LACUL BRATENI

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
gigi_duru
new member
Mesaje: 5
Membru din: 28 Mai 2008 23:25

Mesaj de gigi_duru » 28 Mai 2008 23:58

Vreau sa va intreb si eu daca s-a populat pe brateni in saptamana aceasta deoarece eu asa am auzit dar din spusele unor pescari care au fost prezenti la eveniment cica s-au bagat vreo 20 de crapi pentru ceva concurs de la electrica din cate am inteles.
Incerc sa-mi explic de ce nu se mai prinde peste pe lacul acesta asa ca anul trecut
Oare "umbla" baietii la apa in wek...duri cand sunt mai multi pescari sau s-a cam golit balta de peste?
Spune-ti si voi care ar fi motivul pentru care din cati pescari sunt pe balta cu diverse feluri de nade si momeli mai mult sau mai putin asemanatoare se prind totusi asa de putini crapi.

gigi_duru
new member
Mesaje: 5
Membru din: 28 Mai 2008 23:25

Mesaj de gigi_duru » 28 Mai 2008 23:59

Salutare ce o fi oare cu balta asta anul asta? foarte putine capturi in comparatie cu anul trecut

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de raducu » 29 Mai 2008 07:17

S-ar putea sa fie peste mai putin fiindca in primavara asta s-a luat peste mare dar dus a fost. In alta ordine de idei, odata cu venirea verii (caldurii) pe acest lac am observat ca se raresc capturile.......la apa umbla mai ales in weekend.
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

gigi_duru
new member
Mesaje: 5
Membru din: 28 Mai 2008 23:25

Mesaj de gigi_duru » 29 Mai 2008 13:45

Cred ca anul trecut a fost asa pentru reclama de i-a mers vestea ca e lac ok insa anul acesta am fost de vreo trei ori si am prins de fiecare data cate un crap ce am observat este ca pe pontoanele de langa cabana s-a mai luat cate ceva in rest pauza totatala pe tot lacul si cand te gandesti ca intr-o saptamana produc cam 30 000 ron doar din taxa plus ce mai fac cu barul unde preturile sunt cum sunt ar putea macar o data pe luna sa bage peste de vreo 20 000 eu cred ca 3 tone pe luna ar fi suficiente dar poate ca vor sa mai rareasca din pescari care vin de "foame" pe lac ca prea s-a dus vestea ca se prinde peste.

Avatar utilizator
Boros Floris
junior member
Mesaje: 48
Membru din: 04 Apr 2008 19:35
Localitate: cluj
Contact:

Mesaj de Boros Floris » 30 Mai 2008 00:25

gigi_duru scrie:Cred ca anul trecut a fost asa pentru reclama de i-a mers vestea ca e lac ok insa anul acesta am fost de vreo trei ori si am prins de fiecare data cate un crap ce am observat este ca pe pontoanele de langa cabana s-a mai luat cate ceva in rest pauza totatala pe tot lacul si cand te gandesti ca intr-o saptamana produc cam 30 000 ron doar din taxa plus ce mai fac cu barul unde preturile sunt cum sunt ar putea macar o data pe luna sa bage peste de vreo 20 000 eu cred ca 3 tone pe luna ar fi suficiente dar poate ca vor sa mai rareasca din pescari care vin de "foame" pe lac ca prea s-a dus vestea ca se prinde peste.
Salutari,ieri am fost pe balta siii ;-) surpriza a mers foarte bine,zi superba,lucrari de renovare,peste,soare,vant,tot...,pe la ora 18 a aparut pe lac si proprietarul balti,care a comfirmat toate discutiile noastre.balta a cam secat,e adevarat,unu dintre actorii principali a fost paznicul Eugen.Cativa bistriteni au facut o afacere foarte profitabila din pestele de pe lac :oops: :evil: ,in acest an se va face o selectie din cate am inteles,flamanzi nu o sa mai aiba viata roza pe brateni,daca o sa ma invatati o sa postez shi ceva poze ca marturii a cea ce zic...fire intin__________e!
ARIZONA CARP TEAM

Avatar utilizator
Boros Floris
junior member
Mesaje: 48
Membru din: 04 Apr 2008 19:35
Localitate: cluj
Contact:

Mesaj de Boros Floris » 30 Mai 2008 00:26

oops,uitasem...sa populat...
ARIZONA CARP TEAM

xxl_cristinel
new member
Mesaje: 10
Membru din: 29 Mai 2008 13:53

Mesaj de xxl_cristinel » 05 Iun 2008 10:21

Am fost in wekendul trecut pe Brateni sambata doar carasi iar duminica am ramas pana dupa ploaie spre norocul meu dupa 15 minute dupa ce s-a oprit ploaia au intrat doi crapi oglinda.
Am vazut ca s-au prins sambata doi fito ka lumea, am vazut ca s-au mai prins si shalai cava crapi nu cred ca au fost zile prea faste insa speranta nu moare niciodata.
Fir intins

traian
junior member
Mesaje: 88
Membru din: 03 Apr 2007 19:36
Localitate: cluj napoca

concurs

Mesaj de traian » 05 Iun 2008 20:47

sal tuturor stiti ceva de concursul anual de la inceputul lui August? sa nu cumva sa nu mai fie locuri :lol: Voicu mai da tata un telefon si tu.
TRAIAN RACEAN
0744293016
T.C.E.:Arta incepe acolo unde se termina tehnica

traian
junior member
Mesaje: 88
Membru din: 03 Apr 2007 19:36
Localitate: cluj napoca

Mesaj de traian » 05 Iun 2008 20:49

sal, stiti ceva de cupa Brateni de la inceputul lunii August nu de alta sa nu ramin fara loc :mrgreen: Voicu mai da tata un telefon si tu.
TRAIAN RACEAN
0744293016
T.C.E.:Arta incepe acolo unde se termina tehnica

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de voicua » 06 Iun 2008 16:32

traian scrie:sal, stiti ceva de cupa Brateni de la inceputul lunii August nu de alta sa nu ramin fara loc :mrgreen: Voicu mai da tata un telefon si tu.
Salut Traiane si bine-ai revenit ...Concursul de care pomenesti se va tine in data de 1-3 august a.c.Taxa de participare este de 500 lei per echipa.Inscrierile se vor face pana pe data de 20 iulie.Se va puncta crapul de peste 1 kg ,cteno si novacul(din pacate).Alte detalii se pot obtine de la administratia lacului.Daca mi-i se va permite va voi lasa un nr.de trelefon.Respecte.
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu...

Scrie răspuns