stiti ceva pe langa Bucuresti

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
imarian
new member
Mesaje: 28
Membru din: 12 Apr 2007 08:30
Localitate: Bucuresti
Contact:

stiti ceva pe langa Bucuresti

Mesaj de imarian » 26 Apr 2007 10:41

Salutare,

Nu's eu mare pescar dar imi place sa ies la sf de saptamana sa prind si eu un pestisor. M-a zapacit un coleg de serviciu cu partidele lui de pescuit dar din pacate nu prea pot merge cu el. Se duce la cel putin 200km de Bucuresti, mai doarme noaptea pe balta, etc. Fonduri mari nu prea am deci nici sculele mele nu sunt cine stie ce.

Ma poate indruma cineva spre o balta aproape de Bucuresti de unde sa ma pot intoarce acasa cu un ciortan?

Eventual si un sfat ce ceva momeli recomandate ar fi bun :)

Merci anticipat.

Avatar utilizator
CrocO-dilu
junior member
Mesaje: 63
Membru din: 12 Dec 2006 11:06

Re: stiti ceva pe langa Bucuresti

Mesaj de CrocO-dilu » 26 Apr 2007 11:35

imarian scrie:Salutare,

Nu's eu mare pescar dar imi place sa ies la sf de saptamana sa prind si eu un pestisor. M-a zapacit un coleg de serviciu cu partidele lui de pescuit dar din pacate nu prea pot merge cu el. Se duce la cel putin 200km de Bucuresti, mai doarme noaptea pe balta, etc. Fonduri mari nu prea am deci nici sculele mele nu sunt cine stie ce.

Ma poate indruma cineva spre o balta aproape de Bucuresti de unde sa ma pot intoarce acasa cu un ciortan?

Eventual si un sfat ce ceva momeli recomandate ar fi bun :)

Merci anticipat.
nimeni de pe acest site nu cred ca o sa iti recomande sa te intorci cu ciortani acasa(lasa ciortanul in balta).
unde nu e crap vai de bete

Avatar utilizator
imarian
new member
Mesaje: 28
Membru din: 12 Apr 2007 08:30
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de imarian » 26 Apr 2007 14:40

m-am exprimat eu gresit ca nu le am cu denumirile crapului in functie de marime. ma refeream la ceva ce poate fi luat acasa

Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de teacher64 » 27 Apr 2007 06:21

@imarian:
Vorba crocodilului, majoritatea celor de aici sunt (barem declarativ!) adepti ai pescuitului catch&release , adica prinzi, faci poza si-i dai drumul inapoi in balta, sa mai creasca si sa se bucure si altii de el. Oricum, pe majoritatea baltilor pe care le stiu, daca vrei sa iei pestele acasa, il platesti mai scump ca la Metro :D Asa ca... daca vrei sa mananci peste, iti recomand o tura prin Obor ;-) Daca vrei sa prinzi tu pestele, sunt convins ca vei gasi destui bucuresteni sa te indrume! Numai bine!
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de teacher64 » 27 Apr 2007 06:24

@imarian:
Vorba crocodilului, majoritatea celor de aici sunt (barem declarativ!) adepti ai pescuitului catch&release , adica prinzi, faci poza si-i dai drumul inapoi in balta, sa mai creasca si sa se bucure si altii de el. Oricum, pe majoritatea baltilor pe care le stiu, daca vrei sa iei pestele acasa, il platesti mai scump ca la Metro :D Asa ca... daca vrei sa mananci peste, iti recomand o tura prin Obor ;-) Daca vrei sa prinzi tu pestele, sunt convins ca vei gasi destui bucuresteni sa te indrume! Numai bine!
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

Avatar utilizator
imarian
new member
Mesaje: 28
Membru din: 12 Apr 2007 08:30
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de imarian » 27 Apr 2007 08:36

Mare secret cu baltile astea.

Declar topicul inchis pentru ca nu are rost sa il mai urmaresc.

Va doresc si voua fire intinse... in Obor, Metro, Cora, Sellgros si restul baltilor pe care le recomandati

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 28 Apr 2007 17:07

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: misto topic :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de raducu » 28 Apr 2007 22:02

imarian scrie:Mare secret cu baltile astea.

Declar topicul inchis pentru ca nu are rost sa il mai urmaresc.

Va doresc si voua fire intinse... in Obor, Metro, Cora, Sellgros si restul baltilor pe care le recomandati
Daca tot nu vrea sa0ti spuna nimeni nimic,ermareste si tu postarile despre Tancabesti,IOR,Darvari si vei vedea la ce se prinde,inclusiv locurile de pe balta unde este bine sa te asezi (daca ai loc de ceilalti "localnici" de-ai tai care nu vor sa te ajute :D :D
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

Scrie răspuns