BV

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
XquiZZiT
senior member
Mesaje: 419
Membru din: 09 Mai 2005 10:31
Localitate: Brasov/Turku (Fin)
Contact:

Mesaj de XquiZZiT » 25 Aug 2005 23:09

de luni pana marti am fost la pescuit la belin pe balta cu plopi. dupa o nadire cu cca 4 kg boilies home made, 3 kg porumb fermentat, 1 kg pellete, 1 kg canepa fiarta am pus pe mal un amur destul de frumusel chiar inainte de a peca. in rest, linishte totala. maine voi merge din nou pentru o partida de 48 de ore.poza o puteti vedea aici http://www.crap.ro/forum/phpBB2/album_p ... pic_id=857
Alex Carlan
Fire-ntinse precum corzile de la chitara!!

HackBv
member
Mesaje: 278
Membru din: 07 Sep 2004 12:31

......

Mesaj de HackBv » 30 Aug 2005 11:57

Nu Am Fost Prin Bv De Ceva Vreme Dar Inainte Sa Ajung Acasa M-am Oprit O zi La Vadul Rosu Sa Incerc Si Eu Minunea De Balta Care Era De Foarte Multi Laudata Pe Lacul 1 Nu Se Mai Pescuieste De La Inceputul Anului Din Zecile De Pescari Daca Nu Chiar Suta De Pescari De Pe Acel Lac Nu Am VAzut Decat Platica Pe Seara A Scos Un Anume Domn Un Crap Pe La 4 Kg Care Era Atat De Umflat Incat Ziceai Ca E O Mingie Presupun Ca De Mancarea Care Zic Cei Care Au Griza De Acea Balta Ca Nu O Dau In Lacurile Pe Care Se Pescuieste "Sportiv" Paznici Nu Stiu Sa Vorbeasca Cu Oameni Si Stati Linistiti Ca Daca Vreti Sa Intrati Pe Balta Doar Ca Sa Stati La O Bere Cu Un Prieten Tot Va Trebui Sa Platiti Taxa.In rest Am Vazut Si O Stiuculitza La 1,5 Kg max 2 Kg Scoasa Pe Mal Si Asta A Fost Tot Ce Sa Prins Mai Mult Stai Pe Bolovani Aia De Itzi Rupi Fundul Si Prinzi In Jurul Tau Catziva Pescari Profesionishti Care Ori Itzi Agatza Lansetele De Te Apuca Draci Ori Bat Apa In Jurul Tau De Nu Itzi Mai Arde De Nici Un Pescuit.

Eu M-am enervat Putzin Dar Macar Am Ajuns La Cea Mai Mare Concluzie Toate Baltile Care Au Fost Luate De Doripesco Nu Mai Sunt Balti Pe Care Sa mergi La Pescuit.

La Belin Vreau Sa Ajung Saptamana Asta Iar Dupa Aceea Daca Tot Nu Merge Treaba Cred Ca Incep Sa Ies Pe Rauri Ca Trebuie Sa Inceapa Sa Mearga Rapitorul Daca Nu Mai Vine Cumva Iar Vreo Inundatzie.

A Shi Inca Ceva Multumiri Lu Razvan Pt Tot Ce Ma Invatzat :)) Inainte Sa Plec In Braila :P

Fir Intins Si Mai Astept Comentari

Avatar utilizator
mirceas
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 29 Feb 2004 11:11
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de mirceas » 30 Aug 2005 12:51

nu stiu daca asta e comentariul pe care il astepti: scrie si tu normal, nu stiu ce vrei sa dovedesti cu textele astea imposibile. imi pare rau sa iti spun dar pana si adriano care e italian pana la urma scrie pe intelesul tuturor, de nota 9. nivelul tau de exprimare (si stil de scriere) coboara mult sub 5...
fir intins!!

www.carpfishing.ro

HackBv
member
Mesaje: 278
Membru din: 07 Sep 2004 12:31

.....

Mesaj de HackBv » 30 Aug 2005 14:48

deci cum sa ma exprim mai bine pot scrie ori cum vrei tu dar eu nu stau prea mult sa ma gandesc cum scriu.Mai degraba ma gandesc ceea ce vreau sa scriu iar daca eshti indignat de ce am sris despre Vadul Rosu inseamna ca nu mai are rost nici un comentariu.

