Pescuit - 24 ore

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

cosmin tg mures
member
Mesaje: 104
Membru din: 02 Mar 2007 15:34

VA SALUT PESCARI DE PESTE TOT

Mesaj de cosmin tg mures » 03 Mar 2007 11:21

VINE TIMP FRUMOS NE ANTALNIM LA BRATENI

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Re: VA SALUT PESCARI DE PESTE TOT

Mesaj de voicua » 03 Mar 2007 12:04

cosmin tg mures scrie:VINE TIMP FRUMOS NE ANTALNIM LA BRATENI

Brateni este un lac frumos,avand toate conditiile :de campare,bar,casute,pontoane,amabilitatea personalului etc.Problematic ar fi drumul pana acolo(anul trecut am crezut ca-mi rup masina),si agataturile de pe fundul lacului(nu ai ce cauta cu monturi cu mai multe ace).Ce sa va mai spun:in 24 ore am avut un singur crap de 7,5 kg,iar colegul un crap de 4 kg(am reusit sa momim locul,lucru interzis).In rest totul e ok,carasei la pluta,daca nu ai activitate la crap,in stanga noastra s-a luat un salau cam la 3 kg.Astept cu nerabdare si alte informatii(daca s-a populat,regim ul de pescuit anul acesta etc).Fir intins.

cosmin tg mures
member
Mesaje: 104
Membru din: 02 Mar 2007 15:34

lacul brateni

Mesaj de cosmin tg mures » 04 Mar 2007 01:53

anul acesta s-a populat cu 8t de peste crap antre 2-4kg dar este foarte mult peste mare deoarece vegetatia din apa nu permite recoltarea ANUL TRECUT AM AVUT CAPTURI DE 15KG 14 KG 12-13-FOARTE MULTE SI CRAP ROMANESC DE 11KG PE TOATE LE-AM ELIBERAT AN APA AN PREZENT.A ADMINISTRATORULUI Daca sti putin pescuit la crap la brateni poti avea pescuitul vietii tale

cosmin tg mures
member
Mesaje: 104
Membru din: 02 Mar 2007 15:34

lac brateni

Mesaj de cosmin tg mures » 04 Mar 2007 02:01

a anceput sa manance crapul la brateni am fost an data de 23 feb si am prins caras si 3 crapi la 2kg bucata si nu am fost singurul care am prins nada folosita a fost mamaliga taxa este 30ron la zi

cosmin tg mures
member
Mesaje: 104
Membru din: 02 Mar 2007 15:34

lacul zau de campie

Mesaj de cosmin tg mures » 04 Mar 2007 02:13

a fost unul dintre cele mai bune lacuri din tara cu taxa normala dar paznicii cu braconierii l -au distrus si an final conducerea a recoltat tot .Anul trecut din 5 saptamani state acolo an perioade diferite am prins 9 capturi antre 5-9 kg si anii anteriori antr-o saptamana prindeam 25 30 de bucati mari .nu va mai pierdeti timpu cu zau de campie lacul iernut a fost populat si dupa parerea mea va fi un lac foatrte bun .ANUL ACESTA AM PRINS 2 SALAI LA 1KG DAR NU AM AVUT DECAT DOI PESTISORI DACQA AVETI CARASEI ANCERCAT MERITA

cosmin tg mures
member
Mesaje: 104
Membru din: 02 Mar 2007 15:34

LACU IERNUT

Mesaj de cosmin tg mures » 04 Mar 2007 02:28

VIZITATI LACUL IERNUT DACA AVETI PESTISORI MERGE SALAUL

cosmin tg mures
member
Mesaje: 104
Membru din: 02 Mar 2007 15:34

LAC BRATENI

Mesaj de cosmin tg mures » 04 Mar 2007 02:39

SAPTAMANA ASTA MERG DIN NOU O SA VA TIN LA CURENT CU INFORMATII

Avatar utilizator
apetrea adrian
senior member
Mesaje: 429
Membru din: 28 Mar 2006 07:29
Contact:

Mesaj de apetrea adrian » 04 Mar 2007 09:59

cosmin zi te rog o cale de acces.pe unde se ajunge pe balta?se poate monta cortul?
cum adica nu este voie sa nadesti?adica cu racheta catapulta si alte de astea nu ai voie?

cosmin tg mures
member
Mesaje: 104
Membru din: 02 Mar 2007 15:34

LAC BRATENI

Mesaj de cosmin tg mures » 04 Mar 2007 13:20

Adrian LACUL ESTE LA 30KM DE BISTRITA LANGA LECHINTA DRUMUL ESTE BUN SANT DOAR 3KM DE DRUM DE PIATRA .LACUL ESTE DOTAT CU RESTAURANT CASUTE VECEU ECOLOGIC PE MAL PAZNICII SANT EXTRAORDINAR DE CIVILIZATI TE SERVESC CU ORCE DE LA RESTAURANT LA ORCE ORA ZI NOAPTE PESTE ESTE MULT SI CU MOMITUL ESTE VOE SA INTRI AN APA LA ORELE 7 DIMINEATA SI 7 SEARA DAR NU CU BARCA CU NEOPREN DESBRACAT SAU CU BARCUTA ASTA SA PREVINA BRACONAJUL DECI SE MOMESTE DAR NUMAI LA ACESTE ORE UN LUCRU PE CARE EU AL APRECIEZ MAI MULTE INFORMATII ATI DAU DAR NU STIU DIN CE DIRECTIE VII SPRE LAC

cosmin tg mures
member
Mesaje: 104
Membru din: 02 Mar 2007 15:34

LAC BRATENI

Mesaj de cosmin tg mures » 04 Mar 2007 13:20

Adrian LACUL ESTE LA 30KM DE BISTRITA LANGA LECHINTA DRUMUL ESTE BUN SANT DOAR 3KM DE DRUM DE PIATRA .LACUL ESTE DOTAT CU RESTAURANT CASUTE VECEU ECOLOGIC PE MAL PAZNICII SANT EXTRAORDINAR DE CIVILIZATI TE SERVESC CU ORCE DE LA RESTAURANT LA ORCE ORA ZI NOAPTE PESTE ESTE MULT SI CU MOMITUL ESTE VOE SA INTRI AN APA LA ORELE 7 DIMINEATA SI 7 SEARA DAR NU CU BARCA CU NEOPREN DESBRACAT SAU CU BARCUTA ASTA SA PREVINA BRACONAJUL DECI SE MOMESTE DAR NUMAI LA ACESTE ORE UN LUCRU PE CARE EU AL APRECIEZ MAI MULTE INFORMATII ATI DAU DAR NU STIU DIN CE DIRECTIE VII SPRE LAC

Scrie răspuns