Pescuit Galati

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dorupc
new member
Mesaje: 3
Membru din: 16 Apr 2008 17:55
Contact:

Pescuit Galati

Mesaj de dorupc » 19 Apr 2008 08:55

Buna ziua! :D Sunt nou pe acest forum si chiar daca s-a mai discutat sau nu, as vrea sa va intreb daca stiti o balta prin apropiere unde se poate pescui si in prohibitie si unde sa se prinda intr-adevar crap. Poate fi cam pana in 100km.
Urmatoarea mea propunere ar fi, daca noi pescarii, respectiv galatenii, sa facem ceva pentru a avea acces la ZATUN, contra cost bineinteles, si nu numai ,,unele persoane(personalitati)'' 8) , eventual sa facem un memoriu etc.Nu fac campanie electorala, dar ...pentru viitor, ar fi bine sa stim ce facem...poate se va deschide ZATUNUL si pentru noi...,,astia mici''. Cam atat am avut de spus...Va multumesc pentru eventualele raspunsuri

cipibm
senior member
Mesaje: 333
Membru din: 19 Mai 2007 20:13
Localitate: baia mare
Contact:

Mesaj de cipibm » 20 Apr 2008 07:27

Esti aia din poza?Atunci vrei sa fim prieteni?Sa umblam inpreuna la pescuit numai noi doi? :lol:

Avatar utilizator
dorupc
new member
Mesaje: 3
Membru din: 16 Apr 2008 17:55
Contact:

Nu

Mesaj de dorupc » 20 Apr 2008 10:07

Nu, nu sunt aia din poza, e poza cu...subinteles, urmareste gestul degetului... ;-)

Avatar utilizator
Dan Cristian
veteran
Mesaje: 601
Membru din: 16 Feb 2008 17:58
Localitate: Galati
Contact:

Mesaj de Dan Cristian » 24 Apr 2008 19:52

Nu cred ca se poate rezolva asa de usor, cu pescuitul la Vladesti, daca nu se schimba mentalitatea si target-ul celor ce se ocupa de administrarea baltii. E pacat, ca desi suntem bine pozitionati geografic, nu avem o diversitate mare de balti.

zvety
new member
Mesaje: 8
Membru din: 31 Mar 2008 20:52
Localitate: Galati
Contact:

Mesaj de zvety » 12 Mai 2008 08:31

Salutare. Dar ce are pescuitul de la Vladesti cu cu lacul Zatun. Acolo intradevar e o problema cu personalitatile orasului si nu mai trebuie lasat sa se intample asa ceva nicaieri, dar trebuie sa avem grija si de braconieri (de s-ar duce sa pescuiasca pe apa sambetei), caci acestia ne srica toate planurile in ceea ce priveste locurile lasate de natura. FIR INTINS !!!
FIR INTINS!!!

Scrie răspuns