LIVADA , BIHOR

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
rapy
veteran
Mesaje: 520
Membru din: 02 Iun 2008 16:54
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de rapy » 10 Oct 2011 10:53

Am fost in weekend vreo 4 echipe imprastiati pe toate zonele baltii folosind diverse stategii si nada si la nimeni ninic. :-)
Bile bune si scumpe sigur au fost. Balta o cam cunosc :-) Dar daca ii dai atata porumb uscat cat are nevoie ca sa il digere sa ii mai incapa in gura si o bila 2? :mrgreen:
Cosmin Nistea
Xtreme Carp Team

radu73
junior member
Mesaje: 52
Membru din: 15 Sep 2010 10:56

Mesaj de radu73 » 10 Oct 2011 20:06

@marcosar
Nici eu nu vreau sa intru in polemica cu nimeni,dar uite la ce bile am pescuit:
-eu si colegul flaviu la bilele pe care le facem de 4 ani si am prins pe orice balta am pescuit(au prins si cei la care le-am dat)
-dane a pescuit cu bile de la dudi(deci bile bune)
-nicu a pescuit cu bile codimentate de la baietii de la uniqbaits
Pestii ce iam prins (4 crapi la 1,5-2 kg si un ten de 5 kg )aveau burtile asa de mari de parca erau umflati cu pompa(si nea petre a ras cand a vazut)si tare ca piatra.
Numai bine

Avatar utilizator
mario_kempes10
senior member
Mesaje: 382
Membru din: 22 Ian 2008 00:26
Localitate: Otelu Rosu

Mesaj de mario_kempes10 » 10 Oct 2011 20:15

Tinand cont ca astazi este ziua de nastere a lui Dinu , hai sa-i uram si un LA MULTI ANI! si sa-i promitem ca la anul o sa-i prindem toti crapii aia mari si burtosi, ingrasati cu porumb si grau. :D :lol:
Fire intinse tuturor! ;-)
Imagine "TAURUS CARP TEAM"

Avatar utilizator
dan-h
senior member
Mesaje: 324
Membru din: 20 Oct 2006 19:57
Localitate: Hunedoara

Mesaj de dan-h » 10 Oct 2011 21:01

La multi ani cu sanatate si fericire Dinu !!!
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

Avatar utilizator
Marcosar
junior member
Mesaje: 36
Membru din: 13 Aug 2010 20:39
Localitate: Belgia

Mesaj de Marcosar » 11 Oct 2011 05:34

Radu73 nici o partida nu seamana cu alta dar cand crapul e satul sau nu vrea sa manance poti sa_i dai orice si tot nu prinzi poate mai repede intra pe porumb in aceasta situatie;probabil ca si administratorul trebuia sa faca cunoscut faptul ca se furajeaza pestele. numa bine si La multi ani d_lui Dinu

dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 11 Oct 2011 19:46

pai...eu puteam sa anunt ca se furajeaza,iar pescarii se pot informa in prealabil daca se furajeaza...nimic nu e obligatoriu...voluntar.
Sunt convins ca sunt si pescari care ar dori ca pestii care au avut 21 kg acum doi ani sa aiba 25kg la anul...hmmm,sa nu le dam de mancare dar sa creasca...ar fi superrrr........dar nu se poate.
Iar un sfat pt. cei care nu au pescuit pe Livada dar polemizeaza pe aici,ar fi sa se mute pe alt topic.

dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 11 Oct 2011 20:06

multumesc de urari si celor ce totusi apreciaza lacul Livada le doresc sa-si bata recordul personal in fiecare an la Livada.

Avatar utilizator
mario_kempes10
senior member
Mesaje: 382
Membru din: 22 Ian 2008 00:26
Localitate: Otelu Rosu

Mesaj de mario_kempes10 » 11 Oct 2011 20:23

Dinu, sper din tot sufletul ca la anul sa ne revedem. :D ;-)
Imagine "TAURUS CARP TEAM"

patrik
new member
Mesaje: 25
Membru din: 04 Aug 2011 01:06
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de patrik » 11 Oct 2011 21:27

La multi ani Domnu Dinu!!!
I life just for fishing!!! CATCH AND RELEASE!!!

dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 11 Oct 2011 23:37

mie chiar imi pare rau cand vin unii pescari de departe,sacrifica timp si bani fara sa prinda,dar categoric nu vreau sa pagubesc pe nimeni de 1oo lei pentru trei zile de pescuit.
Am fost in perioada 28 sept-5oct in Delta la pescuit,bratul Chilia-Periprava...vreau sa va spun ca pana am ajuns crapul sa prins la greu,eu am prins un ciortan de 800gr si am scapat un over10 si nu ma intrebati cu ce am pescuit nu prea e cu ce sa nu fi pescuit....inclusiv bile de la Dudi...probabil la furajat cineva:):)
Capitolul cheltuieli......aprox 2500 lei/pers(benzina,cazare,mancare,nada...fara alte extra-uri) dar asa e la pescuit...zic eu.

Scrie răspuns