Cetariu

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
ovi
new member
Mesaje: 12
Membru din: 03 Ian 2008 12:46

sal

Mesaj de ovi » 03 Ian 2008 13:36

AM auzit ceva de balta BORS!! are cineva informatii(marime,taxa,specii.....)[/quote]

BogdanPopa
member
Mesaje: 229
Membru din: 08 Aug 2007 23:23
Localitate: oradea

Mesaj de BogdanPopa » 03 Ian 2008 18:20

Ovi..nici vorba sa moara jumatate din pestii de la Paleu,e o prostie nu stiu de unde ai auzit-o..si ``are balta peste``..si frumos inca,Livada nici patronul nu stie ce este,balta pt pescuit sportiv sau crescatorie,e in ceata si el asa ca nu cred ca vei gasi un raspuns clar..iar de Bors probabil e vb de Santau..care nu e o balta ci o cada de baie si unde daca lansezi 30 de m risti sa-i umpli gura cu plumb sau momitor dupa caz,pescarului de vizavi :lol: :lol: :lol: :!:
Crap daca nu prind un crap:)))

Avatar utilizator
a.adrian
member
Mesaje: 146
Membru din: 10 Sep 2007 18:29
Localitate: oradea
Contact:

Mesaj de a.adrian » 03 Ian 2008 19:45

marcus balta de la bors este pe stanga pe sensul de iesire a cumparat-o cineva in2007 o fi avand si ceva crap da este mult somn si maricel
pestele dus acasa de la paleu nu intra la capitolu mortaciuni :?:
adrian
_________
cand cineva te enerveaza ai nevoie de 42 de muschi sa te incrunti,da`ai nevoie doar de 4 sa intinzi mana si sa-i f...i una .

ovi
new member
Mesaje: 12
Membru din: 03 Ian 2008 12:46

sal

Mesaj de ovi » 03 Ian 2008 22:00

nu cred ca e vorba de balta de la Santau,am auzit ca este pe stanga din Bors pe langa Petrom. Taxa pe balta cica.. 10ron in sistemul C&R,pt a putea retine peste nu stiu exact cat este,dar pare o balta de"calcat",bine amenajata si populata in 2007 am inteles...de asta ma interesa MARIMEA baltii,sa nu fie ceva de genu Santau.!!! FIRE INTINSE si KK..IN TRAISTA!!!

ovi
new member
Mesaje: 12
Membru din: 03 Ian 2008 12:46

sal

Mesaj de ovi » 03 Ian 2008 22:01

:?: :?: :idea: ;-)

BogdanPopa
member
Mesaje: 229
Membru din: 08 Aug 2007 23:23
Localitate: oradea

Mesaj de BogdanPopa » 03 Ian 2008 23:42

La capitolul mortaciuni intra aia care au dus acasa pestele :lol: :!:
Crap daca nu prind un crap:)))

ovi
new member
Mesaje: 12
Membru din: 03 Ian 2008 12:46

Mesaj de ovi » 04 Ian 2008 12:09

totusi e bine cat de cat pe cele trei balti mentionate este ceva peste si sunt amenajate,dar cu celelalte lacuri din judet "private" pe care platesti taxa si nu ai nici o trasatura in doua zile ?!?! :evil: gen Miersig unde sa bagat peste in 2006 :?: si l-a prins administratorul,Gepiu~nimic,Sauaieu la fel(in week end mergi dim. platesti,momesti,te instalezi,iar pe-la 10 se umple balta cu barci de agrement,cu inotatori,...) Sper ca in 2008 inspectorii ..d-lui Gheorghe sa-si faca mai bine treaba si in Bihor!! :evil:

BogdanPopa
member
Mesaje: 229
Membru din: 08 Aug 2007 23:23
Localitate: oradea

Mesaj de BogdanPopa » 04 Ian 2008 19:07

Hai ca noi inca stam destul de bine,avem citeva balti unde putem pescui destul de bine:Cetariu,Livada,Paleu,Saldabagiu,Husasau..in astea este peste si mare si mic ,este destul cit sa satisfaca un pescar de crap,iar daca vrei pescuit mai greu cu plantata si poate cu ceva surprize(25kg-35kg) :lol: la Tileagd..sau daca nici asa nu e bine atunci in Ungaria.Oricum noi stam bine fata de altii de prin ardeal..
Crap daca nu prind un crap:)))

ovi
new member
Mesaje: 12
Membru din: 03 Ian 2008 12:46

Mesaj de ovi » 04 Ian 2008 20:47

Aveti dreptate dl. Bogdan,atata timp cat si cei din CJ.,SM.,AR si Baia Mare vin la noi...!!! de Tileagd am auzit ceva,,nu am fost :oops: Pe baraj sau mai pe coada?!hai ca va trag de limba! :shock:Am incercat si Ungaria de aceea nu sunt de acord cu adm. lacurilor de la noi!!!..acolo se baga peste la o sapt.,max.doua!!!Daca prinzi un ex.mai mare esti premiat..etc!vb.de balta unde am fost eu...la 50 km,langa Debrecen!!

Avatar utilizator
a.adrian
member
Mesaje: 146
Membru din: 10 Sep 2007 18:29
Localitate: oradea
Contact:

Mesaj de a.adrian » 04 Ian 2008 21:23

markus ai pus cumva cetariu inainte de paleu?
adrian
_________
cand cineva te enerveaza ai nevoie de 42 de muschi sa te incrunti,da`ai nevoie doar de 4 sa intinzi mana si sa-i f...i una .

Scrie răspuns