Teiu

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
alin_pir
junior member
Mesaje: 89
Membru din: 20 Iun 2009 15:24
Localitate: Pitesti

Mesaj de alin_pir » 29 Apr 2010 09:10

Mai exact dupa ce se termina satul, se mai merge 1km si se face dreapta (indicator Teiu mic, parca), apoi drept vreo 500 m, exista o curba stanga la 90 de grade, dar aici se merge tot drept, si apoi prima la dreapta. Dupa aceea te duce drumul, balta e frumoasa, pacat de taxa nesimtita...

Avatar utilizator
gioxx
member
Mesaje: 279
Membru din: 09 Sep 2008 19:06
Localitate: Pitesti-AG

Mesaj de gioxx » 30 Apr 2010 12:58

poate cu taxa asta vrea sa scape de "traistari" . daca pune o taxa mica pentru C&R se vor educa oamenii, sau poate vor alege taxa mai mica. asa e si la Suica Scornicesti, 130/12 ore in care ai inclus 10 kg de crap, daca nu-l prinzi ti-l dau ei. sau 30/12 ore C&R si daca vrei un crap...poti cumpara. deci...chiar daca nu esti adept al C&R macar alegi ce e mai economic. cel mai important lucru e sa aiba control la iesire...ca se fura, asa e romanul obisnuit.

Avatar utilizator
gioxx
member
Mesaje: 279
Membru din: 09 Sep 2008 19:06
Localitate: Pitesti-AG

Mesaj de gioxx » 30 Apr 2010 13:44

am gasit detalii aici... http://www.baltapescuit.mavexim.ro [/url]

Avatar utilizator
madalin
member
Mesaje: 160
Membru din: 07 Iul 2008 06:46
Localitate: Pitesti

Mesaj de madalin » 09 Iun 2010 07:09

Mda , am citit regulamentul si am observat pe langa regulile de bun simt pe care orice pescar sportiv le cunoaste o gramada de alte reguli din ce in ce mai aberante care duc inevitabil la taxe , super taxe si amenzi .
:-? :-? :-?
Dar ce peste este in balta ? Nu se stie , nu se spune . Sunt justificate pretentiile administratorului ? Cine stie ? Doar taxe , super taxe si amenzi .
:x :x :x
Dar cel mai aberant , se pescuieste de la 6,00 la 18.00 :shock: :shock: :shock: Cum adica ? Adica la 6,00 incep sa desfac sculele , le bag in apa la 8,30 si incep sa strang la 15,30 ca sa pot pleca la 18,00 pt. ca altfel mai imi baga o super taxa :shock: :shock: :shock:

Cine a mai vazut balta de crap pe care sa se pescuiasca 12 ore / zi ????
Se stie ca pescuitul la crap necesita nadire cel putin 24 ore , iar o partida pt. a fi o partida buna trebuie sa tina macar 48 ore .

Parerea mea este ca aceasta regula ( 6,00 - 18,00 ) trebuie eliminata daca se vrea din partea administratiei respect fata de pescarul de crap .

Deci , daca cineva din administratie doreste sa respecte pescarul ( clientul ) , va rugam reveniti asupra programului de pescuit , postati amanunte despre cantitatea si calitatea pestelui cu care este populata balta . Merita sa platim acea taxa superpiperata de 120 RON / 12 ORE ?

livulik
junior member
Mesaje: 84
Membru din: 15 Iun 2009 10:02
Localitate: bucuresti

Mesaj de livulik » 09 Iun 2010 09:16

Dar cel mai aberant , se pescuieste de la 6,00 la 18.00 Cum adica ? Adica la 6,00 incep sa desfac sculele , le bag in apa la 8,30 si incep sa strang la 15,30 ca sa pot pleca la 18,00 pt. ca altfel mai imi baga o super taxa
ai perfecta dreptate! asta e principalul inconvenient, pe langa taxa gigantica!

p.s. personal, daca trece ora 5AM si nu am lansetele in apa ma simt tare aiurea!
Orice problema rezolvata genereaza (cel putin) o problema nerezolvata!!!

Avatar utilizator
madalin
member
Mesaje: 160
Membru din: 07 Iul 2008 06:46
Localitate: Pitesti

Mesaj de madalin » 10 Iun 2010 06:31

Japca la pescar cat cuprinde !!!!!!!!!

Avatar utilizator
bogdan ungureanu
veteran
Mesaje: 558
Membru din: 30 Mar 2010 19:23
Localitate: pitesti

teiu

Mesaj de bogdan ungureanu » 10 Iun 2010 19:19

Bai Mada,nu-ti mai bate capul cu lumea....hai sa mergem acolo,scoatem echipamentele de 4-5 mii de euro,ne campam si vreau sa vina Mocanu sa-mi spuna sa plec ca e ora sase.pai ce i-o face la peste frate toata noaptea ,II DESCANTAl,ii tine lectii de spiritism,o vrea sa ramana doar el cu pestii???pai eu ma duc sa-i arunc milioane in apa si el ma da afara dupa balta la sase?!sa ne demonsteze ca are peste de 10+,sa ne lase sa pescuim 48 de ore si n-am nimic impotriva daca leaga cainele si paznicul langa standul meu.eu nu-i fur saraciile de pesti cum n-am furat nici de la tancabesti,nici de la sarulesti.si ca mine sunt o gramada de pescari sportivi in judet...si sa termine cu figurile alea de taxa mare,ca nu dam inainte asa!
Sper sa citeasca acest mesaj si sa-l intelega in esenta! ;-)
Catch & Release

2door
senior member
Mesaje: 495
Membru din: 05 Feb 2009 11:14
Localitate: dragasani

Mesaj de 2door » 11 Iun 2010 17:18

ce dume are alin asat frate.
auziti,daca ma scobesc in nas, imi ia taxa pe muci uscati?
auzi...OCROTITI NATURA;pai la tarifele astea n-o sa fie probleme ca si asa n-o sa vina nimeni s-o strice :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
si ce ma nu va ajunge sa pescuiti pana la 6 dupamasa? :lol: :lol: :lol: :lol:asta cred ca e vorbit cu nevestele pescarilor sa-i trimita acasa devreme...

Scrie răspuns