LIVADA , BIHOR

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
rapy
veteran
Mesaje: 520
Membru din: 02 Iun 2008 16:54
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de rapy » 24 Aug 2010 19:29

................
Ultima oară modificat 28 Mai 2013 14:01 de către rapy, modificat 1 dată în total.
Cosmin Nistea
Xtreme Carp Team

Avatar utilizator
ochirosii
senior member
Mesaje: 493
Membru din: 28 Oct 2008 22:57
Localitate: pe site.pe balta.....

Mesaj de ochirosii » 25 Aug 2010 16:46

Felicitari Rapy pt fainele capturi ,un singur lucru nu inteleg :D ,tipa lumea aici pe topic ca n-ar avea balta peste :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: iar tu iti faci de cap :mrgreen: :mrgreen:

Avatar utilizator
rapy
veteran
Mesaje: 520
Membru din: 02 Iun 2008 16:54
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de rapy » 25 Aug 2010 17:44

ochirosii scrie:Felicitari Rapy pt fainele capturi ,un singur lucru nu inteleg :D ,tipa lumea aici pe topic ca n-ar avea balta peste :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: iar tu iti faci de cap :mrgreen: :mrgreen:
Razvane... pai daca am ramas singur pe balta... :shock: ii prind mereu pe aia care au mai ramas :D doar ca isi schimba greutatille de la un weekend la altul ca sa ne induca in eroare. :lol:
Cosmin Nistea
Xtreme Carp Team

Avatar utilizator
a.adrian
member
Mesaje: 146
Membru din: 10 Sep 2007 18:29
Localitate: oradea
Contact:

Mesaj de a.adrian » 25 Aug 2010 20:11

bravo nene ce-i al tau e pus de-o parte :D
adrian
_________
cand cineva te enerveaza ai nevoie de 42 de muschi sa te incrunti,da`ai nevoie doar de 4 sa intinzi mana si sa-i f...i una .

Avatar utilizator
dudi
member
Mesaje: 138
Membru din: 21 Dec 2002 16:09
Localitate: Cluj-Mures

Mesaj de dudi » 08 Sep 2010 14:35

Postez pozele unui prieten, care a reusit la inceputul lui septembrie, pe Livada, in 3 zile sa-si doboare recordul personal(14 kg) de cateva ori la rand, plus doua capturi de invidiat pt orice pescar: 19.3 si 19.9 kg.
Nadit cu pelete, porumb si boliesuri tari si solubile(combinatie intre Mister Red si Mister Dudi), iar pe carlig una sau doua bile de 20 mm, glazurate.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Avatar utilizator
DODO27
member
Mesaje: 260
Membru din: 12 Feb 2004 14:31
Localitate: Satu Mare
Contact:

Mesaj de DODO27 » 08 Sep 2010 16:57

pentru cine nu cunoaște „peisajul” ar tinde să creadă că fotografiile au fost efectuate pe „Livada de Galapagos”(vezi setările de pe display....luna ianuarie 2007!!!!)
în orice caz, frumoase capturi!
felicitări și..... la mai mare!
Pestele care lupta impotriva curentului, moare electrocutat!

C.L.A.
member
Mesaje: 138
Membru din: 17 Ian 2010 21:20
Localitate: oradea

Mesaj de C.L.A. » 11 Sep 2010 16:34

bv rapy....adik profesore :D
felicitari si tie sebi... :D
urmeaza sa marchezi mai des sa mai auzim de tine si altfel nu numai la pescuit :lol:

Avatar utilizator
tudor_crap
junior member
Mesaje: 70
Membru din: 26 Mai 2008 12:31
Localitate: Cluj-N. & pe balta la...
Contact:

Mesaj de tudor_crap » 12 Sep 2010 03:51

:o am fost si eu 3 zile anul asta prima data acum la sf de august....si numa 4 sariti de 10 + multi teni la 2-3 kg intrau la bile tari cate 2 de 20 chiar si la 30, iar astia mai rasariti au intrat de pe pat :mrgreen: la bilele Misteriosului Dudi ;-) si am reusit sa-l imbolnavesc pe un prieten care acum s-a apucat de pescuit si a trecut de la ciortani la ...15 kg direct :lol:
in 3 zile ...vre-o 5 kg de bile (20-24-30) umai tari fara solubile
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
field tester DudiBait
ImagineImagine

Avatar utilizator
Marciuc Vasile
junior member
Mesaje: 34
Membru din: 12 Iul 2009 21:39

Mesaj de Marciuc Vasile » 13 Sep 2010 15:26

Salutare celor interesati de Lacul Livada si monstruletii din apa.Vin dupa o partida de 5 zile 4-10 septembrie, defapt au fost 7 dar numai in primele 5 zile am avut intrari.Dupa cum v-am obisnuit postez doar capturile care sar de doua cifre. Nu vreau sa intru in polemici legate de densitatea pestilor, m-am convins ca balta are peste. Am sondat toata zona dintre limba si deversor cu un sonar profi care m-a facut sa spun ca balta are peste. Ok dar ce se intampla cu intrarile de alta data ?. Cine cunoaste balta poate sa se convinga, de anul trecut a aparut o specie de melc spiralat hrana naturala (o delicateta pentru crap) pana nu reusim sa ne apropiem ca aroma de aceasta hrana nu o sa avem intrarile de altadata. “Vorba multa saracia omului” Hai sa vedem daca am reusit sa pacalesc cativa monstruleti……pun cateva poze atat de pe standul meu cat si al vecinilor pe care-i salut si le multumesc pentru companie. Capturi intre 11 si 19 Kg.

http://www.laclivada.ro/forum/lacul-livada/news-2010

Avatar utilizator
ochirosii
senior member
Mesaje: 493
Membru din: 28 Oct 2008 22:57
Localitate: pe site.pe balta.....

Mesaj de ochirosii » 13 Sep 2010 17:49

Daca pescuiesti cu o bila cat mai naturala ,fara conservanti si alte alea de ajunge 1 kg de bile la 15 euro vei avea sigur rezultat ,dar trebuie sa nadesti si masiv cu bilele naturale ,nu 1 kg sau 2 ca nu vei face nimic ,de la 10 kg in sus ,mai ales la partide de 7 zile !! Cat despre capturi nu pot spune decat ca-s faine ,felicitari !!

Scrie răspuns