Balti bune in Dobrogea, 2008 - Taxe

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
ANTON ADRIAN
member
Mesaje: 150
Membru din: 05 Mar 2008 18:12
Localitate: constanta

Mesaj de ANTON ADRIAN » 04 Apr 2008 19:48

Fi sigur ca nu mai sunt taxele alea tata
sau schimbat sa sti

Avatar utilizator
remus_cta
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 02 Feb 2008 20:24
Localitate: constanta

Mesaj de remus_cta » 04 Apr 2008 23:24

anton stiu si eu ca sau schimbat dar iam dat niste preturi orientative.siuthghiol 1 mil taxa,canalul rompetrol din aprilie 1 mil taxa,pana in aprilie 300 de mi,zarguzon 1 mil taxa.pana atunci eu ma duc maine la conacu la un pescuit la salau vreo 7-8 ore.si saptamana viitoare vreau sa ma duc pe la rompetrol da oricum anton te rog sa completezi lista de preturi cu preturile actuale,cele pe care le sti tu.multumesc

Bughy
new member
Mesaje: 13
Membru din: 09 Mar 2008 19:04

Mesaj de Bughy » 05 Apr 2008 15:16

mersi de raspuns. o sa incerc si la sibioara

Avatar utilizator
ANTON ADRIAN
member
Mesaje: 150
Membru din: 05 Mar 2008 18:12
Localitate: constanta

Mesaj de ANTON ADRIAN » 14 Apr 2008 19:54

remuse sa sti ca la zarguzon stiam si eu de 50 in balta mare si in cea mica de 25.dar cand am vrut sa merg si eu mia cerut tata 150 in balta mica si in cea mare 100.ce sa mai fac atunci?
miam luat betele si am plecat pe canalasul ala ca era mai iesftin .moca si erau o groaza de lume si se prindea carasel mic si oblet.
imi pare rau daca teai suparat pe mine atunci cu taxele dar astea sunt si pe saitul celalalt cred epescuit daca nu ma insel.nu?
zicetimi si mie o balta care sa te duci cu drag si sa prinzi,sa te distrezi ,chiar daca nu e mare pestele doar sa vad si eu pluta ca se misca
eu normal nu prea pescuiesc la balti mai mult in dunare si in delta .
VA UREZ TUTUROR PESCARILOR ,,FIR INTINS,,

Avatar utilizator
remus_cta
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 02 Feb 2008 20:24
Localitate: constanta

Mesaj de remus_cta » 14 Apr 2008 20:02

anton cum sa ma supar ce naiba,vrei distractie la pret mediu tibrinu sau sibioara.

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 23 Apr 2008 14:46

Bolanu Marius scrie:salut,
Imi poate spune cineva unde gasesc pe raza judetului Constanta sau tulcea o balta faina cu crap si nu numai si daca exista asa ceva si cu cazare
va multumesc anticipat
Poti citi si pune intrebari in cadrul acestui topic ! Fir intins !
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

gazutzu
new member
Mesaje: 4
Membru din: 05 Mai 2008 12:10

Mesaj de gazutzu » 05 Mai 2008 12:31

Hai noroc,
Postez si eu experienta din weekend, poate cineva gaseste folositor.
Deci, am incercat la Don Expert: se confirma, taxa este de 30 de euro la cursul zilei pe zi, de persoana - pescar. :shock: Alte tarife ce-am retinut: 10 euro/ora pescuit, 10euro/zi insotitor, 50euro/zi familie (= mama, tata + 2 copii, daca aveti mai multi ghinion! :lol: ) Sincer mi se pare exagerat, adica inteleg ca vrea omu civilizatie, liniste, etc, si motiveaza ca toate astea le gasesti la el, dar... In fine, fiecare cum crede, eu unul nu mai merg acolo...
Am vrut la Corbu, 1 inchis, 2 de pe dig, iar pauza.
Zic hai sa vedem la Tasaul. Scrie mare acolo, si au venit si paznicii, pescuitul interzis pe 2008. Si la fel va fi si pe 2009 ziceau ei. Am dat in canal, nimic demn de mentionat.
Zarguzon am inteles ca si acolo au sarit preturile in aer. Nu stiu la Mangalia care e treaba, dar e departe si n-am riscat.
A mai fost cineva pe undeva recent care poate sa ne zica o balta decenta, sa si prinzi ceva, si pana in 50 roni acolo? Pe Siutghiol partea dinspre Palazu - Ovidiu se poate face ceva? Stiti vreun loc mai accesibil si pt o masina mai joasa?
Fir intins!

Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa » 06 Mai 2008 20:57

gazutzu scrie:...A mai fost cineva pe undeva recent care poate sa ne zica o balta decenta, sa si prinzi ceva, si pana in 50 roni acolo?
Da. Livada de Bihor (Oradea). Fara misto, o balta excelenta, cu peste mare, cu taxe... 50 ron C&R... Regatenii mai au de invatat...
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

kutuka
new member
Mesaje: 3
Membru din: 30 Apr 2008 18:32
Localitate: Mangalia
Contact:

Conacu

Mesaj de kutuka » 07 Mai 2008 09:17

am fost ieri in vizita la balta la Conacu... planuiesc sa merg joi acolo sa vedem care e treaba. Taxa nu e 25 Ron e 30 Ron

Scrie răspuns