Informatii pescuit Mila 23

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
bograd
new member
Mesaje: 16
Membru din: 03 Aug 2003 10:53

Informatii pescuit Mila 23

Mesaj de bograd » 21 Iun 2005 11:04

As dori niste informatii despre pescuitul la Mila 23 daca a fost cineva pe acolo mai de curand.
Stiu ca anul trecut au fost apele cam ridicate.
Asa este si anul asta ?

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 21 Iun 2005 11:09

in toata delta este apa crescuta tare
Nu face ce nu-ti place!

Avatar utilizator
wilddanube
member
Mesaje: 159
Membru din: 14 Apr 2005 14:02
Localitate: delta dunarii
Contact:

Mesaj de wilddanube » 21 Iun 2005 11:45

Apele sunt sus acum, dar sunt in scadere.Pe sfantu` gheorghe a scazut 40 cm in ultimele 14 zile. Problema o reprezinta insa gradul de tulburare care este deocamdata mare pe brate. S-a prins crap pe unele bucle dar mult sub rezultatele din alti ani. Crapu "va merge" dupa opinia mea peste vreo cateva zile cand se va mai limpezi iar apele se vor stabiliza in jurul cotei de 250 Tulcea.

bograd
new member
Mesaje: 16
Membru din: 03 Aug 2003 10:53

Mesaj de bograd » 15 Iul 2005 16:55

Am venit azi din Delta de la Mila 23, dupa 5 zile de pescuit.

A mers foarte bine stiuca la lingurita pe canale si somoteiul pe Dunare.

sorin.cirica
new member
Mesaje: 2
Membru din: 18 Aug 2005 09:22
Localitate: brasov
Contact:

Mila 23

Mesaj de sorin.cirica » 18 Aug 2005 11:28

In jurul datei de 15 sept 2005 vom merge la Mila 23 pentru aprox o saptamana un grup de 4-6 persoane. As dori niste informatii referitoare la posibilitatile de cazare cu mic dejun si cina. In plus, orice informatii legate de locurile de pescuit din zona o consider extrem de utila. Am mers destul de mult in Delta, dar nu in zona Mila 23, e prima expeditie acolo. Ma intereseaza si inchirierea unei barci la care sa pot atasa un motor de 6 CP. Presupun ca exista un magazin de unde se poate cumpara paine, apa min, bere. Orice informatie o consider utila. Va multumesc.
Pescar de Delta

sorin.cirica
new member
Mesaje: 2
Membru din: 18 Aug 2005 09:22
Localitate: brasov
Contact:

Mila 23

Mesaj de sorin.cirica » 18 Aug 2005 11:33

Pentru bograd :
Am vazut ca ai fost la Mila 23. Poate ma poti ajuta cu cateva informatii. Eventual da-mi nr tau de tel si te voi suna sau pe mail privat, dar nu am reusit sa vad adresa ta din profilul tau. Multumesc.
Pescar de Delta

Avatar utilizator
totis
junior member
Mesaje: 75
Membru din: 17 Mai 2005 13:55
Localitate: giurgiu
Contact:

Mesaj de totis » 30 Aug 2005 07:22

@bograd: zi-mi te rog pe ce canale ai pescuit(numele este suficient-cunosc perfect toata zona) si daca ai incercat si cum a mers pe lacurile din zona. plec pe 02 si mi-ar folosi ceva informatii. multumesc

Avatar utilizator
totis
junior member
Mesaje: 75
Membru din: 17 Mai 2005 13:55
Localitate: giurgiu
Contact:

Mesaj de totis » 13 Sep 2005 11:11

salutare
m-am intors ieri din delta(zona mila 23). a fost o iesire frumoasa, cu mentiunea ca singurul pescuit posibil a fost cel la lingurita, echipamentul ptr crap, carat pina acolo si inapoi, fiind inutil datorita apei ce curge foarte tare si antreneaza tot felul de ierburi, bradis si crengi de copac, atit la suprafata cit si pe fund. la 3 min dupa ce arunci lanseta, este adusa in mal, cu un frumos ''buchet'' de ierburi impletit pe fir.
P.S. stiuca merge bine, dar numai pe lacuri.

mariusger
new member
Mesaje: 20
Membru din: 28 Apr 2005 12:18

Mesaj de mariusger » 13 Sep 2005 12:44

totis scrie:salutare
m-am intors ieri din delta(zona mila 23). a fost o iesire frumoasa, cu mentiunea ca singurul pescuit posibil a fost cel la lingurita, echipamentul ptr crap, carat pina acolo si inapoi, fiind inutil datorita apei ce curge foarte tare si antreneaza tot felul de ierburi, bradis si crengi de copac, atit la suprafata cit si pe fund. la 3 min dupa ce arunci lanseta, este adusa in mal, cu un frumos ''buchet'' de ierburi impletit pe fir.
P.S. stiuca merge bine, dar numai pe lacuri.
sa inteleg ca deocamdata nu se poate pescui la crap,somn,etc in delta?!
rog pe cei care imi pot da un sfat ,sa scrie.Vreau sa merg in delta pe data de
23.09.05,pt. o saptamana ,in zona Gorgova.Cota la Tulcea este de aproximativ 320 ,in scadere.

Scrie răspuns