Lacul Iernut

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de raducu » 03 Apr 2007 13:07

Cosmine , poate la sticla acel pescar traieste mai intens drilul decat la un bat de n'spe euroi. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Re: LACUL IERNUT

Mesaj de raducu » 03 Apr 2007 13:14

cosmin tg mures scrie:PAREREA MEA este ca s-a gresit cand s-a dat voe la pescuit imediat dupa populare era la mintea cocosului ca pestii sant agitati nu cunosc noul lac si vor cadea prada usor ;;traistarilor''' care sant sigur;, multi dintre ei nu vor mai veni pe acest lac asa cum nu au mai fost nici pana acum
daca mai populati si creati conditii pentru un pescuit la crap normal ,sant sigur ca veti avea 500 de abonamente de la pescarii adevarati sportivi si cu acestia veti castiga mai mult decat cu ;;adevaratii'' pescari sportivi care dupa cum i-am vazut mai nou au trecut din nou la pescuitul pe sticla sa nu plateasca pt multe bete si din pacate s-a anvatat obiceiul repede am vazut ca pe iernut a devenit o moda si un motiv de lauda;;;;PAI EU CU 2 STICLE SI 20M DE DAMYL AM PRINS 30BUC SI ALA CU BETE DE MII DE EURO NU PRINDE NIMIC'''''ZICEA UN ADEVARAT PESCAR DE CRAP SI CE PRICEPUT ERAAAA............UNDE ESTI TU TEPES DOAMNEE??????????
Si dupa parerea mea ar trebui intr-o forma sau alta sa lasati lumea sa nadeasca la distanta,altfel toti stiu ca pe Iernut se prinde numai caras fiindca Crapul e in larg.
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

cosmin tg mures
member
Mesaje: 104
Membru din: 02 Mar 2007 15:34

LACUL IERNUT

Mesaj de cosmin tg mures » 03 Apr 2007 16:02

RADUCU M-AM GANDIT mai an gluma sa-mi trag si eu 4sticle korda si20franghie SUFIX IAU CARLIGELE CU CARE AGAT SLANINA AN AFUMATOARE si ma fac pescar de crap de momit intru cu caruta si sa vezi atunci cum va rupeti banaxurile si molinetele okuma :roll: :oops: :evil: :mrgreen: :?: :arrow:

piscicola-iernut
new member
Mesaje: 24
Membru din: 13 Feb 2007 13:14
Localitate: Iernut
Contact:

Mesaj de piscicola-iernut » 16 Apr 2007 21:20

Marti dimineata se face iar o populare, nu se stie cantitatea exacta inca, dar o sa fie in jur de o tona crap de peste 6 kilograme si restul crap de 2 kilograme.

IMPORTANT: Marti, Miercuri si Joi NU SE PESCUIESTE.

Doritorii care vor sa asiste la popularea de marti sunt bineveniti. Popularea se face dimineata in jur de ora 8.00 AM.

piscicola-iernut
new member
Mesaje: 24
Membru din: 13 Feb 2007 13:14
Localitate: Iernut
Contact:

Mesaj de piscicola-iernut » 16 Apr 2007 21:21

Marti dimineata se face iar o populare, nu se stie cantitatea exacta inca, dar o sa fie in jur de o tona crap de peste 6 kilograme si restul crap de 2 kilograme.

IMPORTANT: Marti, Miercuri si Joi NU SE PESCUIESTE.

Doritorii care vor sa asiste la popularea de marti sunt bineveniti. Popularea se face dimineata in jur de ora 8.00 AM.

piscicola-iernut
new member
Mesaje: 24
Membru din: 13 Feb 2007 13:14
Localitate: Iernut
Contact:

Mesaj de piscicola-iernut » 16 Apr 2007 21:24

Marti dimineata se face iar o populare, nu se stie cantitatea exacta inca, dar o sa fie in jur de o tona crap de peste 6 kilograme si restul crap de 2 kilograme.

IMPORTANT: Marti, Miercuri si Joi NU SE PESCUIESTE.

Doritorii care vor sa asiste la popularea de marti sunt bineveniti. Popularea se face dimineata in jur de ora 8.00 AM.

piscicola-iernut
new member
Mesaje: 24
Membru din: 13 Feb 2007 13:14
Localitate: Iernut
Contact:

Mesaj de piscicola-iernut » 16 Apr 2007 21:36

Marti 24 aprilie 2007 dimineata se face iar o populare, nu se stie cantitatea exacta inca, dar o sa fie in jur de o tona crap de peste 6 kilograme si restul crap de 2 kilograme.

IMPORTANT: Marti, Miercuri si Joi NU SE PESCUIESTE.

Doritorii care vor sa asiste la popularea de marti sunt bineveniti. Popularea se face dimineata in jur de ora 8.00 AM.

piscicola-iernut
new member
Mesaje: 24
Membru din: 13 Feb 2007 13:14
Localitate: Iernut
Contact:

Mesaj de piscicola-iernut » 16 Apr 2007 21:38

Rog un moderator sa stearga posturile bagate in plus, aparea o eroare si nu mi-am dat seama ca de fapt informatiile sunt postate.
Multumesc.

cosmin tg mures
member
Mesaje: 104
Membru din: 02 Mar 2007 15:34

E

Mesaj de cosmin tg mures » 17 Apr 2007 09:16

felicitari d-le fulger pt populare si pt idea de a nu se pescui 3 zile de le populare
se pare ca antradevar tineti cont si de parerile si sfaturile noastre
VA MULTUMESC

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Re: E

Mesaj de raducu » 17 Apr 2007 17:37

cosmin tg mures scrie:felicitari d-le fulger pt populare si pt idea de a nu se pescui 3 zile de le populare
se pare ca antradevar tineti cont si de parerile si sfaturile noastre
VA MULTUMESC
Mai are dl. Fulger ceva de facut in legatura cu naditul. ;-)
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

Scrie răspuns