Stolnici

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
syyle
junior member
Mesaje: 80
Membru din: 09 Ian 2008 22:16

Mesaj de syyle » 14 Mai 2008 13:17

SE MAI AUDE CEVA DE VREUN CONCURS LA STOLNICI????

Avatar utilizator
mihai_lavazza
veteran
Mesaje: 925
Membru din: 03 Mar 2008 19:29
Localitate: Pitesti

Mesaj de mihai_lavazza » 20 Mai 2008 16:10

Personal nu am mai auzit ceva de vreun concurs dar, de fiecare data cand ma duc e concurs intre mine si mine...din ce in ce mai mari baboii...ma surprind pe saptamana ce trece anumite partide. Ultima a fost de sambata 17 mai pana duminica seara impreuna cu un prieten si am prins circa 5 baboi de peste 5kg, unul de 6,5 kg si cativa de 2 si 3 kg(vorbesc strict de boilies), si culmea...la maxim 40 m de mal :-) . Senzatie!

syyle
junior member
Mesaje: 80
Membru din: 09 Ian 2008 22:16

Mesaj de syyle » 22 Mai 2008 16:18

EU LA-M INCERCAT LA STOLNICI CU APROAPE TOATE BOILESURILE POSIBILE SI NADA VREO 3 ZILE SI ...NIMIC.AM PRINS VREO 3-4 LA SQUOID & OCTOPUS DAR DE MAXIM 1 KG.CE BOILES AI FOLOSIT K AM TURBAT MA INTORC TOT LA VECHEA MOMEALA(MAMALIGA SI BOABE)

Avatar utilizator
mihai_lavazza
veteran
Mesaje: 925
Membru din: 03 Mar 2008 19:29
Localitate: Pitesti

Mesaj de mihai_lavazza » 23 Mai 2008 11:14

Syle...mai e si dupa noroc de loc bun, dar in principiu...nadit cu racheta la 60-70 m sau cat te tine spodu' cu 3-4 kg boabe preparate cu aroma squid&octopus, zahar si aditiv, si bile solubile s&o, chiar si cateva tari bagate in galeata, apoi in saculetul solubil pelete CSL (de la SBS mi se par cele mai "smechere") cu boabe din cele cu care ai nadit dar lasate la zvantat, si cu cateva bile solubile taiate in 2) . Pe rig Squid&Octopus negre(tari ready made, daca se poate (dynamite) tinute in dip S&O 1-2 zile, si la una din lansete poti pune chiar 2 bile, ba chiar si S&O solubile pe rig dar ai grija ca in circa 3 ore se dizolva. Ce sa zic ...cand vezi dubita mea alba cu Lavazza stickerita...vino sa ciocnim o bere pe balta :-)
Daca moderatorii se supara...pot muta topicul la nade...dar a fost o paranteza legata de cum mi-a mers mie la Stolnici..nu e litera de lege :-) Fir intins...si Syle..daca te tine, sapt viitoare ma bag la un Peris...o sa rezerv 2 locuri...anunta-ma daca il rezerv si pe-al 3-lea pt tine :)

syyle
junior member
Mesaje: 80
Membru din: 09 Ian 2008 22:16

Mesaj de syyle » 23 Mai 2008 18:50

nu pot pentru ca mi-am donat toate lansetele urmand sa-mi cumpar ceva mult mai performant pentru competitii dar in 2-3 sapt o sa-mi refac arsenalul si o sa incep sa cutreier iar tzara dupa "balsoiu"ala mare:) .multumesc pentru invitatie,poate pe viitor

Avatar utilizator
mihai_lavazza
veteran
Mesaje: 925
Membru din: 03 Mar 2008 19:29
Localitate: Pitesti

Mesaj de mihai_lavazza » 23 Mai 2008 19:10

Sper sa faci o alegere buna...nu cum am patit eu...m-am calicit la bani si apoi am regretat... daca vrei un pont bun cauta-ma prv pe mess (lavazza_espresso e id). A...si apropo..daca-ti arde buza...miine ma duc la stolnici pana duminica seara singur si pot sa-ti dau echipamentul meu de 4 lansete si dau eu cu al unui prieten. Anunta-ma pe mess repede daca te bagi ca sa stiu sa rezerv 2 locuri apropiate :-)

syyle
junior member
Mesaje: 80
Membru din: 09 Ian 2008 22:16

Mesaj de syyle » 26 Mai 2008 08:44

mihai ,a fost productiv weed-end-ul asta la stolnici???da-ne detalii

syyle
junior member
Mesaje: 80
Membru din: 09 Ian 2008 22:16

Mesaj de syyle » 26 Mai 2008 18:17

mihai ai echipa pentru sarulesti in iulie????noi suntem 2 si mai avem nevoie de unu.astept raspuns

Avatar utilizator
mihai_lavazza
veteran
Mesaje: 925
Membru din: 03 Mar 2008 19:29
Localitate: Pitesti

Mesaj de mihai_lavazza » 26 Mai 2008 19:43

Nu am mai fost in weekend la stolnici. Ma duc miine(marti dupa masa) pana miercuri seara). E mai lejera balta, fara harmalaie...asta fiindca imi permite si serviciul desigur. Cat despre Sarulesti...nu ma pot pronunta acum...tre sa-mi consult agenda pt iulie...s-ar putea sa "pescuiesc" prin antalia 2 saptamani in iulie...cel mai tarziu pot sa-ti raspund pe 8 iunie daca nu e prea tarziu.

syyle
junior member
Mesaje: 80
Membru din: 09 Ian 2008 22:16

Mesaj de syyle » 26 Mai 2008 22:09

nu e prea tarziu.astept raspunsu tau

Scrie răspuns