Balti in apropiere de Suceava 2008 ?

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
lucian76
member
Mesaje: 244
Membru din: 24 Mar 2008 10:34
Localitate: suceava

Balti in apropiere de Suceava 2008 ?

Mesaj de lucian76 » 03 Apr 2008 13:13

Daca ma poate ajuta cineva cu informatii despre balti de crap in apropiere de Suceava ..avand in vedere ca cel putin in Suceava e jale la capitolul asta....m-ar interesa locatii ..taxa...daca e permis pescuitul nocturn ...etc....multumesc anticipat.

Avatar utilizator
boosterman
veteran
Mesaje: 740
Membru din: 28 Iun 2006 22:02
Localitate: Suceava
Contact:

Mesaj de boosterman » 08 Apr 2008 22:22

Sincer sa fiu m-as fi bucurat sa am ce scrie! Pe noapte la Suceava nimic! Nicaieri! :evil:
Nimeni nu moare virgin. Viata i-o trage fiecaruia cel putin o data.

Avatar utilizator
boosterman
veteran
Mesaje: 740
Membru din: 28 Iun 2006 22:02
Localitate: Suceava
Contact:

Mesaj de boosterman » 08 Apr 2008 22:26

Ai putea incerca la Forasti, Mitocas sau Bosanci. Nu veni in week-end! Taxele nu le stiu sincer dar cred ca sunt undeva la max. 50 ron. :idea:
Nimeni nu moare virgin. Viata i-o trage fiecaruia cel putin o data.

Avatar utilizator
boosterman
veteran
Mesaje: 740
Membru din: 28 Iun 2006 22:02
Localitate: Suceava
Contact:

Mesaj de boosterman » 08 Apr 2008 22:30

Cred ca la Mitocas te lasa si noaptea parca imi aduc aminte ca platesti in plus fata de taxa initiala de 50 ron, inca 40 ron!
Nimeni nu moare virgin. Viata i-o trage fiecaruia cel putin o data.

Avatar utilizator
lucian76
member
Mesaje: 244
Membru din: 24 Mar 2008 10:34
Localitate: suceava

Mesaj de lucian76 » 09 Apr 2008 08:32

boosterman scrie:Cred ca la Mitocas te lasa si noaptea parca imi aduc aminte ca platesti in plus fata de taxa initiala de 50 ron, inca 40 ron!
Pe balta a doua te lasa noaptea si platesi 50 ron pe 12h...anul trecut am fost de multe ori...merge bine la cten..dar trebuie sa fi pe faza cu vremea ...balta asta o cunosc cat de cat...ctenul intra dupa furtuna vara in rest mai rar si in special noaptea...dar cei mai mari nu depasesc 10k..crapul intra rar ..banuiesc ca se bate cu ctenul :lol: ..la masa....in rest jumate din balta e iarba iar fundul e malos...si in wekend trebuie sa te grabesti ca sa prinzi loc..am vorbit cu d-na administrator si a promis ca anul asta mai face niste amenajari..cat despre Forasti..Bosanci si Mitocas 1 ..am o parere foarte proasta...mai ales ca nu se pescuieste pe noapte si ar mai fi si alte motive ;-)

Avatar utilizator
boosterman
veteran
Mesaje: 740
Membru din: 28 Iun 2006 22:02
Localitate: Suceava
Contact:

Mesaj de boosterman » 09 Apr 2008 11:43

Cu ultimele trei ai dreptate as mai adauga Costana dar cum bine stii sunt singurele din zona asa ca ........ traiasca Prutul, Siretul si baltile din alte judete :idea:
Nimeni nu moare virgin. Viata i-o trage fiecaruia cel putin o data.

Avatar utilizator
sergiu_q
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 06 Aug 2007 16:56
Localitate: bucuresti

Mesaj de sergiu_q » 14 Mai 2008 21:36

Am fost anul trecut la Serbauti.
Frumoasa balta insa nu am prins mai nimic :) .
Am fost cu o saptamana inaintea unui "concurs" si baietii il furajau la greu :D . Se pescuieste si noaptea din cate imi aduc aminte.
Taxa era 20ron in sistem C&R .

Scrie răspuns