S-a deschis pescuitul la CIURILA din 3.06.2006

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
E-carp
junior member
Mesaje: 68
Membru din: 18 Aug 2003 09:33

Mesaj de E-carp » 10 Iun 2006 22:37

Azi(simbata) am trecut pe acolo si nu era nici un pescar pe nici un lac. M-am intilnit cu un baiat care taxa anii trecuti(de-al lui Cornel) si a zis ca nu se poate pescui pe nici un lac, statea de paza. Pe toate erau puse bariere sa nu poti trece cu masina si afise cu "Pescuitul interzis". Nu am riscat si am plecat.
Crezi ca pe week-endul viitor se poate practica un pescuit fara riscuri?

E-carp
junior member
Mesaje: 68
Membru din: 18 Aug 2003 09:33

Mesaj de E-carp » 11 Iun 2006 21:38

Am mai citit ceva interesant despre situatia de la Ciurila: http://gazetadecluj.ro/fullnews.php?ID=4113

Blueman
junior member
Mesaje: 35
Membru din: 26 Apr 2006 18:04

Revoltator!!!

Mesaj de Blueman » 18 Iun 2006 02:17

Salut, ma numesc Cristi si sunt din cluj..La Ciurila intotdeuna mi-a placut sa merg la pescuit ii superb acolo dar in ultima perioada am ocolit acest loc deoarece tot mai multa lume se plange ca a luat bataie si s-a ales cu betele rupte.....Sincer nu vreu sa raman fara echipamentde pescuit.....CHIAR NIMENI NU POATE FACE NIMIC!!! :evil:
Din cate stiu eu respectivul TARAN Cornel Revnic a perdut procesul cu piscicola si acum ...nu mai are sursa de bani ....asa ca ori santajeaza lumea care vine la pescuit ori se razbuna pe ei pentru a acuza PIscicola de o proasta administrare a lacurilor si de a cere din proprietatea acestora!!! INCREDIBIL DOMNILOR CE SE POATE INTAMPLA IN TARA ASTA!!! Eu propun ca si solutie extrema sa luam noi pescari atitudine ca asa ceva nu se mai poate....Va multumesc!

Blueman
junior member
Mesaje: 35
Membru din: 26 Apr 2006 18:04

Salut2

Mesaj de Blueman » 18 Iun 2006 02:41

Domnu Victor ...laudabila initiativa dumneavostra...dar degeaba...am prieteni care au fost agresati si in wekend de banda lui Cornel Revnic ....Inteleg problema dumneavostra a lipsei oamenilor pentru paza ...dar asa veti avea foarte mult de suferit SINCER imi pare foarte rau ca nu pot veni la pescuit.O conceptie valabila la mai multi pescari este asa.....Decat sa risc mai bine merg in lata parte.....Plus de asta eu merg la pescuit de placere, de relaxare, de destindere, nu cred ca a veni si sta cu frica ca se poate intampla este o optiune.. Consider ca pana acest tampit (scuzati limbajul) Cornel Revnic nu va disparea din peisaj nu cred ca veti avea castig...CORUPTIA LA NOI ESTE LA UN NIVEL MLT PREA MARE si din cate am inteles ...are "pile" mari. PACAT FOARTE PACAT!!!

MULT SUCCES IN CONTINUARE IN CEA CE FACETI!!!

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 27 Iun 2006 12:36

As veni si eu, dar...nu risc.
Razvan Grindean
- carp addicted-

Scrie răspuns