LIVADA , BIHOR

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
chiorean alin
senior member
Mesaje: 415
Membru din: 14 Iul 2008 21:55
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de chiorean alin » 16 Sep 2011 07:31

,,Prietenii stiu de ce ''
:mrgreen: ;-)

Avatar utilizator
dan-h
senior member
Mesaje: 324
Membru din: 20 Oct 2006 19:57
Localitate: Hunedoara

Mesaj de dan-h » 04 Oct 2011 23:07

Nu a mai fost nimeni pe balta in ultima vreme ??? Dinu am dat numarul de telefon la baietii de la Deva sper sa ajunga ei pe balta si sa vina cu vesti bune !!!
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

radu73
junior member
Mesaje: 52
Membru din: 15 Sep 2010 10:56

Pescuit de pomina

Mesaj de radu73 » 06 Oct 2011 16:34

Salutari tuturor
Uite cum a fost:
-am sunat acu 1 luna pt rezervare de locuri(cocoasa si dr de cocoasa)
-am rezolvat la serviciu pt concediu din data de 2 octombrie(toti patru)
-am bagat ceva bani sa mai facem bile
-am plecat duminica cu mari sperante stiind ca acu o luna a mers si ca sunt pesti mari
-am ajuns pe lac,ne-am instalat,pregatit ,sondat ,marcat ,momit,lansat,asteptari.....
Seara vedem ca intra nea Petre cu barca plina de porumb si ceva grau (putin infoiat)si de la jumate spre intrarea in lac i-a furajat(ops)zicem noi.Il cemam si il intrebam ca de ce?Saracu ne spune ca de marti au primit ordin de la d-nu Dinu sa furajeje in masa mare.Cat am stat noi a dat 3 barci de porumb (o tura intra 300-350 kg!!!!!!!!!!!!!!!)si 2 de faina cu grau(alte200 kg de barca)in total 1450 kg.............pai ce sa mai manance.
Mentionez ca eu si colegul Flaviu am pescuit cu bilele noastre(am prins pe orica balta am pescuit),Dane a pescuit cu bile de la Dudi(eu le-am facut)iar Nicu cu bile de la baietii din turda Mircea si Razvan(uniq baits parca)si bile craptor total (de la Florentin Iuga)asa ca nu se poate zice ca nu au fost bune.
In concluzie am prins o MARE TEAPA.
D-nu Dinu trebuia sa anunte(ca asa era frumos)ca se furajeaja.
Numai bine
PS:cred ca o sa schimbam locatia,mai degraba in Ungaria

livulik
junior member
Mesaje: 84
Membru din: 15 Iun 2009 10:02
Localitate: bucuresti

Mesaj de livulik » 06 Oct 2011 18:36

daca asa s-a intamplat...urata situatie! :evil:
nu ma pot abtine sa nu comentez asta deoarece era un lac cu o administrare care ma facuse sa regret ca este asa departe de bucuresti!

Chestiune de respect fata de client!
Orice problema rezolvata genereaza (cel putin) o problema nerezolvata!!!

patrik
new member
Mesaje: 25
Membru din: 04 Aug 2011 01:06
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de patrik » 08 Oct 2011 01:06

Foarte urat din partea administratiei :shock: :shock:
Acus 2 saptamani am fost in vizita pe balta si au fost niste baieti cred ca din cs da nu sunt sigur si au pescuit si ei cu classic meat de la carping cu rezultate bune la ciortan dar in schimb ceva mai mare nu prea si au spus si ei ca au observat ca nu mai manca pestele deoarece il furajeaza...
Pacat ca se face asa ceva pe o balta cu o reputatie buna.
Si eu am vrut sa ma duc sa fac o partida de 3 zile da dupa ce am aflat nici intrun caz nu mam mai duc ca is bani cheltuiti aiurea.
Dar sper ca anul viitor in primavara va fi mai bine!!! :P :P

Fire intinse!!!
I life just for fishing!!! CATCH AND RELEASE!!!

Cata
member
Mesaje: 240
Membru din: 04 Apr 2007 20:34
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Cata » 08 Oct 2011 19:26

Salutare
Eu am fost la pescuit acuma 3 saptamini pe Livada si am fost informat ca din primavara pesti nu au fost furajati ,au sa inceapa sa furajeze balta pentru ingrasarea pestilor sa poata trecere mai usor peste iarna..
Respecte.
Fir intins!

livulik
junior member
Mesaje: 84
Membru din: 15 Iun 2009 10:02
Localitate: bucuresti

Mesaj de livulik » 08 Oct 2011 22:24

dar a continuat sa primeasca pescari fara sa-i anunte in momentul cand faceau rezervarea... poate unii se duceau si in conditiile astea, dar era alegerea lor, nu sa mergi pe burta...
pacat...e ca in fabula cu vaca ce varsa galeata plina cu lapte...
Orice problema rezolvata genereaza (cel putin) o problema nerezolvata!!!

Avatar utilizator
Marcosar
junior member
Mesaje: 36
Membru din: 13 Aug 2010 20:39
Localitate: Belgia

Mesaj de Marcosar » 09 Oct 2011 18:50

Poate intra administratorul lacului si clarifica situatia,sant sigur ca e vb de vreo neintelegere.Apropo a mai fost cineva recent pe lac sau sant multi care sau descurajat in urma postarilor anterioare?? :lol: Parerea mea personala este ca niste bile bune prind chiar daca a fost hranit pestele in prealabil.NU vreau sa contrazic sau sa intru in polemica cu cineva pe aceasta tema.numai bine tuturor

livulik
junior member
Mesaje: 84
Membru din: 15 Iun 2009 10:02
Localitate: bucuresti

Mesaj de livulik » 09 Oct 2011 18:53

Parerea mea personala este ca niste bile bune prind chiar daca a fost hranit pestele in prealabil
asa este!
dar este corect fata de banii clientilor?!?
Orice problema rezolvata genereaza (cel putin) o problema nerezolvata!!!

popica
junior member
Mesaje: 84
Membru din: 08 Ian 2008 14:23
Localitate: oradea

Mesaj de popica » 09 Oct 2011 19:59

dinu profesoru scrie:@ovi
io cred ca tu nici nu stii bine care-i stinga si care-i din Carei sau dreapta,cum vrei tu ,dar dupa ce iesi din Nojorid in curba cea mare o iei la STINGA categoric.Din pacate tu nu ai habar ca balta a fost populata cu crap 6-10kg acum 5 ani,4 ani a fost inchis pescuitul sportiv iar pestele furajat conform unui grafic,ca altfel nu avea cum sa creasca saracul de el la 15-20 kg cu APA...cred ca-mi bat gura de pomana,fir intins si tie...
..........

Scrie răspuns