Balta pentru pescuit 36 ore(relativ ieftin)

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
zenhor
senior member
Mesaje: 322
Membru din: 01 Iun 2008 13:51
Localitate: Bucuresti

Balta pentru pescuit 36 ore(relativ ieftin)

Mesaj de zenhor » 18 Iun 2008 22:21

Va rog sa-mi recomandati si mie o balta de pescuit care sa merite(C&R sau cu limita, nu conteaza) pentru o partida de 36 de ore.
Initial ma gandeam la Moara Vlasiei, dar nu stiu preturile care se practica, n-am fost niciodata.
Saptamana viitoare termin cu licenta si mi-am propus sa merg eu + inca 2 prieteni, dintre care pescuim doar 2. As vrea sa nu fie foarte scumpa balta intrucat resursele materiale sunt limitate(+benzina, + nada, +mancare), se aduna.
Sunt pescar cam incepator, n-am scule grozave, dar eu zic ca ma tin. Intentionam sa dam cu 4 bete de om.

Daca tot imi recomandati o balta, v-as ruga sa-mi recomandati si o momeala corespunzatoare. As prefera sa dau la boilies sau porumb, pe fir de par.
Va multumesc mult.
Ideea e sa fie o partida frumoasa.

EDIT: Am uitat sa mentionez...maximum 70-80 Km de Bucuresti :) .

Avatar utilizator
Sionut
senior member
Mesaje: 450
Membru din: 23 Apr 2003 12:58
Localitate: Popesti-Leordeni

Mesaj de Sionut » 19 Iun 2008 08:46

Pe MV2 e 100 RON/24h C&R si 60 RON/12h C&R.
Asociatia Pescar Sportiv -APS
http://www.pescar-sportiv.ro/

Avatar utilizator
zenhor
senior member
Mesaje: 322
Membru din: 01 Iun 2008 13:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zenhor » 19 Iun 2008 10:01

Multumesc mult, suna bine...s-ar putea sa stam doar 24 de ore pana atunci, cu toate ca era superb sa prindem 2 nopti + 1 zi lumina. Vom vedea.

Daca mai aveti idei, va rog sa le impartasiti, mai am planuri de iesiri si pana acum ori am avut ghinion, ori n-am stiut sa-l ademenesc, dar de regula baltile la care am fost nu fusesera darnice cu nici un pescar. Nu prinsese nimeni de cel putin 24 h.

Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

Mesaj de Vlad_Colceriu » 19 Iun 2008 18:46

Peris, 100 lei 24 ore, si peste cu carul...
Imagine

Scrie răspuns