LACUL BRATENI

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Boros Floris
junior member
Mesaje: 48
Membru din: 04 Apr 2008 19:35
Localitate: cluj
Contact:

Mesaj de Boros Floris » 05 Mai 2008 22:39

Sunt tare curios care dintre ei...? ca punct de reper unul dintre ei era prieten cu alcolul nume ceva evreiesc sau de genu...mai mic shi mai in varsta si 1 care nu bea alcol...era de asteptat sa se intample asta...
ARIZONA CARP TEAM

Avatar utilizator
Boros Floris
junior member
Mesaje: 48
Membru din: 04 Apr 2008 19:35
Localitate: cluj
Contact:

Mesaj de Boros Floris » 16 Mai 2008 12:14

fratilor de suferinta,ce se intampla...cu acest topic? Sa deschis cumva unul nou? Sau nu se mai vb de acest lac :-? e cam o luna de cand nu mai stiu nimic despre el,as vrea sa fac o partida de crap aici...ceva noutati? Voicule,Radule...ati mai lasat ceva crap prin balta? Unde se prinde crap prin zona cj'ului? De Catina ce stiti...? Fierb asteptand vesti...Fir intins va doresc :P
ARIZONA CARP TEAM

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de voicua » 16 Mai 2008 16:07

Capturile au devenit mai rare decat la inceput de sezon dar merita sa incerci.Tocmai am fost informat ca s-a prins un ten de +10 kg si un novac de 16.Deci,sanse mari...in special ca pescarii s-au mai imputinat.
Informatii despre Catina poti afla apeland la nr.urmator:...( ai mp).Fir intins.
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu...

Avatar utilizator
Boros Floris
junior member
Mesaje: 48
Membru din: 04 Apr 2008 19:35
Localitate: cluj
Contact:

Mesaj de Boros Floris » 16 Mai 2008 21:29

ok Voicule,ms mult sa sti ca o sa ma duc pe Catina...sunt curios ce e pe acolo,nu am mai fost in zona de cand eram de vreo 10 ani...
ARIZONA CARP TEAM

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de raducu » 19 Mai 2008 07:48

S-a prins crap frumos si pe Campenesti anul acesta.
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

Avatar utilizator
Boros Floris
junior member
Mesaje: 48
Membru din: 04 Apr 2008 19:35
Localitate: cluj
Contact:

Mesaj de Boros Floris » 19 Mai 2008 10:05

Voicule...nr. pe care mi l'ai dat pe MP a fost inchis tot wekend'ul sambata dupamasa m'am aventurat sa fac o partida de vreo 24 de ore(pe Catina vroiam eu) cand am ajuns acolo surpriza,lacul era inchis asa ca am ramas pana seara pe Lacu...nimic,zici ca pescuiam in vana...fratilor unde pescuim crap anul asta in cj? Nu avem unde,zic eu...tare as vrea sa fiu contrazis,radule ce inseamna crap frumos pe campenesti....??? daca sa prins un crap nu e elocvent deloc, :?: :-( .In alta ordine de idei azi ma intalnesc cu o echipa de la fondurile Phare,tare ma bate capu sa traznesc o balta 100% de crap,daca auziti de ceva loc care se preteaza la asa ceva si se mai poate si cumpara,astept vesti de la voi,deocamdata singura varianta de FIR INTINS e blumbul fratilor. :roll:
ARIZONA CARP TEAM

Avatar utilizator
silviu_ms
senior member
Mesaje: 371
Membru din: 07 Apr 2008 09:45

Mesaj de silviu_ms » 19 Mai 2008 13:10

eu zic sa incerci sa achizitionezi printr-un program phare o fosta ferma piscicola gen salulia, valeni.etc care acum sunt in voia Domnului numai regina baltii si broaste si sunt in administratia primariilor de comune.....daca iti iese ceva o sa fiu primul client :D
fir intins

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de voicua » 19 Mai 2008 13:11

Tocmai am sunat pe Catina si se pare ca de sambata se va deschide lacul pentru pescuitul sportiv,taxa 100 lei/12h,3 bete.
...Floris,daca te intereseaza un lac prietenul nostru RARES(cel cu nada performanta :mrgreen:) are de vanzare asa ceva pe ruta Cluj-Gherla.Succes.
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu...

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de raducu » 19 Mai 2008 15:47

Boros Floris scrie:Voicule...nr. pe care mi l'ai dat pe MP a fost inchis tot wekend'ul sambata dupamasa m'am aventurat sa fac o partida de vreo 24 de ore(pe Catina vroiam eu) cand am ajuns acolo surpriza,lacul era inchis asa ca am ramas pana seara pe Lacu...nimic,zici ca pescuiam in vana...fratilor unde pescuim crap anul asta in cj? Nu avem unde,zic eu...tare as vrea sa fiu contrazis,radule ce inseamna crap frumos pe campenesti....??? daca sa prins un crap nu e elocvent deloc, :?: :-( .In alta ordine de idei azi ma intalnesc cu o echipa de la fondurile Phare,tare ma bate capu sa traznesc o balta 100% de crap,daca auziti de ceva loc care se preteaza la asa ceva si se mai poate si cumpara,astept vesti de la voi,deocamdata singura varianta de FIR INTINS e blumbul fratilor. :roll:
5 - 7 kg au fost niste meseriasi care au luat........si nu unul , dar au umplut portbagajul masinii....... si Anica zicea " vai ce reclama-mi fac baietii astia ca de cand prind ei s-a umplut lacul de pescari". :roll:
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

Avatar utilizator
Boros Floris
junior member
Mesaje: 48
Membru din: 04 Apr 2008 19:35
Localitate: cluj
Contact:

Mesaj de Boros Floris » 19 Mai 2008 22:53

Mda Radule...clar...Campenesti e alt fat nascut mort...daca doar acei ''pescari'' flamanzi :x au umplut 1 portbagaj,e clar...mare pacat fratilor,nush cand vom acea lacuri adevarate...pana una alta abia astept sa ma duc la ceva cunostinte in italia acolo se poate pescui crap cu adevarat :roll:
ARIZONA CARP TEAM

Scrie răspuns