu stiu daca te numesti pescar,daca mergi o data sau de doua ori pe o balta si pleci fara capatura asta se poate inampla oriunde si oricui

octopussy78
member
Mesaje: 151
Membru din: 21 Sep 2009 09:54
Localitate: Craiova

Mesaj de octopussy78 » 18 Iun 2010 12:40

bcgcraiova scrie:Va salut.Am fost la Fantanele.Oameni buni treziti-va ,este cea mai mare excrocherie si cel mai mare manelo-drom sau mico-popularo-badarano-drom.Am luat un dute vino oral pe aceasta balta de nu-mi vine sa cred.Taxele enorme pentru o mana de carasi paduchiosi si la noroc o oglinda bulgareasca de 1 kg.Eu am platit abonament la cel mai mare si longegiv spectacol de manele si muzica populara.In sectorul de abonati am suportat ragaiturile unor grasi cu burti mari pline de mancare digerata,care se goleau de aere de fata cu nevestele la un loc.Suptul de masele cariate,de dimineata pana seara, si strigatele intre ei de chemare la o bere sau la un mic mi-au distrus auzul.Drumul a ramas acelasi de off road.Suntem o adunatura de fraieri care aruncam bani in baltile si buzunarele altora.RUSINE SA-TI FIE D-LE TULITU............VREAU BANII INAPOI SA-I DAU SUB JURAMANT COPIILOR AMARATI DE LA ORFELINATUL DE CARE HABAR NU AI CA EXISTA.
si eu zic tot la fel rusineeeeee!

2door
senior member
Mesaje: 495
Membru din: 05 Feb 2009 11:14
Localitate: dragasani

Mesaj de 2door » 18 Iun 2010 12:47

pesti aia sunt luati acu 2 ani la rugamintea patronului .in acel timp mureau din cauza ca erau prea multi.
legat de comportamentul unora de pe balti...daca patronul nu iti spune sa faci liniste asta inseamna ca tre sa faci balamuc?hmmmm
daca nu iti spune nimeni sa ridici colacul la wc cand faci pipilica asta inseamna ca e voie sa faci pe colac?tu ce zici?

bcgcraiova
junior member
Mesaje: 47
Membru din: 22 Mar 2009 20:07

Mesaj de bcgcraiova » 18 Iun 2010 14:28

sdgsdgsdg
Ultima oară modificat 27 Iul 2010 11:37 de către bcgcraiova, modificat 1 dată în total.

bcgcraiova
junior member
Mesaje: 47
Membru din: 22 Mar 2009 20:07

Mesaj de bcgcraiova » 18 Iun 2010 14:31

2door scrie:in mintea multora daca platesti o taxa inseamna ca ai voie sa faci ce vrei tu in curtea omului,adica sa te comporti ca prima generatie coborata din copac,nu-i asa ALINE?
adica frate eu am platit taxa acu tre sa iau si peste.stati mai baieti pe fantanele unda va da ala crap din cusca si lasati-ne pe noi sa ne simtim bine pe restul baltilor.daca vreti peste de mancat este la metro,numa ca grija mare ca nici acolo nu-i gratis si daca il furati incep alarmele sa sune si vine militia si va baga la bulau.
da,am auzit si eu de fantanele:peste din joi in pasti cand il scote ala din custi,drum super ca daca te prinde un strop de ploaie acolo te uita D-zeu,...si numa lume buna.
cat despre bulzesti...foarte nasol:liniste,curatenie,peste satifacator,daca ai noroc iei si trofee...acu e adevarat ca daca ai blana pe tine si grohai nu prea poti intra acolo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: +casute decente si curate la un pret accesibil
de acord cu tine,felicitari

alynlu
junior member
Mesaje: 48
Membru din: 23 Sep 2005 13:01

Mesaj de alynlu » 18 Iun 2010 20:51

Eu cred ca nu te-am jiganit cu absolut nimik nici pe tn si nici pe vreun membru al familiei tale dar stai linsitit ca am un vocabular mult peste al tau in materiea libajului de cartier.Tzaran esti u bai racanel mic te stiu destul de bn si stiu cu cine vb si stai linistit ca am ce cauta la bulzesti nici cand nu o sa mai ai tu treaba acolo dar poate esti norocos si ne intalnim intamplator.Papagali ca tn se intalnesc la fiecare colt de strada nu sti cum sa iti faci reclama......(e fumata de mult treaba cu reclama dar la tn merge :lol: )................esti varza rau pacat ca ai totusi o varsta,daca erai un pusti te mai intelegeam catelus maidanez ce esti :oops:

Scrie răspuns