Peris Marea Dezamagire 2010

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

matei1971
member
Mesaje: 124
Membru din: 19 Noi 2007 18:04
Localitate: bucuresti

Mesaj de matei1971 » 12 Apr 2010 21:31

zenhor scrie:Intr-adevar, fata de anii trecuti cand erau organizate 4-5 concursuri pe an, cand iazul avea cea mai mare medie a capturilor probabil din Romania, situatia s-a schimbat clar.
Asta e in Romania, din pacate facand lucruri de care sa se bucure toata lumea nu prea scoti bani. Mai rau iesi pe minus sau te trezesti ca ori ti se fura ori ti se arunca otrava in apa.

Probabil ca singura sansa a Perisului de a reveni este de a fi preluat managementul lui de catre un club, asa cum s-a intamplat cu Chiroiu 4.
Din pacate nu stiu cine mai e interesat(club ma refer) sau daca dl. inginer e dispus sa inceapa o asemenea colaborare.

Cred ca sunt multi pescari cu renume in Bucuresti care si-au facut scoala de pescuit la Peris si cred ca ar putea ajuta intr-o mica masura la revenirea lacului la potentialul initial.
Cu toate ca pentru a creste un crap pana la 10-18 Kg necesita cel putin 10 ani, deci cu alte cuvinte, un moment de neatentie se rasfrange asupra multor pescari pe o perioada de circa 10 ani.
Nu stiu cine a avut de castigat din treaba asta, dar in fine.
Repet, ca si cu politica asta...toti ne plangem si stam cu mainile in san si ne uitam la spectacol.

@matei1971:
Du-te pe iazul mare, Podisor 2. Daca stai spre dig(cel dinspre Tancabesti) cred ca vei avea sanse mai mari la peste mic si mult, invers, spre bazinele de iernat si spre ponton vei avea sanse la capturi mult mai putine dar mai mari.
Cel putin asa era situatia cand am fost eu, acum doua saptamani.
In orice caz, te vei distra.
Foloseste si method feedere ziua ca sa nadesti totodata locul si sa atragi pestii(talia capturilor a crescut usor pe timpul zilei) iar noapte treci pe lucruri serioase.
Asa ma gandeam si eu cu toate ca balta mica este mult mai frumoasa si linistita!
Multam pt sfat!

AndyMarius
new member
Mesaje: 24
Membru din: 25 Apr 2008 18:30
Localitate: Bucuresti

Mesaj de AndyMarius » 02 Mai 2010 21:58

Salut!

Pe 1 mai am fost pe balta mare, am luat un crap romanesc la 10.24 Kg. L-am prins la boaba de porumb dipuita cu s&o si capsuna.
Balta este foarte bine ingrijita, curata, drum de acces bun.


Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Se poate sa ma insel, dar mai bine sa ma insel decat sa nu fac nimic!

vandamme
junior member
Mesaje: 30
Membru din: 09 Apr 2009 17:46
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de vandamme » 03 Mai 2010 17:52

foarte frumos felicitari , e bine de stiut ca mai are balta si ceva crap mare :bere: :bere:

AndyMarius
new member
Mesaje: 24
Membru din: 25 Apr 2008 18:30
Localitate: Bucuresti

Mesaj de AndyMarius » 03 Mai 2010 18:14

vandamme scrie:foarte frumos felicitari , e bine de stiut ca mai are balta si ceva crap mare :bere: :bere:
Multumesc, vandamme!
Seara a mai luat cineva o salonta la 12 kg.
Se poate sa ma insel, dar mai bine sa ma insel decat sa nu fac nimic!

sad
new member
Mesaje: 2
Membru din: 21 Iun 2010 19:34

Mesaj de sad » 21 Iun 2010 19:47

bravo marius.
Ultima oară modificat 21 Iun 2010 19:51 de către sad, modificat 1 dată în total.

sad
new member
Mesaje: 2
Membru din: 21 Iun 2010 19:34

Mesaj de sad » 21 Iun 2010 19:50

duminica, 20 iunie 2010, lacul peris, impreuna cu domnul de mai sus (cel cu captura de pe 1 mai muncitoresc), dupa ploaie si furtuna de dimineata, a rasarit:
una bucata crap romanesc, 9.2 kg, balta mare. recompensa c&r: o partida gratuita de la D-l Albastroiu

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

AndyMarius
new member
Mesaje: 24
Membru din: 25 Apr 2008 18:30
Localitate: Bucuresti

Mesaj de AndyMarius » 21 Iun 2010 20:01

Uite asa scade productia si vanzarile de boilies! Apar astia ca tine care prind crapi de 9 kg la pufulete dipuit in tuica! :P
Se poate sa ma insel, dar mai bine sa ma insel decat sa nu fac nimic!

DANYT
new member
Mesaje: 5
Membru din: 13 Sep 2010 18:57

Mesaj de DANYT » 13 Sep 2010 19:08

www.laculperis.ro
Aici gasiti toate informatiile necesare: populatie pesti, conditii, acces.
La inceputul lui iunie 2010 s-a deschis o terasa pe apa unde se pot servi bauturi racoritoare si alcoolice, inghetata, cafea, gratar etc.
De asemenea, la terasa se pot urmari meciuri de fotbal (Cupa Mondiala 2010, campionate internationale etc).
O placere sa petreci weekendul.
Lacul peris, o placere pentru a te relaxa

DANYT
new member
Mesaje: 5
Membru din: 13 Sep 2010 18:57

Re: Peris Marea Dezamagire 2010

Mesaj de DANYT » 16 Sep 2010 21:07

soare33 scrie:MARE PACAT de ce a facut Dl Albastroiu cu baltile, a bagat foarte mult peste mic in amandoua balti si ala mare CARE A MAI RAMAS mananca din an in paste Numai e ce a fost Peris MARE PACAT, se stia ca cine se ducea pe Peris pe balta de concurs avea sa aibe o partida de neuitat la crap dar acu :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-(

Totusi, nu te bucuri mai mult cand trebuie sa si "muncesti" pentru cel mare?
Daca vine prea usor...nu mai e asa frumos....
Lacul peris, o placere pentru a te relaxa

Avatar utilizator
gioxx
member
Mesaje: 279
Membru din: 09 Sep 2008 19:06
Localitate: Pitesti-AG

Mesaj de gioxx » 17 Sep 2010 09:23

din cate vad...taxa pentru C&R nu mai exista.

Scrie răspuns