LIVADA , BIHOR

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dan-h
senior member
Mesaje: 324
Membru din: 20 Oct 2006 19:57
Localitate: Hunedoara

Mesaj de dan-h » 23 Feb 2008 23:45

A fost cineva azi 23 feb. la pescuit la Livada ????? Vreau sa merg si eu saptamana viitoare la prima partida pe anul asta si prima la Livada ....
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 03 Mar 2008 12:58

Am fost pe 29 asa cum am promis , dar aproape degeaba din cauza vremii ce se anunta . Este o portiune de drum de cca 1 km de pamant lutos si iarba , unde daca ploua mai binisor iesi doar cu 4X4. Zic aproape degeaba pt. ca locul e mai mult decat ok , chiar in ziua in care am fost s-a populat cu crap de 10kg. din cate spunea Polly paznicul . Din Oradea se tine drumul spre Arad pe E671 si imediat ce se trece de aeroport apare un indicator pe partea dreapta Livada de Bihor 5 km . Cand se ajunge in sat e mai bine sa intrebati , oamenii sunt foarte amabili si o sa va indrume . Daca reusesc sa-mi conving sotia ca o iesire de 8 martie la pescuit e ceva inedit , sambata voi fi acolo !

Avatar utilizator
dan-h
senior member
Mesaje: 324
Membru din: 20 Oct 2006 19:57
Localitate: Hunedoara

Florin

Mesaj de dan-h » 04 Mar 2008 19:56

Mutumim mult pt. informatii Florine , noi am sunat la dl.Dinu si ne-a spus sa nu venim ca va fi furtuna , mai rar asa oameni ca dl. Dinu ,ne-am hotarat sa mergem pe 15 martie poate ne vedem pe balta ..aducem o tuica buna de la Hd. si niste visli si mai stam la o poveste in cazul in care nu mergi in 8 martie daca mergi poate ne dai si noua ceva vesti ...bune neaparat :D Sa aveti fire intinse .....
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 05 Mar 2008 08:39

@ dan h
vremea va fi buna weekendul asta,din pacate eu nu pot sa vin(ma operez la ochi cu laser si nu am voie sa stau in vint si in praf cam o saptamina).Pentru toti cei care vreau un site bun cu prognoza meteo www.weatheronline.co.uk .

Avatar utilizator
dan-h
senior member
Mesaje: 324
Membru din: 20 Oct 2006 19:57
Localitate: Hunedoara

dl.Dinu

Mesaj de dan-h » 05 Mar 2008 21:04

nu faceti chestii de-astea ...va operati si va faceti repede bine sa veniti macar in vizita pe la noi pe balta , ca avem nevoie de dv. , de un sfat , de o parere si de un prieten ....
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

Avatar utilizator
gusti
senior member
Mesaje: 485
Membru din: 17 Feb 2006 22:36
Localitate: Timisoara

Mesaj de gusti » 08 Mar 2008 20:23

sanatate multa sa aveti si sa va faceti bine repede.

Avatar utilizator
cosmin
junior member
Mesaje: 77
Membru din: 02 Iun 2007 17:56
Localitate: BAIA-MARE

Mesaj de cosmin » 09 Mar 2008 15:30

Se prinde si pe vremea aceasta urata.Cipri cu Nea Sanyi au prins de 11.300,13.00 si 7.00kg iar restul mai mici.Daca reusiti sa iesiti de pe balta pana se usuca pamantul sunteti TARI :D :D :D
Totul este din ..gume'' nu Cipri???

Avatar utilizator
dan-h
senior member
Mesaje: 324
Membru din: 20 Oct 2006 19:57
Localitate: Hunedoara

Mesaj de dan-h » 09 Mar 2008 19:05

Mai vrem , mai povestiti-ne cand a-ti fost la ce a-ti dat ????ca noi am stat in casa de frica ploii sa stim ce am pierdut ...sunteti tari ...i-l asteptam si pe Florin ca si el zicea ca merge :D
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 10 Mar 2008 11:50

@ dan-h

Stiu ca a fost cineva din Cluj in 29 dar nu stiu cine . Eu am ajuns tarziu pe la 7 seara , ei nu mai erau dar am auzit ca au prins . Vineri dupa masa vreau sa ma duc , daca veniti si voi tinem legatura si poate ne intalnim la iesirea din Oradea si va arat drumul.

markel
junior member
Mesaje: 67
Membru din: 26 Noi 2007 13:27
Localitate: Oradea

Mesaj de markel » 10 Mar 2008 15:04

Felicitari Cipri! si pt. capturi(nu oricine prinde Crap la inceput de martie), dar mai ales pt.pescuitul intr-o atmosfera in care era mai multa apa decat oxigen(mai bine pescuiai din lac) :lol:
Cosmin! au fost TARI :!:
Toata treaba-i din protap si rotile din fata :lol: :lol: ;-)

Scrie răspuns