Stolnici

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
2door
senior member
Mesaje: 495
Membru din: 05 Feb 2009 11:14
Localitate: dragasani

Mesaj de 2door » 05 Feb 2009 11:26

mai baieti,
eu cred ca voi nu ati nimerit bine lacul stolnici:
1.in privinta locurilor de pescuit totul se rezolva printr-un simplu telefon dat domnului stefan pentru rezervare.
2.o nada potrivita si aruncata acolo unde si cand trebuie rezolva si problema capturilor.
3.cat despre aspectul lacului ,nu cred ca sunt multe lacuri intretinute si ingrijite ca acesta.
eu nu am plecat niciodata de acolo fara peste(in 2008 in afara de dunare nu m-am dus in alt loc).intrebati paznici de baiatul cu seatul rosu care da la standul 28 sa vedeti ce va spune.
totusi trebe sa recunoastem ca daca nu prindem peste asta nu inseamna ca el nu-i acolo sau ca e hranit din abundenta.e bine stiut ce pestele se shmechereste cu timpul si e din ce in ce mai greu de prins;treaba e sa tinem pasul cu el.o sa pun si ceva poze in galerie pentru a va covinge.

2door
senior member
Mesaje: 495
Membru din: 05 Feb 2009 11:14
Localitate: dragasani

Mesaj de 2door » 05 Feb 2009 11:27

mai baieti,
eu cred ca voi nu ati nimerit bine lacul stolnici:
1.in privinta locurilor de pescuit totul se rezolva printr-un simplu telefon dat domnului stefan pentru rezervare.
2.o nada potrivita si aruncata acolo unde si cand trebuie rezolva si problema capturilor.
3.cat despre aspectul lacului ,nu cred ca sunt multe lacuri intretinute si ingrijite ca acesta.
eu nu am plecat niciodata de acolo fara peste(in 2008 in afara de dunare nu m-am dus in alt loc).intrebati paznici de baiatul cu seatul rosu care da la standul 28 sa vedeti ce va spune.
totusi trebe sa recunoastem ca daca nu prindem peste asta nu inseamna ca el nu-i acolo sau ca e hranit din abundenta.e bine stiut ce pestele se shmechereste cu timpul si e din ce in ce mai greu de prins;treaba e sa tinem pasul cu el.o sa pun si ceva poze in galerie pentru a va covinge.

2door
senior member
Mesaje: 495
Membru din: 05 Feb 2009 11:14
Localitate: dragasani

Mesaj de 2door » 05 Feb 2009 11:28

mai baieti,
eu cred ca voi nu ati nimerit bine lacul stolnici:
1.in privinta locurilor de pescuit totul se rezolva printr-un simplu telefon dat domnului stefan pentru rezervare.
2.o nada potrivita si aruncata acolo unde si cand trebuie rezolva si problema capturilor.
3.cat despre aspectul lacului ,nu cred ca sunt multe lacuri intretinute si ingrijite ca acesta.
eu nu am plecat niciodata de acolo fara peste(in 2008 in afara de dunare nu m-am dus in alt loc).intrebati paznici de baiatul cu seatul rosu care da la standul 28 sa vedeti ce va spune.
totusi trebe sa recunoastem ca daca nu prindem peste asta nu inseamna ca el nu-i acolo sau ca e hranit din abundenta.e bine stiut ce pestele se shmechereste cu timpul si e din ce in ce mai greu de prins;treaba e sa tinem pasul cu el.o sa pun si ceva poze in galerie pentru a va covinge.

Pestisorul
new member
Mesaje: 20
Membru din: 03 Feb 2009 13:03
Localitate: Pitesti

Mesaj de Pestisorul » 05 Feb 2009 21:36

2door scrie:mai baieti,
eu cred ca voi nu ati nimerit bine lacul stolnici:
1.in privinta locurilor de pescuit totul se rezolva printr-un simplu telefon dat domnului stefan pentru rezervare.
2.o nada potrivita si aruncata acolo unde si cand trebuie rezolva si problema capturilor.
3.cat despre aspectul lacului ,nu cred ca sunt multe lacuri intretinute si ingrijite ca acesta.
eu nu am plecat niciodata de acolo fara peste(in 2008 in afara de dunare nu m-am dus in alt loc).intrebati paznici de baiatul cu seatul rosu care da la standul 28 sa vedeti ce va spune.
totusi trebe sa recunoastem ca daca nu prindem peste asta nu inseamna ca el nu-i acolo sau ca e hranit din abundenta.e bine stiut ce pestele se shmechereste cu timpul si e din ce in ce mai greu de prins;treaba e sa tinem pasul cu el.o sa pun si ceva poze in galerie pentru a va covinge.
hai hai... :lol: Am nimerit eu prea bine lacul. E ok, problema e ca e ca-n irak acolo cand se strang bombistii langa tine. Iar daca tu te lauzi ca ai prins mult peste , spune-mi ... in cate sedinte ai prins si eliberat peste 6 capturi la 5-7 kg pe partida de 24 ore . Sper ca nu pescuiesti la bomba :mrgreen:

