LACUL BRATENI

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de voicua » 30 Apr 2008 08:00

rares scrie: adica ce inseamna no coment,pt voi"mari"pescari la crap,s-au mai bine zis pescari la"pipeta secreta".intai invatati sa faceti o nada de calitate,care sincer pe brateni eu nu am vazuto decat la unul singur.mergeti si voi pe brateni de 3 ani si gata voi sunteti Zeii!!!deja o dati in secreta!!!.cate concursuri aveti?,ce loc ai luat la concursul de pe brateni(dupa Voda)?,si atunci poti vb de secrete.pana atunci dane pace.
Scuze daca am jignit pe cineva pe care nu am vrut :evil:
Prietene Rares,cu ce ti-am gresit?Esti cumva stresat?N-am sa-ti dau satisfactia in a-ti raspunde provocarii.Respecte.
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu...

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de raducu » 30 Apr 2008 12:07

rares scrie:
voicua scrie:
raducu scrie: Si tu crezi ca ti-a spus tot? Spune Voicu si despre pipeta secreta din buzunar. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
No comment!!! :,-
adica ce inseamna no coment,pt voi"mari"pescari la crap,s-au mai bine zis pescari la"pipeta secreta".intai invatati sa faceti o nada de calitate,care sincer pe brateni eu nu am vazuto decat la unul singur.mergeti si voi pe brateni de 3 ani si gata voi sunteti Zeii!!!deja o dati in secreta!!!.cate concursuri aveti?,ce loc ai luat la concursul de pe brateni(dupa Voda)?,si atunci poti vb de secrete.pana atunci dane pace.
Scuze daca am jignit pe cineva pe care nu am vrut :evil:
Prietene Rares,dar ce ai facut tu pe lac in loc sa pescuiesti, ai umblat in galetile pescarilor? De unde stii atat de bine cine stie prepara o nada si cine nu ? Vorba lui Voicu ,de ce esti atat de stresat ? De unde stii ca x pescar pescuieste de 3 ani pe Brateni? Ce inseamna "dane pace",cine este Dan? :evil: Ce treaba are pescuitul profesionist cu cel amator?.........si pana la urma de ce ar fi cineva obligat sa-ti spuna tie o reteta care da rezultate pe Brateni? Pune osul la treaba si munceste, nu astepta pomana. Sper sa nu te superi pe mine fiindca nu urmaresc lucrul acesta, dar prea te-ai aprins si ai intrat intr-o discutie la care initial nu luai parte. Si m-ai facut curios cu ultima propozitie :D
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

Avatar utilizator
Boros Floris
junior member
Mesaje: 48
Membru din: 04 Apr 2008 19:35
Localitate: cluj
Contact:

Mesaj de Boros Floris » 02 Mai 2008 20:19

salutari...in primul rand,desi a luat'o putin pe aratura as vrea sa'l felicit pe Rares pentru problema care a pus'o,Voicule tu exagerezi putzin facand pe guru crapilor,nimeni nu zice ca nu ai fi 1 pescar bun,desi la nivelul la care se discuta aici(entry-level) se pune problema mai mult de pasiune, acest topic este pt acei care vreau sa afle informati despre aceasta balta nu despre secrete sau laude, sunt pescari care citesc mult de pe acest site si care nu deraiaza,la fel sunt mult mai pasionati decat voi sau decat mine,nu vreau sa critic pe nimeni(e prea frumos acest hobby ca sa il stricam noi aici pe forum)daca chiar aveti secrete nu le postati fratilor,nu aruncati cate o ''pipeta'', ca e normal ca oameni sa aiba reactii, si apropo de Brateni daca tot duceti de acasa asa numita voastra nada pentru navomadele,arumcati'o in apa fratilor dupa ce terminati partida de pescuit no lasati pe mal sa se imputa...Mult respect pentru toti cei care pescuiesc din suflet C&R
ARIZONA CARP TEAM

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de voicua » 04 Mai 2008 07:05

Nu exista pipeta secreta fratilor.Il rog pe Raducu sa dea explicatie cu referire la aceasta afirmatie pentru a nu lasa loc de interpretari.
Am incercat sa ajut pe fiecare care ati solicitat acest lucru cu informatii reale si la subiect straduindu-ma sa evit polemicile si afirmatiile care puteau strica armonia de pe site,dar vad ca acest lucru nu convine unora.Am sa incerc sa-mi raresc postarile,pentru a nu rani orgoliul si mandria acelora care ...cauta captura capitala.
Florine,nu ma consider un,, guru crapilor"dar varsta si pot sa zic experienta(modestia__bat-o norocul ;-) ) pe care o am imi permite sa dau o mana de ajutor celor care au nevoie de asa ceva.Sa ne auzim cu bine.
Ultima oară modificat 04 Mai 2008 13:13 de către voicua, modificat 1 dată în total.
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu...

