Dunarea langa Moldova Noua

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Dunarea langa Moldova Noua

Mesaj de Tilea Gabriel » 09 Noi 2005 14:27

A pescuit cineva pe aici si daca da unde ar fi niste locuri bune pt. pescuit crap?M-as duce acolo dar nu prea stiu nimic ...
Powered by two rods

Avatar utilizator
Vlasin Florin
maniac
Mesaje: 1131
Membru din: 10 Mai 2005 14:29
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de Vlasin Florin » 12 Dec 2005 22:28

:D EU ZIC SA NU TE DUCI CA E INGHESUIALA MARE...... :wink:

Avatar utilizator
dragoscrap
senior member
Mesaje: 341
Membru din: 08 Feb 2009 21:43
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dragoscrap » 01 Iun 2011 21:48

Vreau sa fac o iesire dincolo de Drobeta pe 13-15 Iunie, mai ales ca e luni liber.
Poate sa-mi recomande cineva locuri de pescuit si campare pe Dunare- zona Moldova Noua ?
Am citit topicul dar vad ca ultima postare este din 2008- poate sunt ceva schimbari de atunci :-)

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
fishing addicted

tibytrotea
junior member
Mesaje: 45
Membru din: 18 Feb 2008 18:49
Localitate: Bucuresti

Mesaj de tibytrotea » 02 Iun 2011 17:58

Si eu vreu sa merg, dar nu stiu cum fac cu PG-ul, de unde se ridica. Ceva informatii ar fi de folos :?: :?:

Avatar utilizator
Cucu Ionel
senior member
Mesaje: 470
Membru din: 08 Ian 2006 15:00
Localitate: Timisoara

Mesaj de Cucu Ionel » 02 Iun 2011 18:50

Tiby, PG-ul pe jud. Caras se ridica de la Pol. de frontiera Oravita.
Dragos, locuri destul de bune sant mai in aval de Moldova Noua, in zona satelor Liubcova-Berzeasca. Tinand cont de perioada in care intentionezi sa mergi, sfatul meu ar fi sa cauti orice zona de golf, unde apa sta pe loc, s-ar putea ca crapul si carasul mare sa fi terminat de depus icrele si sa fie perioada propice de pescuit. Un asemenea golf arata cam asa http://www.forum.banatul.eu/viewtopic.p ... &start=540
Fir intins tuturor celor ce-si doresc acest lucru

Avatar utilizator
dragoscrap
senior member
Mesaje: 341
Membru din: 08 Feb 2009 21:43
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dragoscrap » 02 Iun 2011 23:24

Multumesc Ionel- sper sa-mi dea viza pe loc pentru ca la Giurgiu am luat-o intr-o saptamana :cry:

Daca nu , scoatem si noi un bat de rapitor si ne jucam....ca doar nu am venit degeaba :lol:
fishing addicted

Scrie răspuns