2door
senior member
Mesaje: 495
Membru din: 05 Feb 2009 11:14
Localitate: dragasani

Mesaj de 2door » 06 Feb 2009 09:32

nu domunul meu,evident ca nu pescuiesc la bomba.pescuiesc cu un singur garlig indiferent de siuatie.
cat despre crapii de 5-7 kg prinsi in 24 de ore nu ma pot lauda cu prea multi.daca vorbim de cei de 1-3 kg prinsi la match cu 0.16-0.20 te asigur ca in afara de vara cand dl. stefan ne-a permis(mai mult ne-a rugat) sa luam pestele acasa din cauza ca se sufoca,am eliberat destui.
nu ma dau mare ecologist pt. ca am trecut si eu,ca fiecare dintre noi,prin perioada cand ma mandream cu kilele de peste din traista.intre timp m-am mai luminat si mi-am dat seama ca 7-8 ciortani sunt arhisuficienti pt. o saramura.
cat despre bombisti am o tactica putin cam riscanta,dar care uneori da roade:ii iau peste picior pe unde ii prind si incerc sa-i fac sa realizeze ca se poate prinde peste frumos si fara un milion de carlige ingropate in trei kile de mamaliga.


P.S.departe de mine gandul de a fi ironic si sarcastic fata de cineva de pe acest forum.scuze daca asa a sunat mesajul.

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 06 Feb 2009 09:38

2door scrie:e bine stiut ce pestele se shmechereste cu timpul si e din ce in ce mai greu de prins.
Foarte tare asta. Si eu care credeam ca e exact invers, ca pescarul se smechereste cu timpul.....si prinde pestele mai usor :-?

Avatar utilizator
mihai_lavazza
veteran
Mesaje: 925
Membru din: 03 Mar 2008 19:29
Localitate: Pitesti

Mesaj de mihai_lavazza » 07 Feb 2009 23:40

danicristi_79 scrie:
Foarte tare asta. Si eu care credeam ca e exact invers, ca pescarul se smechereste cu timpul.....si prinde pestele mai usor :-?
:roll: "SHIT La naiba" :mrgreen:

Avatar utilizator
mihai_lavazza
veteran
Mesaje: 925
Membru din: 03 Mar 2008 19:29
Localitate: Pitesti

Mesaj de mihai_lavazza » 07 Feb 2009 23:52

@2door

Asa cum probabil se stie, s-a imputinat considerabil cantitatea de ciortan 1-3 kg acolo. Daca cititi atent topicul de la inceput, va dati seama de mai multe lucruri despre cum se prindea peste acolo si cum se prinde mai nou, adica pana in toamna. Si eu si Madalin (baiatul cu seatul rosu) scoteam si evident...eliberam cativa baboi de la 4 pana pe la 7kg intr-o noapte, insa nu mai e ce-a fost. Pana sa schimbam noi ceva la noi, am vazut ca n-are rost, caci nimeni nu mai prindea nimic peste 4kg sau numai cine statea cate 72 de ore dupa ei. Ciortan binemersi...nu ma duceam acolo sa prind ciortan, si oricum dupa 20-30 de ciortanei la 500 - 1500g la match sau pluta fixa ma enervam si preferam sa stau dupa capturi. Si culmea... intrau la bile ready de "n-aveau aer". Asteptam primavara si acolo sa vedem ...MAI TRAGE PESTELE MARE CA ANUL TRECUT? :evil: MAI ESTE? :evil:

2door
senior member
Mesaje: 495
Membru din: 05 Feb 2009 11:14
Localitate: dragasani

Mesaj de 2door » 13 Feb 2009 10:02

eu n-am vazut pana acu balta secata cu undita,fie ea si bomba.
hai ca mai avem un pic de asteptat si o sa ne convingem.imi pun mari sperante in lacul asta.

Avatar utilizator
mihai_lavazza
veteran
Mesaje: 925
Membru din: 03 Mar 2008 19:29
Localitate: Pitesti

Mesaj de mihai_lavazza » 13 Feb 2009 11:40

2door scrie:eu n-am vazut pana acu balta secata cu undita,fie ea si bomba.
hai ca mai avem un pic de asteptat si o sa ne convingem.imi pun mari sperante in lacul asta.
Sa dea Cel de sus :-)

Scrie răspuns