Topolovatu Mare -Timis

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Topolovatu Mare -Timis

Mesaj de teacher64 » 19 Mai 2007 08:29

Am auzit -barfe pa la colturi!- cum ca s-ar fi dat drumul la pescuit in balta mare de la la Topolovat ( nu in cele mici, din aval!), in regim exclusiv C&R. Stie cineva ceva despre asta si ce peste are dl Coste acolo? Nu am mai fost de ani buni p-acolo, stiu ca se organizau doar ceva concursuri de stationar, de pe dig, care nu ma pasioneaza.
Daca nu stie nimeni nimic, am sa ma vad nevoit sa trag o fuga in prospectie! :cry:
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

Avatar utilizator
Vlasin Florin
maniac
Mesaje: 1131
Membru din: 10 Mai 2005 14:29
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de Vlasin Florin » 19 Mai 2007 09:32

nu e adevarat,barajul e pista de concurs pt stationar,atit,in rest nu lasa pe nimeni,cu mici exceptii..........

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 20 Mai 2007 11:12

Cu mici exceptii a............. :roll: :evil: :shoot:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Powered by two rods

Avatar utilizator
Vlasin Florin
maniac
Mesaje: 1131
Membru din: 10 Mai 2005 14:29
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de Vlasin Florin » 20 Mai 2007 11:24

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar utilizator
kiritzu_z
new member
Mesaje: 22
Membru din: 28 Iul 2005 18:43

:)

Mesaj de kiritzu_z » 01 Iun 2007 12:41

Este peste mult.Si marunt si mare.Vrea sa introduca sistem de abonament ca si la cornesti(C&R).Abonatii cornesti vor pescui pe gratis ptr ca incheiem o conventie.Ptr mai mult info datzi-mi un telefon si va dau nr lui Coste .Ii om de treaba .
fir intins

Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de teacher64 » 12 Mai 2008 10:43

Ieri ( duminica 11.05.2008) a fost un concurs de stationar pe digul baltii mari. A fost frumos, ne-am cunoscut personal multi dintre cei de pe banatul.eu, dar stationarul nu e ceea ce-mi place, nici nu ma prea pricep, sa nu mai zic de scule... si cat costa o rubeziana!

Altele sunt noutatile: Coste a vandut balta mare unui tip caruia nu i-am retinut numele, dar care vrea sa transforme balta in carpodrom de elita. Este peste mult ( ciortan cu nemiluita, dar si bucati de peste 10 kile). Era o trupa care pescuia pe pontonul ala din mijlocul baltii, si in 1/2 zi aveau peste 8 bucati de doua cifre.
Patronul, pescar si el, zicea ceva de organizarea unui concurs de crap cat de curand, probabil iunie-iulie, banatenii doritori ( si nu numai) sunt invitati sa-si anunte disponibilitatea de participare, concurenti sau arbitri.
E mult de lucru, pe maluri e o adevarata jungla de stufaris si papura ( cum nu s-a pescuit cu anii decat de pe dig). Poate facem o munca voluntara contra unor partide de pescuit C&R?
Cine mai are informatii suplimentare, e rugat sa verse totul aici, nu fiti timizi! :mrgreen:
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

ticu
Moderator
Mesaje: 605
Membru din: 30 Aug 2006 19:06
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de ticu » 12 Mai 2008 17:57

teacher64 scrie:Ieri ( duminica 11.05.2008) a fost un concurs de stationar pe digul baltii mari. A fost frumos, ne-am cunoscut personal multi dintre cei de pe banatul.eu, dar stationarul nu e ceea ce-mi place, nici nu ma prea pricep, sa nu mai zic de scule... si cat costa o rubeziana!

Altele sunt noutatile: Coste a vandut balta mare unui tip caruia nu i-am retinut numele, dar care vrea sa transforme balta in carpodrom de elita. Este peste mult ( ciortan cu nemiluita, dar si bucati de peste 10 kile). Era o trupa care pescuia pe pontonul ala din mijlocul baltii, si in 1/2 zi aveau peste 8 bucati de doua cifre.
Patronul, pescar si el, zicea ceva de organizarea unui concurs de crap cat de curand, probabil iunie-iulie, banatenii doritori ( si nu numai) sunt invitati sa-si anunte disponibilitatea de participare, concurenti sau arbitri.
E mult de lucru, pe maluri e o adevarata jungla de stufaris si papura ( cum nu s-a pescuit cu anii decat de pe dig). Poate facem o munca voluntara contra unor partide de pescuit C&R?
Cine mai are informatii suplimentare, e rugat sa verse totul aici, nu fiti timizi! :mrgreen:
Profesore,nu agita spiritele an banat aiurea,nu este nimic sigur sunt numai vorbe,deocamdata nimic concret.

ticu
Moderator
Mesaje: 605
Membru din: 30 Aug 2006 19:06
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de ticu » 12 Mai 2008 18:05

Apropo aveao vreo 2-3 buc de 9-10 kg si cativa de 5-6,nu 8 buc.din doua cifre.Trebuia sa asculti mai atent cand am vorbit eu si Pop-Coman cu patronul si an iunie-iulie vrea sa faca o populare intesa cu crap de peste 10 kg vreo 10-15 tone nu concursul.

oco
new member
Mesaje: 4
Membru din: 24 Mar 2008 18:02
Localitate: Timisoara
Contact:

Pescuit Topolovatu Mare

Mesaj de oco » 19 Mai 2008 18:04

Apropo de pescuitul la Topolovatu Mare. Am fos ieri ( Duminica 18 Mai ) la balta la Topolovat si sincer sunt foarte dezamagit. Asa cum toata lumea stie sunt trei balti deschise "publicului". Eu am pescuit pe balta 3 ( cum vii din sat ) si nimika. Doar ceva carasi la pluta asa de disperare. Pe balta 2 nimik iar pe balta 1 nu stiu nimic. Ma asteptam la ceva mai serios

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 19 Mai 2008 18:27

Fratilor , daca se deschide Topolovatul ( barajul ) in sistem C&R , zi - noapte, MA IMBAT DE FERICIRE !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powered by two rods

Scrie răspuns