BOILIES PE DUNARE

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
mikecarp
veteran
Mesaje: 586
Membru din: 07 Oct 2006 19:37

Mesaj de mikecarp » 25 Noi 2006 08:43

Profesore, daca nu te intereseaza de ce mai scrii despre acest subiect?
Carpfishing... A way of life!

Avatar utilizator
Vlasin Florin
maniac
Mesaje: 1131
Membru din: 10 Mai 2005 14:29
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de Vlasin Florin » 25 Noi 2006 10:44

@profesoru
cea ce nu sti,nu are cum sa-ti faca rau,e treaba ta ce crezi ;-)

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 25 Noi 2006 15:17

dinu profesoru scrie:@Gabi Tilea,Vlasin Florin
legat de crapii de la Varadia,poate nu m-am exprimat destul de clar dar oricum nu inteleg ce vreti sa demonstrati?Chiar daca e asa cum spuneti voi(ca sunt crapi naturalizati din Dunare si voi a-ti fost primii care ati dat la boilies si ati prins)asta nu inseamna nicidecum ca prin extrapolare o sa prindeti la fel de bine crap la acelasi boilies pe Dunare.De cand scriu aici tot spun ca crapul este un peste foarte adaptabil si oportun,deci or fi ceva motive pentru care so fi obisnuit repede cu boiliesul pe Varadia dar sincer nu ma intereseaza.
Nu ne intereseaza ce nu te intereseaza :mrgreen: Nu vrem sa demonstram nimic erau numai exemple . Nimeni nu vrea sa demonstreze ca se prinde mai bine la boilie si nimeni nu a spus asta , daca esti putin atent iti vei da seama , sa spus doar ca se prinde si atat .
Powered by two rods

dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 25 Noi 2006 20:03

@mikecarp
am vrut sa spun ca nu ma intereseaza crapii de la Varadia,cu ce se prinde mai bine acolo si de ce,in schimb ma intereseaza foarte tare crapii de Dunare.

dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 25 Noi 2006 20:07

@vlasin florin
iar ceea ce stiu,stiu...si cu atit mai putin poate sa-mi faca rau

dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 25 Noi 2006 20:25

@Tilea Gabriel
sunt doua motive pentru care sunt pe acest forum:
1. sa invat ceva nou legat de pescuitul la crap
2. sa leg noi prietenii,in masura in care se poate
Deci daca te intereseaza esti invitatul meu sa vii cu cine vrei tu la o partida de pescuit pe lacul Alceu(este linga Oradea in directia Timisoara)si aici poate lamurim mai bine citeva aspecte legate de pescuitul la crap.
Lacul are destul crap mare dar are si ciortan si caras mult,nu s-a nadit cu boilies niciodata si nici nu s-a pescuit la boilies.

Avatar utilizator
Cucu Ionel
senior member
Mesaje: 470
Membru din: 08 Ian 2006 15:00
Localitate: Timisoara

Mesaj de Cucu Ionel » 25 Noi 2006 22:13

Jenel,cum draq gasesti locul ala liber vineri dupa-amiaza?Dau si doua daca-mi spui cum faci! :lol:
Fir intins tuturor celor ce-si doresc acest lucru

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 26 Noi 2006 01:26

dinu profesoru scrie:@Tilea Gabriel
sunt doua motive pentru care sunt pe acest forum:
1. sa invat ceva nou legat de pescuitul la crap
2. sa leg noi prietenii,in masura in care se poate
Deci daca te intereseaza esti invitatul meu sa vii cu cine vrei tu la o partida de pescuit pe lacul Alceu(este linga Oradea in directia Timisoara)si aici poate lamurim mai bine citeva aspecte legate de pescuitul la crap.
Lacul are destul crap mare dar are si ciortan si caras mult,nu s-a nadit cu boilies niciodata si nici nu s-a pescuit la boilies.
Sa facut , abia astept sa pescuim si lamurim ce aspecte vrei tu sau eu despre pescuitul la crap si sa mai dam o barfa la foc noaptea si sa ne mai trezeasca un avertizor din amorteala ! Ai ceva poze cu balta ? Ceva info despre ea ?

PS: Si eu sunt din aceleasi motive pe orice site care trateaza pescuitul la crap , ca se mai intampla si vreo nefacuta asta e , le luam pe toate bune si rele asa cum sunt .
Powered by two rods

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 26 Noi 2006 01:30

Era sa uit , de ce nu te intereseaza crapii de Varadia ? Sunt mult mai smecheri ca altii sa stii , am invatat multe pe balta aceea , iar daca te intereseaza crapii in general atunci cred ca ar fi bine sa le acorzi si acelora putin din timpul tau , parerea mea e ca merita .

Deci invitatia e valabila si pt. tine la Varadia , mi-ar face placere . :D
Powered by two rods

Avatar utilizator
Vlasin Florin
maniac
Mesaje: 1131
Membru din: 10 Mai 2005 14:29
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de Vlasin Florin » 26 Noi 2006 01:50

@profesoru
cit de mare este lacul,cum e drumul de acces,e cu taxa sau permis.

Scrie răspuns