lacul brateni

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de raducu » 16 Mai 2007 15:32

Da,pe Campenesti am pescuit tot anul trecut la porumb,am avut si eu capturi dese dar nu mai mari de 4kg. Pe malul de langa drum e tot mai greu de pescuit fiindca s-a ingradit de cei care construiesc. Nu stiu daca aveau dreptul sa ingradeasca pana in lac.......dar traim in tara tuturor posibilitatilor.
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

cosmin tg mures
member
Mesaje: 104
Membru din: 02 Mar 2007 15:34

Mesaj de cosmin tg mures » 20 Mai 2007 20:51

va salut cu respect va anunt ca am fost la zau de campie 4zile si nu am prins nimic an afara de timp urat furtuni fulgere si nervi am cautat crapul dar pe asa timp eram sigur ca nu se arata asa ca am venit acasa si astept sa se stabilizeze vremea peste s-a bagat am auzit ca an urma cu cateva zile s-a prins si de 22kg dar eu nu am vazut nici o saritura an 4 zile si nici nu am auzit sa se prinda oricum vreau sa mai ancerc
va doresc fir antins si multe salutari la prietenii mei radu si voicu

mircea2007
member
Mesaje: 120
Membru din: 30 Apr 2007 05:56
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de mircea2007 » 21 Mai 2007 12:00

radumatica scrie:
mircea2007 scrie:Am fost la pescuit pe Brateni, de vineri dupa-amiaza, pana azi la ora 09.00. din pacate rezultatul a fost 0. Am facut 2 paturi de nada, unul cu porumb, si altul cu pelete. Nadirea a fost facuta cu racheta, la intervale precizate de administratia baltii. Ca momeala am folosit initial porumb cu aroma de scoica si boilies cu aroma de scoica. Ce m-a impresionat a fost faptul ca balta este curata, iar paznicii amabili. nu am vazut sarituri de crap, in schimb, la aproximativ 300-400 de metri in partea dreapta a restaurantului am vazut o captura frumoasa de crap.
Ca aspect negativ ar fi faptul ca incepand de sambata dimineata, vecinii care au venit au inceput sa dea muzica la maxim (manele :evil: ), iar altii, urmand exemplul lor s-au apucat sa caute ce casete/cd-uri aveau la ei si au dat si ei la maxim.
eu aveam de gand sa stau pana duminica seara, dar nu am mai rezistat (manele, lautari, zambal.....etc....cum de a ajuns astfel de "muzica"- daca o poti numi asa la noi in ardeal nu inteleg). Solutia cred ca ar fi mersul in timpul saptamanii.
Fir intins!!


Nu te supara dar ce inseamna acele intervale precizate de administratia baltii?
Iti dictau ei cand sa momesti sau cu ce??? :shock:
Poate dai niste detalii despre asta... :!:

salut. intervalele respective al fi de la ora 07.00-09.00 si 19.00-20.00, daca mai tin bine minte. nu ai voie s aintri cu barca pe lac, asa ca fie faci o baie, fie cu navomodel. eu personal am monit cu racheta si cu prastia. FIR INTINS
everything i learned in life, i learned from fishing

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de raducu » 21 Mai 2007 14:41

cosmin tg mures scrie:va salut cu respect va anunt ca am fost la zau de campie 4zile si nu am prins nimic an afara de timp urat furtuni fulgere si nervi am cautat crapul dar pe asa timp eram sigur ca nu se arata asa ca am venit acasa si astept sa se stabilizeze vremea peste s-a bagat am auzit ca an urma cu cateva zile s-a prins si de 22kg dar eu nu am vazut nici o saritura an 4 zile si nici nu am auzit sa se prinda oricum vreau sa mai ancerc
va doresc fir antins si multe salutari la prietenii mei radu si voicu
Salutare COSMINEEE :D
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

cosmin tg mures
member
Mesaje: 104
Membru din: 02 Mar 2007 15:34

Mesaj de cosmin tg mures » 21 Mai 2007 20:00

joi merg pe brateni pana duminica ne antalnim daca puteti

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de voicua » 22 Mai 2007 13:17

cosmin tg mures scrie:joi merg pe brateni pana duminica ne antalnim daca puteti
Salut,prietene,sa ne ti-i la curent cu ce e pe acolo!!! :bere: .Cand pleci:dimineata sau seara,s-ar putea sa ajung si eu. :D
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu...

cosmin tg mures
member
Mesaje: 104
Membru din: 02 Mar 2007 15:34

Mesaj de cosmin tg mures » 22 Mai 2007 14:57

joi seara voicule te astept

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de raducu » 22 Mai 2007 17:20

Poate ajung si eu pe vineri :D :D Va sun joi.
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

cosmin tg mures
member
Mesaje: 104
Membru din: 02 Mar 2007 15:34

Mesaj de cosmin tg mures » 23 Mai 2007 10:45

te asteptam radule

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de voicua » 26 Mai 2007 07:04

Am sosit de pe lac.Vremea capricioasa:canicula,nori ,furtuna.Toata noaptea ploaie,tunete si fulgere.Dimineata relativ calma.In jurul orei 6 primul tac:am reusit sa scot un ten de peste 5 kg.In rest pauza,vremea se anunta exact ca si cea de ieri:canicula,in jurul orei 13 a inceput sa se innoureze,ora 14 tunete,ora 15 retragerea de urgenta deoarece aveam sansa de a ramane impotmoliti.Pestele a fost capturat cu porumb uscat pe fir de par.
In dreapta noastra se afla Cosmin Tg.Mures,care intentiona sa ramana pana duminica.Il asteptam cu noi informatii.
In rest toate bune.Cateva cazaturi datorita noroiului(aratam ca purcelusii)ne-a obligat sa ne spalam hainele in lac .Scor la cazaturi in noroi:2-2(eu cu Raducu). :D :D ... :mrgreen:
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu...

Scrie răspuns