LIVADA , BIHOR

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
popica
junior member
Mesaje: 84
Membru din: 08 Ian 2008 14:23
Localitate: oradea

Mesaj de popica » 27 Dec 2010 16:17

dan-h scrie:Craciun fericit si un an nou mai bun cu sanatate si impliniri va doresc si eu tuturor celor care iubiti aceasta frumoasa balta , lui Dinu si paznicilor si crapilor bineinteles !!!
....si daca stie cineva daca se modifica ceva la regulament sau taxe pe 2011!

Sarbatori Fericite!!!
Ultima oară modificat 01 Feb 2011 17:29 de către popica, modificat 1 dată în total.

Cata
member
Mesaje: 240
Membru din: 04 Apr 2007 20:34
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Cata » 21 Ian 2011 23:28

Salutare.
Ceva populari(necesare) ?schimbari la regulament ,nici pe pagina lor nu mentioneaza nimic.... :roll:
Fir intins!

dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 26 Ian 2011 17:23

in scurt timp va voi informa cu eventualele schimbari de regulament,dar in principiu pot sa va spun ca nu vor fi in ceea ce priveste pescuitul C&R.
Populari se vor face exact ca in anii precedenti,amur,crap,sanger de vara a doua si ceva crapi mari in functie de oferta si pret.
Pot doar sa va mai anunt ca am incheiat un contract de concesionare pe 10 ani pt. acumularea Taut(jud. Arad) de 300 ha,unde intentionez sa dezvolt un proiect cu fonduri europene si unde bineinteles nu voi uita de pescuitul C&R.
Alte detalii in curand pe un nou topic.
Multumim de urari si un an nou mai bun si plin de realizari va doresc tuturor celor care iubiti lacul Livada de Bihor.

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 26 Ian 2011 17:45

Ai inviat Dinu ? :lol: Asta cu lacul Tauti m-a pus pe ganduri !
Powered by two rods

Avatar utilizator
manu
member
Mesaje: 197
Membru din: 18 Feb 2008 20:36
Localitate: arad

Mesaj de manu » 26 Ian 2011 21:49

@dinu profesoru
parca ai mai incercat ceva si anul trecut cu tautzul si nu prea o iesit...cu ce peste o sa se populeze lacul ? :-?

dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 27 Ian 2011 13:21

Eu de obicei cand incerc ceva i-mi iese...oricum au fost destui cei care ar fi vrut ca lacul Taut sa ramana bataia de joc a braconierilor si hotilor.
Afirmatia mea se bazeaza pe faptul ca saptamana aceasta am obtinut licenta de acvacultura pt. acumularea Taut,iar detaliile despre conditiile de pescuit recreativ sportiv le vom comunica in presa din Arad in cel mai scurt timp(probabil pana la sfarsitul saptamanii viitoare),dupa ce ma voi consulta cu asociatiile de pescari din Arad.
Eu personal sunt adeptul imbinarii utilului cu placutul(pescuit sportiv si productie)in masura in care se poate,dar la fel de bine pot sa aleg doar productia si de fapt asta este ideea de baza a investitiei cu cofinantare europeana(cresterea intensiva in viviere flotabile a salaului,sturionilor si crapului).
Popularile care se vor face in exteriorul vivierelor vor fi direct proportionale cu protocoalele incheiate cu asociatiile de pescari,speciile de pesti ar fi crap,stiuca, somn,caras,cteno,salau si sanger.

dariusiacob
member
Mesaje: 206
Membru din: 26 Ian 2009 21:35
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de dariusiacob » 27 Ian 2011 14:41

Auzisem ceva despre noul proiect,dar nu si despre locatie :evil: Speram sa fie mai aproape de Cj.-oricum va urez succes, stiu ca nu o sa fie usor :!: cum nu e la noi sa faci un lucru bun :mrgreen:

Avatar utilizator
manu
member
Mesaje: 197
Membru din: 18 Feb 2008 20:36
Localitate: arad

Mesaj de manu » 27 Ian 2011 15:03

vad ca esti foarte increzator(asta-i bine),tare curios is sa vad ce va iesii pana la urma.banuiesc ca o sa fie ceva taxa in plus la permis,si anul trecut au cerut 50 de lei,dar nu prea s-a omorat nimeni sa o plateasca(pe buna dreptate,deoarece era nejustificata)
ce sa zic...Doamne ajuta sa reusesti sa faci ceva,dar vorba unui bihorean de-al tau(Emeric Ienei)nu ne facem iluzii,ca sa nu avem deziluzii :-)
P.S. -platica nu intra in proiectul de popularii,ar fi pacat....

dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 27 Ian 2011 22:40

@manu
ba da va fi si platica.

dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 27 Ian 2011 22:48

@Gabi
pai de aia eram ca mort,ca era sa ma omoare birocratia si reavointa unora,dar se pare ca am rezistat...
Pe de alta parte sper ca in doi trei ani sa pot face o treaba buna acolo,dar am nevoie de oameni buni care sa puna umarul...

Scrie răspuns