Stolnici

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mihai_lavazza
veteran
Mesaje: 925
Membru din: 03 Mar 2008 19:29
Localitate: Pitesti

Stolnici

Mesaj de mihai_lavazza » 12 Mar 2008 18:54

Salutare dragi pescari de crap. Sunt nou pe forum si as avea o intrebare, inainte de a putea fi si eu de folos cu informatii...alea alea : A fost careva la Stolnici zilele astea? Se prinde ceva?

syyle
junior member
Mesaje: 80
Membru din: 09 Ian 2008 22:16

Mesaj de syyle » 12 Mar 2008 20:12

daaa...se prinde o experienta nemaipomenita.peste...din parti k l-au plasuit de nu mai e nici soretza.am fost de 2 ori si NIMIC.NIMIC.ne-a dat momeala anu trecut cand se prindea :-(

Avatar utilizator
mihai_lavazza
veteran
Mesaje: 925
Membru din: 03 Mar 2008 19:29
Localitate: Pitesti

Mesaj de mihai_lavazza » 13 Mar 2008 12:23

nasoale momente....sa speram ca din aprilie isi revine situatia...din cate stiu de la ultima mica partida de pe sfarsit de feb 08 in care am pierdut o montura in plasele lor ca m-am lasat cam tare pe lanseta, scoteau doar fitofag. Asteptam sezonul...hai cu crapu'

syyle
junior member
Mesaje: 80
Membru din: 09 Ian 2008 22:16

Mesaj de syyle » 13 Mar 2008 14:54

azi 13 martie am plecat de la stolnici cu 4 bibanei si 2 carasi 'CE SE INTAMPLA DOCTORE" sa fie de la vreme sau de la setcile care erau intinse peste tot cica"setci speciale de fitofag" si la plecare vreo 2 soferi se uitau urat la acul indicator de benzina ,de masina sta in curtea patronilor si paznicul era "flori de mar"sinur,singurel.pai sa te mai duci???S i o veste buna la sfrasit te intreaba "vrei sa cumperi fitofag la 60 mii kg"?PAI SA NU-TI BAGI LANSETA IN EL DE LAC .AVETI GRIJA PESCARI

Avatar utilizator
mihai_lavazza
veteran
Mesaje: 925
Membru din: 03 Mar 2008 19:29
Localitate: Pitesti

Mesaj de mihai_lavazza » 13 Mar 2008 19:01

Ce pot spune... peste este la stolnici...chiar daca e acoperit de apa. Nu e sezonul crapului si asta o stim cu totii. Ma lasa insa rece cu plasele alea si sper sa fi scos numai fitofag....si deloc crap sau foarte putin. Oricum balta este supra incarcata de peste si trebuia eliminat din el sa se poata dezvolta in conditii bune.

Avatar utilizator
boje
member
Mesaje: 138
Membru din: 17 Mai 2005 08:32
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de boje » 14 Mar 2008 09:17

Mihai, ai locuit cumva in gavana 2, in d14?
Traiasca mama pestilor!

Avatar utilizator
mihai_lavazza
veteran
Mesaje: 925
Membru din: 03 Mar 2008 19:29
Localitate: Pitesti

Mesaj de mihai_lavazza » 14 Mar 2008 21:43

nu

Avatar utilizator
mihai_lavazza
veteran
Mesaje: 925
Membru din: 03 Mar 2008 19:29
Localitate: Pitesti

Mesaj de mihai_lavazza » 16 Mar 2008 21:36

Salutare pescari...Azi 16.03.2008 am fost la Stolnici. Tin sa va spun in cazul in care n-ati incercat pana acum, ca nu se prinde decat o bucata frumoasa de natura. Pestele mai are de asteptat, ca peste tot. Numai ciortanei de 4 la kil...si aia rari.

Doru Ionica
member
Mesaje: 214
Membru din: 17 Mar 2005 04:03
Localitate: CRAIOVA

Mesaj de Doru Ionica » 17 Mar 2008 09:39

Am fost la Stolnici. Drum de acces f bun. Balta este super. Golfuri,insule.vegetatie,structuri...tot ce trebuie.Am plantat si cateva monturi,dar...nimic .Vant puternic,noaptea ne-a inghetat apa in sticle.DAR...vineri noaptea o echipa de la Bucuresti (nu-i cunosc ) au prins un frumos exemplar de aprox 10 k.Au facut si poze si-i rog sa le posteze.Bravo !

ovidiu
new member
Mesaje: 19
Membru din: 12 Mar 2003 15:56
Localitate: Pitesti

Mesaj de ovidiu » 17 Mar 2008 10:22

Am fost si eu ieri 16.03, la Stolnici, o iesire excelenta dupa o saptamana de praf in Bucuresti. Lacul e cum l-am vazut si pana acum , civilizat , curat..pacat ca unii pescari raman cu obiceiurile de mahala, la ora 7 dimineata un grup alaturat avea manelele la maxim din masina (multumim personalului de la lac, care i-a linistit imediat).
Capturi mai rare, si micute, dar avand in vedere ca suntem in martie e normal ; cativa ciortanei si un cten pe care i-am eliberat. La pluta, multe rosioare si babusti, care au luat si ele drumul inapoi in balta.
Ramane lacul meu preferat, mult peste alte lacuri cu pretentii de mari balti, dar care nu ofera nimic in comparatie cu Stolnici.

Scrie răspuns