luni 19.04

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Gabi A
junior member
Mesaje: 61
Membru din: 30 Mar 2004 11:48
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi A » 20 Apr 2004 17:03

patabum scrie:Care Belciugatele (nu am mai fost demult si nu mai stiu preturile, asa ca aia de 300 de mii nu-mi spune nimic)?

Cea mica de la sosea, cea din dreapta digului, cea din stinga sau la livada? Unde ai stat? Cu ce ai dat?
Este vorba despre balta mai mare, cea dinaintea baltii cu livada. Am pescuit cu mamaliga, teava 7 m, fir 0,12, intr-un golf cu apa mica si papura uscata.
Balta cu livada este 100 dar nu a mers deloc sambata.

Gabi Astefanoaei

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 20 Apr 2004 20:36

asta incepe sa mai semene a raportare

nu trebuie neaparat sa va laudati cu ce ati prins, si faptul ca nu ati prins este tot o informatie, nu cred ca este o rusine, sincer va spun si eu am fost de multe ori la pescuit si nu am prins nimic.
Nu face ce nu-ti place!

Avatar utilizator
doru_bbb
new member
Mesaje: 24
Membru din: 31 Dec 2002 10:06
Localitate: Braila
Contact:

Bila1

Mesaj de doru_bbb » 21 Apr 2004 11:30

Am fost vineri 16.04 la Bila1. Vreme frumoasa. Cind am ajuns acolo pe la 5 dimineata cineva tocmai a scos un crap cam de 3-4 kile. Nu am prins nimic toata ziua. Am dat de pe dig cam pe la mijloc. Toti care au pris au plantat la buza stufului cu boaba uscata. Fir intins. Taxa 250000.

Avatar utilizator
Andrecau Razvan
member
Mesaje: 228
Membru din: 21 Apr 2004 21:40
Localitate: Sibiu
Contact:

Sacel-sibiu

Mesaj de Andrecau Razvan » 21 Apr 2004 22:22

Am fost sambata 17.04 la Sacel-Sibiu pe lacul 4 unde anul trecut s-a prins crap intre 2-5 Kg la boaba de porumb crud si fiert si caras gramada...Eu nu am prins nimika..cu 4 bete in apa...nici macar o trasatura...un prieten a prins 2 carasi si un salau de vreo 300g la rama... sambata o sa merg la Mandra langa Ocna Sibiului....am auzit ca se prinde pe lacul 2 daca momesti bine.......
Poate ma ajuta cineva cu informatii privind momeala specifica acestei perioade pentru crap.......
Fir intins !....

Manoliu Manuel
new member
Mesaje: 2
Membru din: 22 Apr 2004 11:12

Re: luni 19.04

Mesaj de Manoliu Manuel » 22 Apr 2004 11:37

Iliuta Goean scrie:haideti sa facem un fel de situatie saptamanala a ceea ce s-a intamplat, un raport al rezultatelor la pescuit.

cel mai tare ma intereseaza sa spuneti unde ati fost, ce ati prins (daca ati prins), balta (sau raul, cu o localizare), cat e taxa, care sunt conditiile, cat e taxa, la ce ati prins, la ce au prins altii etc. daca aveti poze puteti sa le trimiteti pe adresa mea de email (iliuta@crap.ro) si vor fi postate pe foorum sau pe album.

daca stiti schimbari asupra situatiei la baltile care sunt deja postate la rubrica "locuri" va rog anuntati-ma si pe mine, daca stiti si alte balti care nu sunt trecute acolo downloadati formularul si completai-l, multumesc


eu am fost la sarulesti si am prins platici la undita (detalii despre balta si taxa sunt pe site), la crap nu am incercta, apa avea 6 grade si oricum nu am putut sa stau decat pana la ora 5, nu avea timp sa intre pe nada.
eu am fost sambata pe chiroiu (ratarie). nu a miscat nimica toata ziua. doar ghibort si biban la varga (rama). alceva nimic toata ziua, dar imi pare nespus de bine ca am deschis sezonul la pescuit

Andrei Tianu
member
Mesaje: 223
Membru din: 16 Mar 2004 15:34
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Andrei Tianu » 22 Apr 2004 11:41

" chiroiu (ratarie). "- dezvolta subiectul (localizare, taxa , conditii)

Scrie răspuns