balta pentru weekend?

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
s_daniel
member
Mesaje: 151
Membru din: 11 Feb 2008 14:52
Localitate: bucuresti
Contact:

balta pentru weekend?

Mesaj de s_daniel » 13 Iun 2008 14:09

Salut, imi puteti da si mie cateva sfaturi in privinta alegerii unei balti din jurul bucurestiului? As vrea sa plec din aceasta seara (13.06.08) , nu caut exemplare capitale, dar nici sa adorm langa betze ....
Sunt un tanar pescar (20 de ani) si sunt pescar de weekend...Astept cateva pareri/raspunsuri.
Cu stima,
Dan

Avatar utilizator
s_daniel
member
Mesaje: 151
Membru din: 11 Feb 2008 14:52
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de s_daniel » 13 Iun 2008 15:09

17 vizualizari si nici un raspuns ? :-? :roll: :roll:

Tugui ginel
junior member
Mesaje: 48
Membru din: 10 Mar 2008 10:41

Mesaj de Tugui ginel » 13 Iun 2008 20:03

incearca pe gogosari ...sub sat...taxa 50 lei.

Avatar utilizator
s_daniel
member
Mesaje: 151
Membru din: 11 Feb 2008 14:52
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de s_daniel » 16 Iun 2008 22:53

mai vin cu o intrebare, are cineva idee daca pe bratul Borcea in zona Vladesti - Facaeni este nevoie de permis de pescuit .... ?si daca da unde imi pot face unul.

Avatar utilizator
Sionut
senior member
Mesaje: 450
Membru din: 23 Apr 2003 12:58
Localitate: Popesti-Leordeni

Mesaj de Sionut » 17 Iun 2008 09:38

s_daniel scrie:mai vin cu o intrebare, are cineva idee daca pe bratul Borcea in zona Vladesti - Facaeni este nevoie de permis de pescuit .... ?si daca da unde imi pot face unul.
sigur ca este nevoie de permis.
Asociatia Pescar Sportiv -APS
http://www.pescar-sportiv.ro/

Avatar utilizator
s_daniel
member
Mesaje: 151
Membru din: 11 Feb 2008 14:52
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de s_daniel » 17 Iun 2008 09:47

Sionut scrie:
s_daniel scrie:mai vin cu o intrebare, are cineva idee daca pe bratul Borcea in zona Vladesti - Facaeni este nevoie de permis de pescuit .... ?si daca da unde imi pot face unul.
sigur ca este nevoie de permis.
intreb pentru ca niste colegi de-ai mei au fost in zona aceasta si nu aveau permis si nu au avut nici o problema nu i-a controlat nimeni ... vreau sa merg si eu in acest weekend si nu vreau sa am probleme pentru ca am mai patit-o in martie pe un canal micut la manastirea, pentru cativa carasei cat bricheta am luat amenda de 3 mil :D

Avatar utilizator
Sionut
senior member
Mesaje: 450
Membru din: 23 Apr 2003 12:58
Localitate: Popesti-Leordeni

Mesaj de Sionut » 17 Iun 2008 10:15

s_daniel scrie: intreb pentru ca niste colegi de-ai mei au fost in zona aceasta si nu aveau permis si nu au avut nici o problema nu i-a controlat nimeni ... vreau sa merg si eu in acest weekend si nu vreau sa am probleme pentru ca am mai patit-o in martie pe un canal micut la manastirea, pentru cativa carasei cat bricheta am luat amenda de 3 mil :D
Au avut noroc ca nu a venit nimeni...oricum in zona Manastirea sunt controalele mai dese ca e si zona de granita (deci iti trebuie si PG de Calarasi).La fel in zona Giurgiu (pe langa permis trebuie si PG de Giurgiu).
Asociatia Pescar Sportiv -APS
http://www.pescar-sportiv.ro/

Scrie răspuns