lacul brateni

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
cosmin tg mures
member
Mesaje: 104
Membru din: 02 Mar 2007 15:34

Mesaj de cosmin tg mures » 07 Mai 2007 15:29

nu m-am lasat de pescuit voicule am fost ocupat dar acum din 12 o5 vreau sa merg 10 zile dar anca nu m-am hotarat pe care lac
ai vreo sugestie?????

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de voicua » 07 Mai 2007 15:39

cosmin tg mures scrie:nu m-am lasat de pescuit voicule am fost ocupat dar acum din 12 o5 vreau sa merg 10 zile dar anca nu m-am hotarat pe care lac
ai vreo sugestie?????
Incearca tot Brateniul,s-ar putea sa ai surprize .In functie de vreme,voi ajunge si eu in zona cu my wife(cred ca am scris corect),pe vreo 3-4 zile. :lol: :mrgreen:
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu...

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de raducu » 08 Mai 2007 21:57

cosmin tg mures scrie:nu m-am lasat de pescuit voicule am fost ocupat dar acum din 12 o5 vreau sa merg 10 zile dar anca nu m-am hotarat pe care lac
ai vreo sugestie?????
:mrgreen: :mrgreen: Cosmin,vezi ca lipsesti cam mult si Voicu te detroneaza...... ajunge el The King of Brateni. :D :D :D
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de voicua » 09 Mai 2007 06:37

raducu scrie:
cosmin tg mures scrie:nu m-am lasat de pescuit voicule am fost ocupat dar acum din 12 o5 vreau sa merg 10 zile dar anca nu m-am hotarat pe care lac
ai vreo sugestie?????
:mrgreen: :mrgreen: Cosmin,vezi ca lipsesti cam mult si Voicu te detroneaza...... ajunge el The King of Brateni. :D :D :D
Auzi la el ,,the king of Brateni"".Ma simt magulit :oops: .
Apropos,azi voi merge pe lac cu sotia.Sa speram ca voi avea timp bun.Voi prinde mooonstrul ;-) :mrgreen: sau ma va prinde el pe mine :D .
Va las cu bine si va astept pe balta. :,- :bere:
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu...

mircea2007
member
Mesaje: 120
Membru din: 30 Apr 2007 05:56
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de mircea2007 » 11 Mai 2007 05:44

salut. ma ajutati cu ceva informatii? cat este taxa pe brateni? (eu am inteles ca este 30 RON ziua si 20 RON seara - am inteles
FIR INTINS
everything i learned in life, i learned from fishing

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de voicua » 11 Mai 2007 07:43

mircea2007 scrie:salut. ma ajutati cu ceva informatii? cat este taxa pe brateni? (eu am inteles ca este 30 RON ziua si 20 RON seara - am inteles
FIR INTINS
30 lei ziua,30 noaptea.Dar ,pestele mare se cam lasa asteptat.Aseara am sosit,plin de nervi.Am prins aprox 11 kg pestisori intre 200gr.si 1,5 kg.Ciudat,foarte ciudat avand in vedere ca am vanat doar crapul mare.Tot pestele a fost eliberat,cu exceptia a catorva kg.de caras care au fost pregatiti ptr.consum pe malul baltii(saramura).Vremea capricioasa;nori ,ploaie, vant, foarte putin soare.Pescari putini ,toti suparati.In rest toate bune.Monstrul pe data viitoare. :mrgreen:
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu...

mircea2007
member
Mesaje: 120
Membru din: 30 Apr 2007 05:56
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de mircea2007 » 11 Mai 2007 08:55

voicua scrie:
mircea2007 scrie:salut. ma ajutati cu ceva informatii? cat este taxa pe brateni? (eu am inteles ca este 30 RON ziua si 20 RON seara - am inteles
FIR INTINS
30 lei ziua,30 noaptea.Dar ,pestele mare se cam lasa asteptat.Aseara am sosit,plin de nervi.Am prins aprox 11 kg pestisori intre 200gr.si 1,5 kg.Ciudat,foarte ciudat avand in vedere ca am vanat doar crapul mare.Tot pestele a fost eliberat,cu exceptia a catorva kg.de caras care au fost pregatiti ptr.consum pe malul baltii(saramura).Vremea capricioasa;nori ,ploaie, vant, foarte putin soare.Pescari putini ,toti suparati.In rest toate bune.Monstrul pe data viitoare. :mrgreen:
Mersi mult de informatii. imi poti spune la ce ai dat, (daca nu sunt prea indiscret). ai luat la montura cu 1 carlig presupun, nu?
Multumesc anticipat.
Fir Intins!!
everything i learned in life, i learned from fishing

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de voicua » 11 Mai 2007 11:26

Mircea,am folosit DOAR monturi de crap.Nada folosita porumb,iar ca momeala porumb cu aroma scoica pe fir de par.La asa ceva mi-a intrat caras de 200 grame. :-): :mrgreen: .
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu...

mircea2007
member
Mesaje: 120
Membru din: 30 Apr 2007 05:56
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de mircea2007 » 11 Mai 2007 11:54

voicua scrie:Mircea,am folosit DOAR monturi de crap.Nada folosita porumb,iar ca momeala porumb cu aroma scoica pe fir de par.La asa ceva mi-a intrat caras de 200 grame. :-): :mrgreen: .
Iti multumesc de informatii. si eu tot cu monturi de crap pescuiesc, si o sa incerc la un bat la porum si la altul cu boilies. sper sa intre ceva. ca nada vreau sa folosesc pelete. ca sa scap de caras cred k o sa folosesc carlige mari :lol: poate poate il vad pe mustacios :lol:
o sa scriu pe forum ce isprava am facut
FIR INTINS si weekend placut
everything i learned in life, i learned from fishing

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de voicua » 12 Mai 2007 07:09

Incepand de ieri 11-05-2007 se poate momi din nou cu navomodelul sau intrat in apa fara barca.
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu...

Scrie răspuns