Cismasu'

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
tanaseraduus
junior member
Mesaje: 35
Membru din: 01 Mar 2010 15:51

Cismasu'

Mesaj de tanaseraduus » 06 Mai 2010 18:21

Salutare,
Am auzit doar de balta asta si sunt ceva infirmatii despre ea pe unele site-uri. Poate cineva sa dea mai multe amanunte despre aceasta balta. Taxa, specii de peste, regulament de pescuit si poate ceva rezultate notabile.
E destul de aproape de Brasov si poate ar fi o solutie fiabile.
Fir intins!!

TOMA BV
member
Mesaje: 110
Membru din: 25 Mar 2006 18:56
Localitate: brasov
Contact:

Mesaj de TOMA BV » 06 Mai 2010 20:28

da cunos balta destul de bine 35 lei de dimineata pana seara este la aproximativ 12 km de brasovultima iesire pe balta a fost miercuri am prins 4 ciortani de 2- 5 kg.
trebuie sa ai nervii tari deoarece foarte multe agatatori in balta foarte multe fire am scos o montura si m-am cam speriat era un sistem cu 7 carlige si 0 tabla rasucita si un fir de 60 .
a venit un paznic un tinerel mai brunetel i-am platit taxa pt pescuit si un coleg care nu pescuia taxa de agriment 3 lei .
colegul habar nu are sa pescuiasca si l-am rugat sa aseze un bat pe suporti acu sa vezi cum s-a dus placerea de a pescui, a venit acest tanar brunet si a inceput sa tipe ca de ce a pus colegul mana pe bat ca imi confisca mie betele ca ne da afara de4 pe balta s-a ajuns chiar si la jicniri mai grave plus o aroganta de nedescris debia am scapat de el ca altfel cred ca iesia urat de tot am rezistat cam 15 minute si nu lam jicnit am zis lasa ca trece. trei pesti iam eliberat unul l-am dat colegului care nu a pescuit .
MA JUR CA PE ACEA BALTA NU MAI CALC.sunt atatea balti in jurul brasovului mult mai bune si fara sa lasi in ele monturi in valoare de 40 lei nu stiu cum sa fac rost de nr. de tel al administratului ca sa stie si el cam cum se comporta angajatii lui.
faci cum crezi dar parerea mea poti gasi altceva mai bun .trimitem mesaj pe privat si iti pot da mai multe relatii despre locuri de pescuit

tanaseraduus
junior member
Mesaje: 35
Membru din: 01 Mar 2010 15:51

Mesaj de tanaseraduus » 10 Mai 2010 21:09

Se pare ca nu e multa lume aici pe forum care sa pescuiasca acolo. Asteptam mai multi oameni care sa posteze pentru aceasta locatie. Va asteptam pe toti.

Scrie răspuns