Nufarul - Sf Ghoerghe

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Lucian
new member
Mesaje: 16
Membru din: 19 Ian 2005 10:31

Nufarul - Sf Ghoerghe

Mesaj de Lucian » 30 Iun 2005 14:44

La Nufarul pe Sf Gheorghe a incercat cineva in anul asta ?

Anul trecut l-am descoperit si in doua partide am avut rezultate bune.

tigy
new member
Mesaje: 4
Membru din: 12 Mai 2005 09:53
Contact:

salut

Mesaj de tigy » 22 Iul 2005 13:48

am fost si eu anul trecut la nufarul am trecut cu bacul..am mersi pe digul ala pana se face un drum pe dreapta mergi pe el pana se vede in fatza pe malul apei o insula si pe la jumatatea ei am pescuit dar fara rezultate notabile, da si tu detalii unde aipescuit cu ce si ce capturi ai avut, mersi mult
stop cadruuu

Embedded Works
new member
Mesaje: 24
Membru din: 19 Ian 2005 13:50
Localitate: Braila, Romania
Contact:

Mesaj de Embedded Works » 01 Aug 2005 11:07

Abia am venit de acolo. Nu am dat in Nufarul, am mers pina-n capat dupa ce treci cu bacul, dincolo de Partizanul. La Nufarul erau niste nemti cu rulota imdiat in stinga cum treci, habar nu am daca prindeau ceva. Cei de pe bac ziceau ca nu se prinde in afara de stiuca mai nimic, e Dunarea prea mare, dar locuri sint. Poate dupa ce mai scade.
Unde am ajung eu cu masina, cam greu, am prins niste ciortanica la 2Kg si caras. Slab anul asta...

Lucian
new member
Mesaje: 16
Membru din: 19 Ian 2005 10:31

Mesaj de Lucian » 01 Aug 2005 12:00

Locurile pe care le stiu si unde am avut partide bune sunt pe partea satului, in aval de trecerea cu bacul. Merg si pe apa crescuta , atata ca nu mai poti identifica si mai ales nimeri gropile din cauza curentului puternic. Somoteiul il gasesti oricum si in apa mare.

Avatar utilizator
lipoveanu
senior member
Mesaje: 307
Membru din: 09 Mar 2005 00:53

Mesaj de lipoveanu » 04 Aug 2005 22:43

voi vorbiti de zona de la bifurcatia sf.gh -sulina...pana la bac nufarul...????
anul asta o sa fie mult peste pe Dunare .... dar si multa apa deasupra ....
http://www.crap.ro/forum/phpBB2/album_p ... ser_id=673

Lucian
new member
Mesaje: 16
Membru din: 19 Ian 2005 10:31

Mesaj de Lucian » 05 Aug 2005 08:53

Dupa bac, din dreptul antenei radio in jos.

mariusger
new member
Mesaje: 20
Membru din: 28 Apr 2005 12:18

Mesaj de mariusger » 19 Sep 2005 14:56

Lucian scrie:Dupa bac, din dreptul antenei radio in jos.
Buna,vineri,23.09.05,plec in delta .Intentionez sa merg la Gorgova,datorita
faptului ca am inteles ca se poate ajunge cu masina.Daca este cineva care a pescuit in zona respectiva ,si cunoaste zona(ceva locuri de pescuit),
rog sa scrie cateva cuvinte.Multumesc.

carpriver
senior member
Mesaje: 484
Membru din: 22 Apr 2005 11:16
Contact:

Gorgova

Mesaj de carpriver » 25 Sep 2005 09:35

Salut ! Eu am pescuit in acea zona cu rezultate notabile ; cota apei ,cel putin la ora aceasta este exagerata dar merita incercat;locurile bune incep
dupa sat ;drumul relativ bun , prin padure;ar trebui sa ajungi pana la un canal mai exact o ruptura in mal,chiar asa este denumita de pescarii casei;daca va scade apa este bine sa cobori cu masina pe malul Dunarii
si sa urci iar in padure si mergi in aval ; locuri o groaza ;orienteaza-te spre cele cu copaci in apa daca mai sunt si asigura repet asigura lansetele sau rodpod-ul :lol: apar surprize neplacute , smulge lansetele din mal :lol: daca slabesti franele taie la pietre firele; foloseste un leader textil de 0.25mm :lol: oricum loc de nota 8-9; cam dificil dar merita;raspunde bine si la porumb;atentie ca se cam fura scule,pesti :lol: fir intins

Avatar utilizator
tudorgabriel
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 28 Dec 2004 20:05
Localitate: Galati

Mesaj de tudorgabriel » 25 Sep 2005 20:31

mariusger mai bine te duci la Pardina sau pe Sf Ghe. undeva in bucle,pe la km 26;27.
Fir intins :wink:

carpriver
senior member
Mesaje: 484
Membru din: 22 Apr 2005 11:16
Contact:

Mesaj de carpriver » 29 Sep 2005 09:48

Pardina....aaahhh...acolo am avut eu intalnire de gradul 3...dupa ce mi-a scos crapgodzilla tot firul de pe tamburul mulinetei ...mi-a smuls si lanseta din stativ...loc de nota 9-10 :lol: daca aveam o barca ...scriam istoria... :lol:

Scrie răspuns