Balta Lozova - jud.Galati - 5 stele

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
k3nveloo
new member
Mesaje: 3
Membru din: 16 Mai 2008 09:59

Balta Lozova - jud.Galati - 5 stele

Mesaj de k3nveloo » 16 Mai 2008 10:01

ce sa va zic de despre aceasta balta ..daca vreti sa stiti mai multe intrati pe www.baltalozovagl.go.ro si gasiti akolo detalii cat cuprinde..

X@Li
new member
Mesaje: 2
Membru din: 10 Aug 2008 13:14

Mesaj de X@Li » 22 Feb 2009 13:47

Nu stiu de ce intuitia imi spune ca tu, k3nveloo, esti fiul patronului de la aceasta balta. A doua problema, ar fi ca toti pescarii din tara si din lumea asta toata sa stie ca in anunt scrie, crapi de pina la 30 Kg, co fi, co patzi, bla bla bla... de te face sa crezi ca mai au putin si sar pestii singuri pe mal, cind colo, realitatea-i alta, ca la romani... sa atragem prostii ca poate merge si asa wink
La cit sa braconat in iarna asta acolo nush daca a mai ramas deo saramora, auzisem din surse demne de incredere ca ,,baietii'' plecau chiar si cu aproape 1 tona de peste pe seara, deci numai intr-o seara o retineti... iar ,,baietii'' sint cei care se duceau la halta de zgura de la combinatul Mital Stell si furau fier vechi, si daca halta sa inchis ptr ca a fost cumparata de un asa-zis ,,patron'' ei ce erau sa faca, sau orientat si au dibuit balta asta care e si la 2 pasi de sat, adica de ei D
Am inteles ca s-ar fi dat niste lupte pe acolo pe balta intre ei si patron dar degeaba, mutimea il coplesea, era el, poate cu fiisu' si 2-3 paznici iar ,,oamenii'' erau 15-20 de persoane, poate si mai multi... era ceva in genu' luptei de la Posata cu Mircea cel Batrin cind nu mai putea face fata la turci numai ca in loc de suliti si topoare ei, patronii aveau pusti si pistoale iar ,,oamenii'' sabii ninja, bite...
Ar fi adus ei a doua zi niste jandarmi de au defilat pe acolo dar au fost mai mult pe post de sperietori de ciori, cum au plecat sperietorile cum au venit inapoi ciorile si-au atacat lanul D
Deci intr-un cuvint, sa no mai lungesc mult, aceasta balta nu-i o balta ca toate baltile, e o balta chinuita... jecmanita si de hoti ptr ca e chiar linga sat, si de patron ptr ca nu stie sa o administreze cum trebuie !
Eu unul nu m-as duce nici mort sa dau 100 RON pe zi, sa-mi arate un dig si sa-mi spuna ca numai pe acest dig am voie sa dau !
Unde sa mai pomenit asa ceva Adica de ce nu am voie sa dau si pe celelalte diguri, ptr ca pe acolo hranesc ei pestii si aici vin doar acei pesti cu un simt aparte de aventurier
Dragi pescari atit va mai spun, nu va duceti ca nu se merita !
Dai un ban dar nu stai in fata... ci stai unde vor ei... adica in spate !
Iar de balta Potcoava pe care tot ei o administreaza tot numai cuvinte de repros am... se fura si din aia c-an codru !
Numai eu stiu citiva care sau facut oameni braconind ani la rind aceasta balta, si nu numai ca sau facut oameni ci chiar traiesc din aceasta indeletnicire, nu dau nume deocamdata twisted , acum chipurile e pusa in vinzare, mda, cred ca asa si ramine )
O zi buna sa aveti si sa ne auzim cu bine.

Scrie răspuns