Zau de cimpie

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

lori
new member
Mesaje: 22
Membru din: 05 Apr 2008 09:52

Zau de cimpie

Mesaj de lori » 26 Apr 2008 15:38

sper sa nu se supere lumea ca tot eu am deschis un topic nou,dar altul nu-am vazut,sau nici nu a fost deloc.ce sa intimplat cu balta zau ptr ca nu vad deloc postari despre el??????chiar deloc nimeni??am fost saptamina trecuta cu 4 bete sa nu se mai supere nimeni,si nu prea am gasit loc.deci inseamna ca peste tot mai este in balta ce a fost plina balta de pescari si totusi nu vad postari.am ales balta asta ptr ca vreau sa ma duc cu niste prieteni de 1 mai si normal ca mergem la distractie nu numai la pescuit.sper sa gasim locuri.a mai fost cineva pe balta????????si cum a decurs????multumesc de raspunsuri(sper sa le si primesc)dar pina atunci paste fericit tuturor si fir intins :D [/b][/u]

rares
member
Mesaje: 115
Membru din: 10 Apr 2008 07:26
Localitate: cluj

Re: Zau de cimpie

Mesaj de rares » 26 Apr 2008 20:59

lori scrie:sper sa nu se supere lumea ca tot eu am deschis un topic nou,dar altul nu-am vazut,sau nici nu a fost deloc.ce sa intimplat cu balta zau ptr ca nu vad deloc postari despre el??????chiar deloc nimeni??am fost saptamina trecuta cu 4 bete sa nu se mai supere nimeni,si nu prea am gasit loc.deci inseamna ca peste tot mai este in balta ce a fost plina balta de pescari si totusi nu vad postari.am ales balta asta ptr ca vreau sa ma duc cu niste prieteni de 1 mai si normal ca mergem la distractie nu numai la pescuit.sper sa gasim locuri.a mai fost cineva pe balta????????si cum a decurs????multumesc de raspunsuri(sper sa le si primesc)dar pina atunci paste fericit tuturor si fir intins :D [/b][/u]
la cat te scuzi,cred ca vei ramane fara raspuns :P :P
pescuit=sportivitate,fair-play,relaxare

lori
new member
Mesaje: 22
Membru din: 05 Apr 2008 09:52

Mesaj de lori » 27 Apr 2008 09:14

ma dar numai incet unul cite unul nu va ingramaditit toti deodata.asta da ce de raspunsuri am primit.vad ca vizualizari au fost deci mai sunt pescari destui care merg la zau asa ca datii drumul vorbiti.

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 27 Apr 2008 09:38

Stai linistit , nu toti care au vazut postarea ta sunt din zona si pescuiesc in balta asta ! :D
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

spatar ovidiu
member
Mesaje: 170
Membru din: 03 Sep 2007 22:08

Mesaj de spatar ovidiu » 27 Apr 2008 10:57

Se mai prinde nu foarte bine dar se prinde.E lume multa ca prin zona nu prea sunt alte lacuri in afara de Iernut.

lori
new member
Mesaje: 22
Membru din: 05 Apr 2008 09:52

Mesaj de lori » 27 Apr 2008 20:56

da m-am gindit la asta ca nu sunt toti din zona asta dar m-am referit la faptul ca de obicei balta este plina de pescari,normal nu ca iernutul dar totusi sunt multi.fir intins

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de raducu » 29 Apr 2008 21:38

lori scrie:da m-am gindit la asta ca nu sunt toti din zona asta dar m-am referit la faptul ca de obicei balta este plina de pescari,normal nu ca iernutul dar totusi sunt multi.fir intins
Acolo proportia de 98% este a pescarilor de caras... si de aceea nu primesti raspunsuri. In acel lac exista exemplare frumoase de caras. Bineinteles si crap , dar ......... putin.
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

lori
new member
Mesaje: 22
Membru din: 05 Apr 2008 09:52

Mesaj de lori » 03 Mai 2008 16:17

da da sunt de acord cu voi,ptr ca am fost la o partida de 2 zile si 3nopti dar am ramas surprins de faptul ca in afara de caras sau prins 2 crapi cam la1kg de alti pescari din jurul nostru.in schimb caras la 1kg sa prins binisor de cine a pescuit la caras.dezamagirea mea a fost ca umblau la apa.noi masuram cam la 3 ore tot timpul cit am stat la pescuit din gradatiile pe care le-am facut noi pe un bat,nu sa potrvit niciodata una cu cealalalta.asa ca tapa fratiilor,dar la plata trebuie sa platesti.fir intins

Avatar utilizator
lucim23
member
Mesaje: 278
Membru din: 16 Apr 2008 16:25
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de lucim23 » 05 Mai 2008 11:02

cat mai e taxa ? tot 30ron ca anul trecut ? si la ce ai dat la crap ? sau doar ai sperat sa-ti intre la rama si viermush ? :mrgreen:
intentionez si eu sa dau o raita p acolo sa vad cum mai sta treaba....

lori
new member
Mesaje: 22
Membru din: 05 Apr 2008 09:52

Mesaj de lori » 11 Mai 2008 16:53

da tot 30 ron a ramas taxa de zi si20 ron de noapte.nu deloc nu-am sperat sa intre la rama sau la viermusi,ptr ca am pescuit la porumb preparat de mine cu care am si momit la vreo 150-160m si am pus si baliza,am mai incercat si la porumb cu scoica,la mamaliga,si boiles de capsuni.astea erau pe trei bete ptr crap si una la rama ptr caras la care au intrat niste salai.in rest sperante.cam atit despre zau de 1 mai.daca tot mergi sunt curios de postarea o vei face dupa ce vii.fir intins...

Scrie răspuns