Nu te duce la pescuit

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
kakabubu
new member
Mesaje: 1
Membru din: 12 Iun 2008 10:44
Localitate: harsova

Nu te duce la pescuit

Mesaj de kakabubu » 12 Iun 2008 10:47

Salut! Sunt si eu din Harsova sunt un mare pasionat al pescuitului sportiv dar se pare ca nu mai ai unde sa dai de baieti care dau la curent zi si noapte ce se poate face sa scapam de tampiti astia nu se poate sunt mama in mana cu POLITIA DE FRONTIERA se dau drepturi in bani considerabile si trec cu salupa pe langa ei fara sa le faca nimic deci amatorilor de pescuit sportiv sa nu bata drumul degeaba pa malul Dunari ca nu are nici un rost de la Harsova,Vadu oii,pod Marasu pana in balta Ciobanului nu aveti sanse sa prindeti peste nu bateti drumul degeaba

Avatar utilizator
Banksy
new member
Mesaje: 18
Membru din: 11 Ian 2008 13:07

Mesaj de Banksy » 12 Iun 2008 11:16

Daca ar exista posibilitatea sa fie filmate actele de barbarie ar fi un lucru bun. E trist ceea ce ne-ai povestit. Daca mai e implicata si politia , cu atat mai grav. Probabil daca ar putea fi filmata activitatea de "curentare" si trimisa la o televiziune s-ar mai tempera lucrurile. De oprit in nici un caz nu cred ca se vor opri. Vorba proverbului " Nu fura. Politicienii urasc concurenta"
Banksy

Adrian B
member
Mesaje: 223
Membru din: 22 Oct 2007 09:31
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Adrian B » 12 Iun 2008 11:56

@Banksy

Pro TV-ul a avut o actiune 2 luni de zile privind defrisarile masive si ilegale din jud. Harghita cu complicitatea politiei etc.
Pana la urma...s-a plictisit si Pro TV-ul sa mai filmeze.
Intre timp...individului care a prezentat acele reportaje, a primit o diploma de la nu stiu cine...

Avatar utilizator
liviu_iova
member
Mesaje: 229
Membru din: 13 Iul 2006 10:23
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de liviu_iova » 14 Iun 2008 23:40

din pacate cred ca ideea cu filmatul e un pic mai greu de pus in practica..."electricienii" lucreaza noaptea si la cel mai mic semn de pericol ori iti sparg capul dak eshti singur, ori se ascund. in unele zone din delta au inceput sa se supere proprietarii de pensiuni/pontoane si au inceput sa faca scandal, dar pana la starpirea acestor ticaloshi mai e mult...
...unde esti tu Tepes, doamne...
Liviu Iova
liviu.iova@yahoo.com
0734.839.639

Avatar utilizator
VladTepes
member
Mesaje: 200
Membru din: 12 Mai 2008 12:58
Localitate: Arad
Contact:

Mesaj de VladTepes » 18 Iun 2008 13:32

Faceti ca mine luati permis port arma luati o arma si can ii filmati puneti sa si zambeasca in timp ce isi spun CNPu in fata camerei :)). Inca nu am facut asta dar urmeaza in viitoru apropiat.

Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

Mesaj de Vlad_Colceriu » 20 Iun 2008 14:46

liviu_iova scrie:...unde esti tu Tepes, doamne...
Tocmai a postat dupa tine... :D :D :D :D
Imagine

Avatar utilizator
liviu_iova
member
Mesaje: 229
Membru din: 13 Iul 2006 10:23
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de liviu_iova » 21 Iun 2008 16:28

:D :D :D :D
Liviu Iova
liviu.iova@yahoo.com
0734.839.639

Scrie răspuns