iernut

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 07 Aug 2008 09:33

Rugam ca discutziile sa ramana amicale, si sa nu va aprindeti prea tare.... Domnu' boris 21, mare grija, ca ati mai fost avertizat....

Fir intins!
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
alex_mures
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 23 Ian 2008 20:35
Localitate: TG-MURES
Contact:

Mesaj de alex_mures » 07 Aug 2008 11:53

boris
parerea mea daca ai investi un pic in scule de pescuit cine stie poate ai mai prinde si cate un exemplar mai frumos,dar mai bine nu pt. ca parerea mea ar ajunge in cratita

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 07 Aug 2008 11:55

boris21 scrie:nu va duceti la iernut pt ca e mort lacul
aha,o noua lozinca :mrgreen: ,nu va duceti ca ma duc eu sa prind ,spre marea bucurie a pescarilor se prinde in continuare din ceea ce citesc pe forumuri :mrgreen:

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 07 Aug 2008 13:58

Razvane, nu oricine prinde peste...... Asta e clar!! ;-) Asta in caz ca n-a prins nimic omu'...

Se poate insa ca varianta ta sa fie cea viabila !! :lol:
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
boris21
member
Mesaje: 260
Membru din: 19 Iul 2008 09:33
Localitate: kirchdorf am inn Germania

Mesaj de boris21 » 08 Aug 2008 07:03

alex_mures scrie:boris
parerea mea daca ai investi un pic in scule de pescuit cine stie poate ai mai prinde si cate un exemplar mai frumos,dar mai bine nu pt. ca parerea mea ar ajunge in cratita
u crezi ca ma duc 40 km la pescuit cu bat de alun?am incercat zeci de variante toata ziua si nu a miscat nimic.Atunci unde e problema? Apropo,r trebui sa iti arat un filmuleti cu capturi eliberate de mine si atunci poate nu ai avea ce ssa mai vorbesti Si sa sti ca imi place pestele la gratar asa ca nu imi trebuie cratita :evil:
il prinzi dar scapa

Avatar utilizator
alex_mures
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 23 Ian 2008 20:35
Localitate: TG-MURES
Contact:

Mesaj de alex_mures » 08 Aug 2008 09:08

bravo tie daca esti pescar C&R
de unde pot downloada filmuletul despre eliberari :D

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 08 Aug 2008 09:38

boris21 scrie:
alex_mures scrie:boris
parerea mea daca ai investi un pic in scule de pescuit cine stie poate ai mai prinde si cate un exemplar mai frumos,dar mai bine nu pt. ca parerea mea ar ajunge in cratita
u crezi ca ma duc 40 km la pescuit cu bat de alun?am incercat zeci de variante toata ziua si nu a miscat nimic.Atunci unde e problema?
@boris

problema e ca in anumite perioade pestele nu vrea sa puna gura nici mort orice ai incerca si ai face daca nu vrea ,nu vrea punct.Nu esti singurul care face zeci de km sa prinda un peste si nu prinde ,personal am stat si 7 zile pe balta si am prins doar un crap si tot vara era,35 de grade ,apa avea 1m adancime si temp 24 de grade ,deci nu mereu poti prinde peste

Avatar utilizator
boris21
member
Mesaje: 260
Membru din: 19 Iul 2008 09:33
Localitate: kirchdorf am inn Germania

Mesaj de boris21 » 08 Aug 2008 10:27

Razvan.D scrie:
boris21 scrie:
alex_mures scrie:boris
parerea mea daca ai investi un pic in scule de pescuit cine stie poate ai mai prinde si cate un exemplar mai frumos,dar mai bine nu pt. ca parerea mea ar ajunge in cratita
u crezi ca ma duc 40 km la pescuit cu bat de alun?am incercat zeci de variante toata ziua si nu a miscat nimic.Atunci unde e problema?
@boris

problema e ca in anumite perioade pestele nu vrea sa puna gura nici mort orice ai incerca si ai face daca nu vrea ,nu vrea punct.Nu esti singurul care face zeci de km sa prinda un peste si nu prinde ,personal am stat si 7 zile pe balta si am prins doar un crap si tot vara era,35 de grade ,apa avea 1m adancime si temp 24 de grade ,deci nu mereu poti prinde peste
anul trecut la aceasi temperatura sau pote mai mult am avut in 6 ore un crap la 6.200si unul la 3.300 Cred ca problema e alta,dar in fine prea multi pesti morti pe lac
il prinzi dar scapa

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 09 Aug 2008 12:46

S-a prins in mai putin de 24 de ore , 3 exemplare ten de peste 10 kg.
Cunosc persoana , nu minte dar nici nu-l elibereaza , nici nu vrea gratuitati.
Este peste deci , chestia e sa stii sa-l prinzi , pacat de unii pescari foarte buni
care nici nu vreau sa auda de C&R , iar in ritmul asta peste 5 ani nu vom mai prinde decat carasi .
Sper sa citeasca ce am scris si sa incerce sa inteleaga macar .
Fire intinse tuturor !

Avatar utilizator
laurkro
senior member
Mesaje: 403
Membru din: 25 Aug 2007 23:04
Localitate: medias
Contact:

Mesaj de laurkro » 13 Aug 2008 11:04

Am prins in ultima partida de 48 de ore, care continua si acum (am luat o scurta pauza) o oglinda de 6,5 kg si un romanesc de 2,5 kg. In timpul zilei nu prea mananca din cauza caldurii. Langa mine s-a mai luat un cteno de 11,5 kg.

Scrie răspuns