Identificare locului de pescuit numit "La gard"

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Sumila
new member
Mesaje: 4
Membru din: 22 Iul 2020 12:06

Identificare locului de pescuit numit "La gard"

Mesaj de Sumila » 15 Aug 2020 12:44

Buna ziua,
Zona de pescuit este brațul Cernovca.
Vreau sa identific poziția unui loc de pescuit, frecventat de zeci de ani de pescarii din tara si care a fost numit de localnici "La gard". Nimic secret.
Zona "La gard" vreau sa o cercetez cu sonarul.
Pe Google Maps nu am putut identifica nimic din informațiile pe care le am:
- dintre clădirile satului Periprava, nu am putut identifica CERHANAUA VECHE. Acesta este punctul de plecare pe dig spre locul de pescuit numit "La gard";
- pe Google Maps nu am văzut nici un dig, pe care ar trebui sa merg de la Cherhanaua veche circa 3-4 km pana in zona "La gard". Am văzut doar drumul spre comuna C.A.Rosseti;
- daca as merge 3-4 km pe dig, ar trebui sa întâlnesc, o ghereta de supraveghere, in dreptul acesteia este locul de pescuit, numit de localnici "La gard". Pe Google Maps, oricât as mari, nu am văzut nimic făcut de oameni.
Rog, cine știe, cum se ajunge acolo, sa-mi explice cum sa identific aceea ghereta.
Dupa cum ati văzut, mai sus, pe Google Maps, nu am putut identifica nimic, din indicațiile avute.
M-am uitat corect !!! Amonte de Periprava, pe brațul Cernovca, trec de intersecția cu canalul Sulimanca ...
Rog cine cunoaste sa ma ajute. Este ceva aproape de sat circa 3-4 km. Vreau sa controlez zona cu sonarul.
Multă sănătate. O zi placuta. Fir întins.
Cu respect,
Sumila

Scrie răspuns