LIVADA , BIHOR

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
grasile
new member
Mesaje: 18
Membru din: 31 Iul 2008 20:20
Localitate: Baia Mare

Mesaj de grasile » 03 Mai 2013 18:38

radu73 scrie:Chiar nimeni nu merge pe Livada?
Proaspat intors din prima partida pe Livada de Bihor, impresie destul de proasta(conditii, acces, pret piperat,crapii mari peste 20 kg probabil numai in povesti, somotel, tractoare cu ierbicid pana la cotorul batului :) etc ). In alta ordine de idei, o partida de 48 h reusita cu multi grasunei pe saltea, prinsi intre fligorie si limba.

Avatar utilizator
Albert
senior member
Mesaje: 447
Membru din: 02 Mar 2005 15:53

Mesaj de Albert » 04 Mai 2013 12:08

tractoare cu ierbicid pana la cotorul batului
Ahaaa! Noul ingredient secret pentru a prinde monstrii din balta.Asteptam cu interes o noua gama de nadat bazata pe asta plus un film care sa sustina campania :lol:

Poti sa ne spui ce fel de ierbicid era ? :lol: :lol:

Avatar utilizator
Marciuc Vasile
junior member
Mesaje: 34
Membru din: 12 Iul 2009 21:39

Mesaj de Marciuc Vasile » 04 Mai 2013 19:29

in afara de glume.........mai stie cineva ceva serios de Livada ? o poza ceva concret ca se mai prind pesti care sa te motiveze sa vi mai de departe cum era pe vremuri cand se certa lumea de la locuri.

Sa fie peste ca-l scoatem noi si dintre somnii pitici :lol: si in HU sunt balti cu somn pitic dar au si peste mare.

Avatar utilizator
Marciuc Vasile
junior member
Mesaje: 34
Membru din: 12 Iul 2009 21:39

Mesaj de Marciuc Vasile » 04 Mai 2013 19:32

pentru un remember........cum era Livada odata http://www.laclivada.ro/forum/lacul-liv ... 009/page-4

Cata
member
Mesaje: 240
Membru din: 04 Apr 2007 20:34
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Cata » 04 Mai 2013 22:16

Salutare.
Da, ar fi fost de ajutor o relatare mai pe indelete daca tot ai postat :"impresie proasta dar partida reusita"... ce nada ?ce taxa ?
o tras la apa mica ?la mare ? ziceau ca o scos somnu pitic ....?
Matrix era sau este pe balta , daca are timp sa bage o povestioara ..ne-ar prinde bine :mrgreen: Defapt orice detaliu mic sau mare ne-ar prinde bine celo care au de gind sa faca o partida pe Livada..
Respecte!
Fir intins!

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 05 Mai 2013 18:46

Acum m-am intors de pe Livada, urmeaza pozele.
Ca si info: In 5 zile 250 kg de peste, 29 de bucati.
Razvan Grindean
- carp addicted-

Avatar utilizator
grasile
new member
Mesaje: 18
Membru din: 31 Iul 2008 20:20
Localitate: Baia Mare

Mesaj de grasile » 05 Mai 2013 20:52

Cata scrie:Salutare.
Da, ar fi fost de ajutor o relatare mai pe indelete daca tot ai postat :"impresie proasta dar partida reusita"... ce nada ?ce taxa ?
o tras la apa mica ?la mare ? ziceau ca o scos somnu pitic ....?
Matrix era sau este pe balta , daca are timp sa bage o povestioara ..ne-ar prinde bine :mrgreen: Defapt orice detaliu mic sau mare ne-ar prinde bine celo care au de gind sa faca o partida pe Livada..
Respecte!
Taxa este de 50 lei/zi, 2 lansete si a ATENTIE, minim 72 ore. Fiecare lanseta in plus se plateste cu 10 lei/zi, platiti la inceputul partidei. In rest, boilies squid(home made) cu popup (este namol foarte gros pe fund) si aruncat cat mai departe.Nu stiu ce sa spun despre somnul pitic, dar eu am prins cativa burdusiti de boilies.

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 06 Mai 2013 14:32

Ieri seara m-am intors de pe Livada. Am avut o partida superba cu capturi frumoase si multa activitate :)
Durata partidei a fost de 5 zile si am stat pe limba.
Dupa cum se reiese din poze lacul are si apa si peste, deci i sfatuiesc pe toti carcotasii sa faca bine sa mearga la pescuit inainte sa scoata povestile pe care m-am saturat sa le aud in fiecare an: "s-au vandut toti pestii, nu mai are rost sa mergi acolo"
Atat am avut de spus, restul se poate vedea in poze:

FIRE INTINSE.


Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Total 258,5 kg. Durata partidei 5 zile (1-5 mai)
Are sau nu balta peste??? Haideti carcotasii sa va aud...
Razvan Grindean
- carp addicted-

Cata
member
Mesaje: 240
Membru din: 04 Apr 2007 20:34
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Cata » 06 Mai 2013 22:35

Salutare.
Razvan la apa mica sau mare o mers mai bine? Dupa poze ...se pare ca ai dat de pe"limba" spre cabana din fata ei,nu ?? Montura cu plumb in-line sau helicopter??? Mai mare de 15 o prins cineva anu asta, stii sau poate ai vazut?? Daca esti amabil...
Mersi
Respecte.
P.S Faina partida!
Fir intins!

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 07 Mai 2013 08:45

A mers si pe apa mica si pe apa mare. A fost cand au tras 3 unu dupa altul.
Am pescuit cu inline si helicopter destul de larg sa acopar o zona mai mare, in directia casutelor.
Din cate imi ziceau paznicii anul asta inca nu s-a prins mai mare de 12 kg, deci am cam facut un record :))) Dar este vreme...sa se prinda si mai mari, sunt convins.
Razvan Grindean
- carp addicted-

Scrie răspuns