LACUL SISTEREA

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde arapaima_45 » 22 Aug 2010 13:08

Dupa 3 ani de discutii doar prin intermediul telefonului si a mesengerului cu TONY AKERMAN(administratorul lacului),am ajuns joi dupa-masa in sfarsit pe malul lacului.Drumul pana la lac este f bun,problema este ca in jurul lacului drumul este impracticabil daca ploua .Peisajul este superb,curatenie pe balta ,liniste si ce este f important pentru mine ca se pot face rezervari (taxa de rezervare 10 ron).Dupa instalare ,nadire etc, etc, primul peste a fost pus pe saltea la cca 4 ore dupa prima lansare,nada folosita ELITE BAITS o nada care isi face simtita prezenta pe oricare lac :) .Apoi au mai fost pana sambata la ora 12 inca 9 intrari,dezamagirea mea ca am scapat doi pesti mari in 10 m de mal.In concluzie ,a fost o partida spun eu reusita tinand cont ca nu am cunoscut balta,iar acela care spune ca nu este peste in SISTEREA se inseala amarnic sau nu are bile de calitate Va rog sa nu crede-ti ca fac reclama lacului sau lui TONY AKERMAN,dar aceeasta este parerea mea.Am sa revin cu poze .Fire intinse........................
arapaima_45
junior member

Mesajde Sigi » 06 Sep 2010 21:46

Subscriu si eu! Sisterea e o locatie frumoasa, foarte bine organizata, atat pentru pescari cat si pentru pesti. Merita cu prisosinta a fi vizitata. Are peste mare iar puietul de crap prins la mal laolalta cu babusca, bibanul si carasul asigura ca apa are o calitate care promite. Balta are si stiuca asa ca poate fi vizitata si in sezonul rece, cand crapul hiberneaza. Trebuie respectat insa si regulamentul baltii pentru ca altfel se alege praful de munca adminisitratorului care se vede la tot pasul. Fir intins!
De ce oare ne-a dat Dumnezeu suficienta minte ca sa ne putem da seama ca suntem singurii in plus pe acest Pamant?
Sigi
member

Mesajde Brie » 09 Sep 2010 08:30

Acum vre-o luna am avut si eu o partida pe Sisterea. Am prins impreuna cu un prieten peste 30 bucati cu un total de cam 150 kg. Prima zi si prima noapte nu am prins nimic. Dupa o nadire puternica de bulgari cu bile si pelete de peste am inceput sa prindem. In ultima noapte au venit si crapii mai mari 7,5 , 9, 9, 9,5 , 11 . O partia frumoasa dar grea....dupa fiecare peste trebuind sa intru in apa pentru ca altfel intra in stuf. Boiliesurile folosite au fost home-made tari . Mixul este pe baza de faina de peste combinat cu birdfood dar si protine lactice si nelipsitul robin red iar ca aroma clasicul squid-capsune. Solubile nu am folosit deloc.

Lacul
Imagine

Uploaded with ImageShack.us
Nadire
Imagine

Intai au venti nelipsitii ciortanei

Imagine

Apoi au inceput sa intre bucatile frumoase

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

si cireasa de pe tort cu o ora inainte de plecare dupa 2 nopti nedormite

Imagine

Brie
veteran

Mesajde 2door » 09 Sep 2010 10:44

ce norocosi sunteti voi acolo in zona.aveti de unde alege lacuri.aici la noi in zona valcii si pitestiului avem numa unul si atat. :-? :-?
2door
veteran

Mesajde Brie » 22 Dec 2010 11:43

FINAL DE SEZNON ....... SISTEREA 3-5 DECEMBRIE
Dupa o asteptare lunga a sosit si Decembrie....luna cadourilor , luna schiului , luna zapezilor......si de ce nu LUNA CRAPILOR. Impreuna cu un prieten am zis sa incheiem sezonul cu o partida de 48 ore pe frumoasa balta Valea Popii-Sisterea. Momeli folosite: Boilies tare , boilies solubil , seminte , groundbait , pasta solubila (home-made + ready-made).
POZE
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Brie
veteran

Mesajde mx1000 » 22 Dec 2010 14:33

frumos
mx1000
junior member

Mesajde soare33 » 24 Dec 2010 12:34

foarte frumose partidele bravo! :bere:
soare33
member

Mesajde mija ionut lucian » 25 Sep 2011 16:58

Lacul acesta a fost,este si va fi un adevarat colt de rai!Dupa o saptamina de pescuit,18-25 sept,pot spune ca e paradisul pescarilor dornici de senzatii tari!E mult de povestit,dar recomand tuturor acest lac.Urmatoarea partida e planificata in noiembrie.Rezultatul de acum 132 kg de crap cu adevarat salbatic!
Multumiri administratorului si personalului de la restaurant! :P
carpe diem!
mija ionut lucian
junior member

Mesajde mija ionut lucian » 23 Noi 2011 21:40

Un sfarsit de sezon cu adevarat superb,9-12 Noiembrie.
[img]http://imageshack.us/photo/my-images/38/1001637p.jpg/[/img]
carpe diem!
mija ionut lucian
junior member

Mesajde mija ionut lucian » 23 Noi 2011 21:41

O incheiere de sezon superba,data de 9 spre 12 Noiembrie 2011!
[img]http://imageshack.us/photo/my-images/38/1001637p.jpg/[/img]
carpe diem!
mija ionut lucian
junior member

Următorul

Înapoi la Locuri de pescuit, raportari