Avatar utilizator
Boros Floris
junior member
Mesaje: 48
Membru din: 04 Apr 2008 19:35
Localitate: cluj
Contact:

Mesaj de Boros Floris » 04 Mai 2008 12:02

Voicule...nu am zis ca faci ceva rau sau voit sau ca tu te'ai proclamat guru,doar am incercat sa va fac sa intelegeti ca sa deviat destul de mult de la subiectul topicului...respecte...
ARIZONA CARP TEAM

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de raducu » 05 Mai 2008 07:21

voicua scrie:Nu exista pipeta secreta fratilor.Il rog pe Raducu sa dea explicatie cu referire la aceasta afirmatie pentru a nu lasa loc de interpretari.
Am incercat sa ajut pe fiecare care ati solicitat acest lucru cu informatii reale si la subiect straduindu-ma sa evit polemicile si afirmatiile care puteau strica armonia de pe site,dar vad ca acest lucru nu convine unora.Am sa incerc sa-mi raresc postarile,pentru a nu rani orgoliul si mandria acelora care ...cauta captura capitala.
Florine,nu ma consider un,, guru crapilor"dar varsta si pot sa zic experienta(modestia__bat-o norocul ;-) ) pe care o am imi permite sa dau o mana de ajutor celor care au nevoie de asa ceva.Sa ne auzim cu bine.
Da, chestia cu pipeta a fost o gluma cu care-l sicanam eu pe Voicu pentru ca pescuind impreuna din aceeasi nada si aceeasi momealal ,aceeasi etc, el prindea si eu nu.
In alta ordine de idei adevarul este ca Voicu si un alt pescar din Tg Mures pe nume Cosmin ( care din pacate nu mai vine pe Brateni) au avut din cate stiu eu rezultate constante pe acel lac. Acest lucru nu trebuie sa supere pe nimeni astfel incat sa ajunga la discutii de genul acesta. Ar trebui in schimb sa deranjeze cei care duc acasa , tot de pe acel lac teni de 7-12 kg si care au facut o afacere din acest sport,care vand peste la toti vecinii. Pe astia domnilor de ce nu-i scuturati putin,chiar acolo la fata locului fiindca va vad in tema cu tot ce se petrece pe acel lac. In rest numai respect si fire intinse.
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

Avatar utilizator
lucim23
member
Mesaje: 278
Membru din: 16 Apr 2008 16:25
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de lucim23 » 05 Mai 2008 10:55

incredibil...pe toate forumurile pe care te uiti vezi atacuri, comentarii aiurea si faulturi de cartonash galben :mrgreen: ! mai fratilor hai sa vorbim de pescuit civilizat si cu intelegere ca doar suntem oameni maturi (sper), nu copii sa ne certam pe orice fleac si sa interpretam sau sa urmarim fiecare greseala a forumistilor.....
spun asta fiindca am observat chestia asta la pescari: invidia bat-o vina ca de ea vorbesc e al dracu de dezvoltata la rasa noastra din pacate :D :D :D fiecare se uita in traista (juvelnicul) celuilalt in loc sa-si vada de treaba si de momelile lui......parca intotdeauna capra vecinului e mai grasa :mrgreen: ........si eu sper ca nu am jignit pe nimeni, nu a fost cu destinatar ci doar un gand al meu.....iar acum sa revin la ale noastre sper sa ajung si eu cat mai repede pe acest lac despre care am auzit si citit atatea iar celor care scriu aici pe forum lucruri despre acest lac si nu urmaresc "gresalele" altor le urez fire intinse si la cat mai multe posturi cu informatii despre lac, momeli, locuri, tehnici. (sper sa prind cat mai repede o portita la lucru sa ajung si eu pe brateni)
sanatateee si nu in ultimul rand: Cristos a inviat

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 05 Mai 2008 15:13

Hai sa invatam sa mai citim si printre randuri !
Rares uita-te la postarile lor anterioare ( ma refer la voicua si raducu ) si vezi ca nici una nu cuprinde jigniri , vorbe malitioase sau atacuri la persoana.
Prea te-ai aprins ( dar se mai intampla ) , eu zic sa faci o partida de pescuit cu ei si s-ar putea sa ai numai de castigat . Ce zici ? ;-)

Avatar utilizator
Boros Floris
junior member
Mesaje: 48
Membru din: 04 Apr 2008 19:35
Localitate: cluj
Contact:

Mesaj de Boros Floris » 05 Mai 2008 15:23

Radule problema pe care ai puso tu e (cred eu) cea mai grava in acest moment pe Brateni...dar atata timp cat afacerea cu peste vandut de pe acest lac superb e facuta mana in mana cu cei 2 paznici nu prea ai ce face...stiu ca sunt acuzati grave,dar ochii mei au vazut crap peste 10kg bagat in sac de rafie in fata pazniculu dupa o partida buna de vodka intre el shi "marele pescar" desi mult mai grav e ca pe langa acel crap avea si vreo 20 buc de crapsori pana la 200 grame buc. care tot asa erau programati pt o conserva de peste...normal ca l'am intrebat pe paznic cum e posibil si raspunsul lui m'a lasat ca pe CRAP(mut) ''e prieten cu patronu"...deci astea's probleme reale a acestei balti,sa nu uitam ca in urma cu vreo 2-3 ani am mai avut o zona superba de pescuit care a secat(Ciurila) tot din aceasi cauza,cat despre momeli eu pot sa zic ca pe Brateni am prins crap cel mai bine la boilesnr 16 aroma mussel 8 crapi intre 3 si 6'5 kgam avut si 2 bonuri de pescuit :mrgreen: care l'eam folosit pe ce'a mai rea vreme din viata mea... :-( fir intins frati pescarusi...
ARIZONA CARP TEAM

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de raducu » 05 Mai 2008 16:25

Unul din cei doi paznici de care pomenesti a fost concediat chiar weekendul acesta care a trecut , intamplator eram pe balta cu Voicu cand am fost anuntati de conducere despre acest eveniment. Eu nu stiam sa fie combinati si paznicii in afacerea cu peste ..... dar daca spui tu si vazand personal "evenimentul" cu concedierea,cine stie,incep sa am indoieli.
Fire intinse tuturor.
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

Scrie răspuns