Ganeasa

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Chirita Razvan
junior member
Mesaje: 53
Membru din: 18 Noi 2006 09:54

Mesaj de Chirita Razvan » 01 Mai 2008 19:37

Ganeasa 2 este tot 60 de lei.

grecu
new member
Mesaje: 25
Membru din: 15 Iun 2006 08:04
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de grecu » 06 Mai 2008 07:35

am fost vineri 2 mai 08 pe ganeasa am prins 4 pesti 4kg
este o balta care are peste :P
numai ca dau drumu la apa cand stanga cand dreapta ( a variat apa pana aproape de 20 cm )
balta este 60 ron
plus ca depuneau icrele

herogunnar
new member
Mesaje: 3
Membru din: 06 Mai 2008 16:22
Contact:

Re: Ganeasa

Mesaj de herogunnar » 06 Mai 2008 20:30

coyote scrie:Slautare tuturor,
Stie cineva ceva de balta Ganeasa? Am inteles ca sunt 3 balti acolo. Una cu 30 RON una, cu 60 RON si una cu 100 RON. Eu vreau sa ma duc acolo in acest weekend si vreau sa aflu mai multe despre balta. Asa ca va rog sa-mi raspundeti cat mai repede daca se poate.
eu am fost de 2 ori la ganeasa da s-a ales praful.
n-am mai trecut de 1 an pe acolo.
poate s-a mai schimbat ceva intre timp

Chirita Razvan
junior member
Mesaje: 53
Membru din: 18 Noi 2006 09:54

Mesaj de Chirita Razvan » 07 Mai 2008 20:54

@grecu
Patru pesti de 4 kile fiecare sau 4 pesti care faceau impreuna 4 kile ?? :D

grecu
new member
Mesaje: 25
Membru din: 15 Iun 2006 08:04
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de grecu » 08 Mai 2008 07:31

4 pesti a cate 1 gk fiecare
balta are potential
(asta daca nu se joaca cu papa )

Chirita Razvan
junior member
Mesaje: 53
Membru din: 18 Noi 2006 09:54

Mesaj de Chirita Razvan » 25 Mai 2008 20:10

Am fost azi din nou, am luat un ten mic aproape de kil, la boaba, si cateva kg de caras palmas la undita (caras prindea toata lumea de pe balta, si la undita si la lanseta). Crapul nu mananca , este la bataie. Am incercat si la salau cu twister dar nimic.

metrudotel
new member
Mesaje: 1
Membru din: 23 Iun 2008 21:52

GANEASA

Mesaj de metrudotel » 24 Iun 2008 09:45

:evil: stimati pescari;am fost in data de 22-06-2008, la GANEASA 2, in urma unor indemnuri de pe la emisiunile de la tv.Vreau sa va spun ca este o MARE TEAPA.-Am fost impreuna cu cativa colegi LUNEA(am gandit ca n-o sa fie aglomerat si nu or sa umble la apa),GRESIT!!!!!! au umblat la apa in permanenta cu toate ca erau doar 3 masini pe toata garla.Mai mult de atat un satean de pe acolo a dat lovitura de gratie!!citez " tata! crapu' si ciortanu' e raritati acum , de cand sa schimbat administratoru pe garla anu' trecut." Vreau sa zic ca cu chiu cu vai ne-am ales cu cativa carasei "palmasi" vorba sateanului.E o abureala fara margini mai ales ca am platit 60 RON (am insistat sa n-i se dea chitante), firma se numeste cnform chitantei S.C. INTIM SPECIAL EXPRES TRIO PROD.SERV.GANEASA.Daca aici in bazinul de 60RON e teapa asta ,inseamna ca in bazinul de 30RON te duci doar sa faci baie.Pacat ca nu7 exista o posibilitate de control al acestor talhari .Sa nu mai spunem ca pe toata gaela nu snt de cat vreo 3-4 locuri unde poti ajunge cu masina , in rest trebui sa lasi masina mai langa drumul de acces si de acolo sa te cari cu sculele si reste in carca.Daca te prinde o plaie nai zdravana acolo cred ca nu iese decat fff greu.Vina ca totusi mai au 'clienti' este si a unor relizatori de emisiuni ptr. pescari care incurajeaza 'tzepele'.Poate ca in bazinul de 100RON or fi ceva crapi si ciortani ,dar nu cred ca te lasa sa dai linistit.(si orcum nu face atatia bani).In concluzie ,cred ca si altii ca mine au observat ca pe baltile de pe langa Buc. nu se mai practica pescuitul ,ci prosteala pe fata, asa ca trage-ti voi singuri concluzia.(apropos--am incercat toate nadele si momelile consacrate pescuitlui la crap si totusi nimic).Fir intins dar aveti grija unde.

Scrie răspuns