Siutghiol si Marea Neagra

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
troutpwi
junior member
Mesaje: 47
Membru din: 21 Oct 2004 06:54
Localitate: Dambovita

Siutghiol si Marea Neagra

Mesaj de troutpwi » 11 Iun 2008 13:35

Salut,
Voi merge cateva zile in concediu la Mamaia si as dori sa stiu care mai sunt conditiile de pescuit in acest lac, nu ca as sta la pescuit o zi intreaga, poate doar 3-4 ore sau chiar mai putin. Sunt si alte locuri interesante in zona? In Marea Neagra ceva sanse?
Fir Intins!

troutpwi
junior member
Mesaje: 47
Membru din: 21 Oct 2004 06:54
Localitate: Dambovita

Mesaj de troutpwi » 14 Iun 2008 10:34

Haideti, imposibil sa nu fi fost cineva dintre voi anul asta sau anul trecut acolo....si sa nu fi incercat sa pescuiasca in lac.....m-ar interesa sa stiu cam la ce mananca crapul si eventual si vreo zona fierbinte unde sa am de lucru luand in calcul ca nu pot sta decat cateva ore la pescuit.....sau macar sa fi vazut cum pescuiesc pescarii in Marea Neagra la chefal....
Fir Intins!

AUGUSTIN
junior member
Mesaje: 46
Membru din: 02 Ian 2006 22:41

Mesaj de AUGUSTIN » 15 Iun 2008 09:27

salut
pe lacul siutghiol de pe data de 16 iunie se poate pescui taxa este de 100 ron si se pot retine 5 kg peste daca ai noroc sa nu vina la cite ore vrei sa pescuiesti este bine....balta are potential dar cam rai pescarii. anu trecut eram in trecere si am vaz in dril un crap cam de 10 kg prin la coronita de porumb uscat in zona on plonge jr pe partea dreapta , iar la mare nu am vaz sa iasa chefalu inca nu am vaz chefalagii pe dig
concediu cit mai placut

troutpwi
junior member
Mesaje: 47
Membru din: 21 Oct 2004 06:54
Localitate: Dambovita

Mesaj de troutpwi » 16 Iun 2008 08:50

Merci de informatii....mare taxa....eu oricum o sa ma duc cateva ore intr-o zi dar nu le dau atat....oricum dau drumul la peste ca n-am ce face cu el....decat de distractie e vorba.....sper sa reusesc sa ma strecor sa pescuiesc cateva ore fara sa ma vada nimeni
Fir Intins!

Scrie răspuns