Eu mi-am spus ideea si parerea despre acea balta si mai mult nimik nu cred ca e mare lucru sa intzelegi ce am scris acolo asa ca nu imi mai bat gura degeaba.

P.S. Gandestete ca eu am stat vreo 3 luni numai si numai pe balta !!!

Fir intins. Si mai degraba dana si tu ceva informatzi despre vreo balta din imprejurimile Brasovului ca asta ne intereseaza nu felul in care iti doresti tu sa scrie cineva.

Avatar utilizator
mirceas
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 29 Feb 2004 11:11
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de mirceas » 30 Aug 2005 15:22

"deci", no comment! :lol: :lol:
fir intins!!

www.carpfishing.ro

Avatar utilizator
Albert
senior member
Mesaje: 447
Membru din: 02 Mar 2005 15:53

Mesaj de Albert » 31 Aug 2005 12:23

eu nu stau prea mult sa ma gandesc cum scriu
ba cred ca acorzi mare atentie scrisului, din moment ce scrii toate cuvintele cu prima litera mare..si arata ca dreq..cred ca la asta se referea mirceas, nu la ce-ai scris tu despre nush ce balta :D

mike
new member
Mesaje: 29
Membru din: 08 Aug 2005 19:42
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de mike » 31 Aug 2005 22:24

Lasati polemicile, baieti, ca nici macar nu-i luna plina... :lol:
Treat me like a xxx

Avatar utilizator
XquiZZiT
senior member
Mesaje: 419
Membru din: 09 Mai 2005 10:31
Localitate: Brasov/Turku (Fin)
Contact:

Mesaj de XquiZZiT » 06 Oct 2005 13:43

a mai fost careva pe la belin? as vera sa merg luni si marti, stie careva cum se prezinta balta?
Alex Carlan
Fire-ntinse precum corzile de la chitara!!

Avatar utilizator
RazvanV
veteran
Mesaje: 507
Membru din: 07 Iul 2004 09:33
Localitate: Brasov

Mesaj de RazvanV » 10 Oct 2005 09:32

Da, sper sa nu raspund prea tarziu.
Am fost in perioada 3-8 octombrie.
Pe scurt ziua 25-26 de garde, noaptea 4-5 grade iar sambata noaptea 2 grade :x .
Apa avea 16 grade la inceputul saptamanii iar sambata avea 12-13 grade (datorita vantului). Balta cu adancimi mici => influentata puternic de vreme. Trasparenta mare a apei (peste 1,5 m) au determinat pestii sa se hraneasca doar noaptea. Cam 4-5 trasaturi pe noapte. Intr-o saptamana nimeni nu a prins nimic semnificativ, nimeni in afara de :lol: De ce? Pentru ca ei foloseau porum usact sau conservat, mamaliga .... nadeau cu cantitati imense de porumb uscat (asta la o apa de 12-16 grade). Eu numai boilies-uri ( home made ), nadit cu ceva seminte bine preparate si desigur bile.
Ziua de pe la 13:00 vantul batea cu putere din N-E pana pe la 18:00 iar de la 19:00-19:30 vreo 30 de minute cu vant din directia S-V. Vanturi locate deteminate de diferentele mari de temperatura dintre noapte si zi. De vineri s-a schimbat situatia si a inceput sa bata vantul cu putere din N (vant rece).
Dupa parerea mea sezonul de pescuit pe aceasta balta s-a terminat. Balta mica (10 h), adancime medie sub 1m, vremea rece si vantul din ultimile zile au trimis pestii la culcare.

Avatar utilizator
XquiZZiT
senior member
Mesaje: 419
Membru din: 09 Mai 2005 10:31
Localitate: Brasov/Turku (Fin)
Contact:

Mesaj de XquiZZiT » 10 Oct 2005 13:56

mi-ai taiat tot tupeul...da' las ca ma duc la Sfantu' sa fac o ciortaniada, macar nu stau degeaba...
Alex Carlan
Fire-ntinse precum corzile de la chitara!!

Scrie răspuns