Sanpaul

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
crist_alro
new member
Mesaje: 5
Membru din: 08 Iul 2010 11:23
Localitate: Brasov

San Paul

Mesaj de crist_alro » 08 Iul 2010 11:31

Salut!

sambata asta planuiesc sa merg la pescuit acolo cu inca 2 prieteni. Am fost si luna trecuta intr-o duminica si nu prea a picat. Eu nu am prins decat o bucata de aproape 2 kg, dar langa mine erau 2 tipi care au scos in continuu. Au avut un amestec potrivit pentru nada si momeala si au prins si locul mai bun.

Informatii despre balta. Se deschide la ora 6:00. Taxa este de 20 lei si poti lua acasa doar ce este intre 1-5 Kg. In taxa de 20 lei ai inclus pretul pentru 1kg de crap, ce este peste sa plateste cu la magazin cu 12 lei/kg. Carasul prins este din partea casei.

Locul este civilizat si curat. Paznicii de pe balta sunt foarte stricti si fac verificari atat din foisor cu binoclul cat si la fata locului. Dar daca mergi pentru placerea pescuitului cum este si normal si nu incerci tiganii, nu ai de ce sa-ti faci probleme.

Doar de 2 ori am fost acolo pana acum si am fost de fiecare data multumit.

Daca vreti si alte detalii puneti intrebarile pe forum si am sa incerc sa aflu raspuns acum in weekend.

crist_alro
new member
Mesaje: 5
Membru din: 08 Iul 2010 11:23
Localitate: Brasov

San Paul

Mesaj de crist_alro » 08 Iul 2010 11:31

Salut!

sambata asta planuiesc sa merg la pescuit acolo cu inca 2 prieteni. Am fost si luna trecuta intr-o duminica si nu prea a picat. Eu nu am prins decat o bucata de aproape 2 kg, dar langa mine erau 2 tipi care au scos in continuu. Au avut un amestec potrivit pentru nada si momeala si au prins si locul mai bun.

Informatii despre balta. Se deschide la ora 6:00. Taxa este de 20 lei si poti lua acasa doar ce este intre 1-5 Kg. In taxa de 20 lei ai inclus pretul pentru 1kg de crap, ce este peste sa plateste cu la magazin cu 12 lei/kg. Carasul prins este din partea casei.

Locul este civilizat si curat. Paznicii de pe balta sunt foarte stricti si fac verificari atat din foisor cu binoclul cat si la fata locului. Dar daca mergi pentru placerea pescuitului cum este si normal si nu incerci tiganii, nu ai de ce sa-ti faci probleme.

Doar de 2 ori am fost acolo pana acum si am fost de fiecare data multumit.

Daca vreti si alte detalii puneti intrebarile pe forum si am sa incerc sa aflu raspuns acum in weekend.

crist_alro
new member
Mesaje: 5
Membru din: 08 Iul 2010 11:23
Localitate: Brasov

Mesaj de crist_alro » 08 Iul 2010 11:32

scuze ca s-a trimis mesajul de atatea ori, dar imi dadea o eroare dupa ce dadeam "trimite" si am vrut sa fiu sigur ca s-a trimis :).

Avatar utilizator
Levi
veteran
Mesaje: 563
Membru din: 11 Ian 2008 01:35
Contact:

Re: San Paul

Mesaj de Levi » 09 Iul 2010 10:46

crist_alro scrie:poti lua acasa doar ce este intre 1-5 Kg.
Gresit, poti lua casa numai peste sub 3,9 kg si peste 1 kg. (crap si cteno)

www.agropisc.ro

crist_alro
new member
Mesaje: 5
Membru din: 08 Iul 2010 11:23
Localitate: Brasov

Mesaj de crist_alro » 09 Iul 2010 16:15

se poate sa ai dreptate, la mine nu a fost cazul sa ma intoarca din drum :). dar e bine de retinut. oricum maine o sa mai arunc o privire pe regulile baltii sa nu fac vreo prostie :).

Avatar utilizator
razvan_bv
junior member
Mesaje: 40
Membru din: 04 Mai 2009 11:21
Localitate: Brasov

Mesaj de razvan_bv » 12 Iul 2010 07:44

crist_alro scrie:se poate sa ai dreptate, la mine nu a fost cazul sa ma intoarca din drum :). dar e bine de retinut. oricum maine o sa mai arunc o privire pe regulile baltii sa nu fac vreo prostie :).
Salut! Ce rezultate ai avut sambata? Fir intins!
Prinzi...Fotografiezi...Eliberezi

tanaseraduus
junior member
Mesaje: 35
Membru din: 01 Mar 2010 15:51

Mesaj de tanaseraduus » 29 Iul 2010 18:23

Chiar nu mai pescuieste nimeni aici sau informatiile sunt secrete, nu mai aveti loc pe balta si sunt locuri putine?

Avatar utilizator
costin_vlasceanu
junior member
Mesaje: 76
Membru din: 01 Sep 2007 17:54
Localitate: BRASOV

Mesaj de costin_vlasceanu » 15 Aug 2010 19:40

Am fost eu, am prins muulti teni si crapi :D la 2 - 2,5 kg bucata, miercurea asta care a trecut, adik in 11 august .
Am prins la porumb cu popup rosu.
Daca ai nevoie de mai multe informatii lasa mi un MP si iti raspund.

Avatar utilizator
udvarhely
senior member
Mesaje: 488
Membru din: 11 Feb 2005 12:37
Localitate: odorhei

Mesaj de udvarhely » 25 Aug 2010 12:18

vineri 20 august peste 100 de kg din care 9-12 buc.intre5-7 kg si restul sub 5 numai cu bile fara momitor :D

tanaseraduus
junior member
Mesaje: 35
Membru din: 01 Mar 2010 15:51

Mesaj de tanaseraduus » 29 Sep 2010 10:07

Salutare,

Daca a mai mers cineva la Sampaul poate ne spune cu ce s-a ales la sfarsitul partidei si cum a procedat.

Respect.

Scrie răspuns